• Antoņina,
  • Ņina,
  • Ninona,
  • Oksana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


NEPLP vēlas iegūt tiesības vieglāk atņemt licences sodītajām radiostacijām

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:55, 22.09.2020

Tuvojoties 19 radiostaciju apraides atļaujas beigām nākamajā gadā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) rosina uzlabot to uzraudzības regulējumu saistībā ar pieļautajiem pārkāpumiem un mainīt iespējas saņemt pagarinājumu frekvenču licencēm.


Avots: LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vairākums šodien konceptuāli vienojās, ka NEPLP sadarbībā ar Saeimas Juridisko biroju izstrādās nepieciešamo redakciju likuma grozījumiem, norādīja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV). Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), deputāts Māris Kučinskis (ZZS) un citi kolēģi rosināja arī NEPLP par šo jautājumu sagatavot nepieciešamo papildu informāciju.

NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš skaidroja, ka likumā būtu jāprecizē, ka, apraides atļaujas termiņam beidzoties, elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim bez konkursa tiek izsniegta jauna apraides atļauja, ja pēdējā tā darbības gadā nebūs spēkā stājušies lēmumi par nozari regulējošo likumu pārkāpumiem.

Pašlaik likumā minēts, ka likuma pārkāpumiem jābūt fiksētiem ar spēkā stājušos tiesas spriedumu, bet, ja radiostacija tiesā neapstrīd pārkāpuma izdarīšanu, tad šis jautājums līdz tiesai nenonāk, skaidroja Āboliņš. Viņš arī domā, ka jāpaplašina likuma tvērums, nosakot, ka nedrīkst pārkāpt nozari regulējušos normatīvos aktus, tātad arī Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu un Reklāmas likumu. Paredzēti arī citi papildinājumi likumā.

Pašlaik likums nosaka, ka apraides atļauja tiek izsniegta uz desmit gadiem. Uz to, ka šāds termiņš ir nesamērīgs, norādīja parlamentārietis Andrejs Judins (JV), paužot, ka pašreizējo atļauju varētu pagarināt uz vienu vai diviem gadiem, bet pēc tam varētu rīkot konkursu uz attiecīgo radio frekvenci. Līdzīgu viedokli pauda deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP).

Kučinskis vaicāja, kā tika pieļauta situācija, ka radio frekvences tiek izmantotas kā biznesa projekts, tās pārdodot tālāk. NEPLP vadītājs skaidroja, ka pirms deviņiem gadiem pieņemtais regulējums neaizliedz pārdot radiostacijas jeb uzņēmumus.

Mūrniece pauda, ka šāda pieeja nedrīkstētu būt un aicināja NEPLP izvērtēt, vai radio frekvenču gadījumā būtu vai nebūtu nepieciešams līdzīgs regulējums, kāds ir attiecināms uz stratēģisko uzņēmumu pārdošanas darījumu apstiprināšanu. Politiķe aicināja NEPLP sagatavot statistiku par sodītajām radiostacijām.

Deputāts Boriss Cilevičs (S) pauda izpratni par NEPLP rosinātajām izmaiņām, taču aicināja arī "neiebraukt otrā grāvī", jo radiostacijām ir arī ilgtermiņa plāni, tās ir veikušas investīcijas un tās nevajadzētu nostādīt nevienlīdzīgas konkurences apstākļos ar arvien lielāku popularitāti gūstošajām interneta radiostacijām.

Arī Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķēniņš aicināja būt ļoti piesardzīgiem, veicot izmaiņas likumā, lai saglabātu tiesisko paļāvību radiostacijām, kuras jau ir veikušas investīcijas savā darbībā. Tāpat arī nelieli pārkāpumi radiostaciju darbā nevarot būt par pamatu, kas liegtu tām turpināt darbību, uzsvēra Ķēniņš.

Iebildumus pret piedāvātajām izmaiņām pauda deputāte Linda Liepiņa, retoriski vaicājot, vai visi kolēģi zina, kādi ieguldījumi ir jāveic, lai nodrošinātu kvalitatīvu radio darbību.

Cilvēktiesību komisija šo jautājumu skata, ņemot vērā no NEPLP saņemto vēstuli par šo lietu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Mākoņi pār TET sabiezē - Vitenbergs prasa izvērtēt padomes rīcību (+VIDEO)

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs uzdevis izvērtēt uzņēmuma "Tet" padomes darbu saistībā ar lēmumu no amata pagaidām neatcelt valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi, vēsta LTV ziņu raidījums Panorāma. Prokuratūra Gulbi un vēl četras personas apsūdz par krāpšanu lielā apmērā. "Tet" padome lēmusi pasūtīt izvērtējumu par Gulbja atbildību, taču ministrs uzskata, ka tādā veidā padome apšauba tiesībaizsardzības iestāžu darbu.

Ekonomika Kā izveidot sociālo tīklu mārketinga stratēģiju?

Radošas idejas, vizuālie materiāli, reklāma, negatīvi komentāri – kā, ko, kur un cik? Nav šaubu, ka uzņēmumi piesātinātajā sociālo mediju pasaulē apjūk un nezina, ko tad īsti darīt, lai sasniegtu labākos rezultātus. Rakstā uzzināsi ieteikumus sociālo tīklu mārketinga stratēģijas izveidei!

Ekonomika Dombrovskis: Prognozes balstījās pieņēmumā, ka gada 2.pusē ierobežojumus atcels

Starptautiskajā tirdzniecībā smagākais punkts bija pavasarī, pieļāva Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks un Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis (JV), norādot, ka tālākais būs atkarīgs no Covid-19 pandēmijas gaitas.

Ekonomika Valstij ir nauda Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, paziņo FM

Valstij ir pieejams finansējums Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanai, norādīja Finanšu ministrijā (FM).

Lasiet arī