• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


"Rail Baltica" stacijas būvniecībai lidostā "Rīga" saņemti astoņi piedāvājumi

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:53, 16.09.2020

Iepirkumā par "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas būvniecību lidostā "Rīga" saņemti astoņu būvnieku apvienību piedāvājumi, aģentūru LETA informēja SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" pārstāvji.Kompānijā norādīja, ka kandidāti otrdien, 15.septembrī, iesniedza tehnisko un finanšu piedāvājumu.

Tāpat "Eiropas dzelzceļa līniju" pārstāvji norādīja, ka projekts ir apjomīgs un sarežģīts un tā specifika noteica nepieciešamību apvienot vietējo un ārvalstu būvniecības pieredzi.

"Vietējās un ārvalstu būvnieku kompetences apvienojums būs ieguvums projektam. Redzama spraiga konkurence par tiesībām šo apjomā paplašināto "Rail Baltica" posmu būvēt. Mēs, kā pasūtītājs, varēsim izvēlēties kvalitātes un izmaksu attiecības labāko piedāvājumu," pauda "Eiropas dzelzceļa līniju" valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris.

Viņš arī informēja, ka līdz gada beigām notiks iesniegto piedāvājumu izvērtēšana, lai noslēgtu līgumu par būvdarbu veikšanu un nākamajā gadā sāktu būvdarbus.

"Rail Baltica" projekta īstenotājs Latvijā - uzņēmums "Eiropas dzelzceļa līnijas" - 2019.novembrī izsludināja starptautisku konkursu divās kārtās, lai atrastu būvniekus "Rail Baltica" stacijas ēkas starptautiskajā lidostā "Rīga", estakāžu, piebraucamo ceļu, uzbēruma, sešu kilometru sliežu ceļa posma un pārvada pār Kārļa Ulmaņa gatvi būvēšanai.

Kompānijā atzīmēja, ka objekts ir ļoti komplicēts, tostarp, piemēram, lai aizņemtu mazāk vietas, "Rail Baltica" dzelzceļš un stacija lidostā "Rīga" tiks izvietota uz dzelzceļa estakādes, kuras augstums būs apmēram desmit metru. Šāda būve Latvijā tiks veidota pirmo reizi.

Tāpēc potenciālajiem būvniekiem tika izvirzītas augstas kvalifikācijas prasības - pieredze publisko ēku, dzelzceļa sliežu ceļa, kā arī jaunu autoceļu būvdarbos. Lai kvalificētos konkursa nosacījumiem, pretendenti veidoja starptautiskas apvienības, apvienojot Latvijas un ārvalstu būvniecības speciālistu kompetenci, un uz pirmo konkursa kārtu tika saņemti 11 kandidātu pieteikumi no Latvijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Polijas, Francijas, Turcijas un Austrijas uzņēmumiem.

Tāpat "Eiropas dzelzceļa līniju" pārstāvji minēja, ka, respektējot valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, pretendenti ar šo trases posmu nevarēja iepazīties klātienē, taču tika rasts mūsdienīgs tehnoloģisks risinājums, un kandidāti ar objekta teritoriju varēja iepazīties, izmantojot ar dronu filmētu materiālu.

Tika organizēta arī attālināta sanāksme kandidātiem, un, atceļot vīrusa radītās ārkārtējās situācijas nosacījumus, deviņu apvienību pārstāvji arī klātienē apsekoja projekta būvdarbu vietu. Savukārt, apzinoties projekta apjomīgumu un sarežģītību, un atsaucoties uz konkursantu ierosinājumam, tehniskā un finanšu piedāvājuma iesniegšanas termiņš tika pagarināts līdz 15.septembrim.

Iepriekš lēsts, ka kopējā iepirkuma summa varētu būt 250-280 miljonu eiro robežās.

Šī projekta finansētāji ir Eiropas Komisija un Latvijas valsts, ieviesēji - "Eiropas dzelzceļa līnijas" un AS "RB Rail".

"Eiropas dzelzceļa līnijas" ir projekta "Rail Baltica" ieviesējs Latvijā. "Eiropas dzelzceļa līnijas" veic projekta "Rail Baltica" realizēšanu Latvijā atbilstoši noslēgtajiem finansēšanas līgumiem starp INEA ("Innovation and Networks Executive Agency"), kas ir Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta izpildaģentūra, un "RB Rail", kas ir Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas atbild par "Rail Baltica" projekta horizontālo, tas ir kopīgo, aktivitāšu īstenošanu.

Jau ziņots, ka "Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026.gadā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Cīņai pret naudas atmazgāšanu pieņems darbā desmitiem darbinieku

Tiesībsargājošās iestādes tuvākajos gados plāno pieņemt darbā desmitiem darbinieku, lai nodrošinātu sekmīgāku Latvijas cīņu pret naudas atmazgāšanu.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP krituma prognozi šim gadam

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) krituma prognozi šim gadam līdz 4,7% pretstatā jūnijā prognozētajam kritumam 7,5% apmērā, otrdien pavēstīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Ekonomika Levits: "No bankām nav jābaidās"

Banku sektors ir cieši saistīts ar valsts drošību un tās tēlu, šodienas konferencē "Kredītiestāžu darbības un uzraudzības juridiskie aspekti" savā uzrunā sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Ekonomika Olainfarm vadība turpina ignorēt akcionāru tiesības

Pagājušajā nedēļā notikušajās a/s Olainfarm akcionāru kārtējā un ārkārtas pilnsapulcēs attiecībā uz izmaiņām uzņēmuma vadībā negaidīti pavērsieni nenotika. Jau kārtējās sapulces sākumā uzvirmojušās domstarpības starp mazākuma akcionāriem un būtībā vairākuma akcionāru uzticību nebaudošo padomi un valdi lika noprast, ka sapulce nenotiks mierīgā gaisotnē, rakstā Diena.

Lasiet arī

Ekonomika Lietuva ir gatava īstenot "Rail Baltica" projektu līdz 2026.gadam

Lietuva ir gatava īstenot dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projektu līdz 2026.gadam un Eiropas Revīzijas palātas brīdinājumu par būtisku projekta sadārdzināšanos uzlūko kā vērtīgu ieteikumu krājumu, trešdien paziņojis Satiksmes ministra vietnieks Gītis Mažeika.

Ekonomika Noslēgti līgumi par visu "Rail Baltica" Latvijas posmu būvprojektēšanu

Baltijas valstu kopuzņēmums AS "RB Rail", kas izveidots dzelzceļa projekta "Rail Baltica" realizēšanai, noslēdzis līgumus par pēdējo divu projekta posmu Latvijā būvprojektēšanu, aģentūru LETA informēja "RB Rail" pārstāvji.

Sabiedrība "Rail Baltica" Rīgas Centrālās stacijas projektēšanas darbi netiks pārtraukti

"Rail Baltica" Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projektēšanas darbi netiks pārtraukti, lai arī daļa projektētāju ir no Covid-19 skartā Ziemeļitālijas reģiona, aģentūrai LETA atzina "Rail Baltica" ieviesēju Latvijā SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" pārstāve Rita Voronkova.