• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Ministrs: pārliecinājuši 12 Baltkrievijas uzņēmumus pārcelt darbību uz Latviju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 09:40, 15.09.2020 1

Lēmumu pārcelt darbību uz Latviju pieņēmuši 12 Baltkrievijas uzņēmumi, lat.bb.lv informēja Ekonomikas ministrijā (EM).Pēc ministrijas sniegtās informācijas, minētie uzņēmumi pārstāv informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozari un citus tehnoloģiju virzienus, piemēram, "zaļo" enerģiju.

Atsevišķi uzņēmumi kvalificējas jaunuzņēmumu statusam atbilstoši Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likuma izpratnei. Šie uzņēmumi uz Latviju plāno pārcelt apmēram 470 darbinieku, galvenokārt uzņēmumu vadības pārstāvjus un galvenos speciālistus.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) minēja, ka patlaban tiek strādāts pie risinājumiem, lai Baltkrievijas uzņēmumi, kuri šādu lēmumu ir pieņēmuši, varētu pārcelt darbību uz Latviju iespējami ātri.

Latvijā ir izveidota īpaša komanda, kurā EM un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji sadarbībā ar citām iesaistītajām iestādēm paātrinātā kārtībā izskata pieteikumus no Baltkrievijas uzņēmējiem, un piedāvā iespējamos risinājumus. Aktuālie jautājumi ir saistīti ar termiņuzturēšanās atļaujas izsniegšanu augsti kvalificētiem speciālistiem un viņu ģimenes locekļiem, jaunuzņēmuma vīzu, bankas kontu atvēršanu un citi.

"Apzināmies, ka šiem uzņēmējiem šobrīd varētu būt problemātiski saņemt nepieciešamās izziņas no Baltkrievijas valsts varas iestādēm, tāpēc ar katru uzņēmumu strādājam individuāli, uzklausām vajadzības, un sadarbībā ar Ārlietu un Iekšlietu ministrijām operatīvi risinām jautājumus un strādājam pie risinājumiem, kas saistīti ar nepieciešamo dokumentu sakārtošanu," pauda Vitenbergs.

Viņš piebilda, ka paralēli tiek strādāts arī ar Latvijas finanšu institūcijām, lai atrastu kompromisu un izveidotu "zaļo koridoru" ārvalstu uzņēmumu ienākšanai Latvijā.

Kopš ir mainījusies politiskā situācija Baltkrievijā, LIAA mobilizējusi resursus, uzrunājot Baltkrievijas uzņēmumus par iespējām pārcelt darbību uz Latviju. Līdz šim padziļinātas konsultācijas sniegtas 116 Baltkrievijas uzņēmumiem un privātpersonām. Pašlaik šie uzņēmumi Baltkrievijā nodarbina vairāk nekā 4000 cilvēku.

No potenciālajiem 116 investoriem 30 uzņēmumi strādā informācijas tehnoloģiju jomā, bet 25 ir ražošanas uzņēmumi. Vairāki uzņēmumi atbilst Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā definētajiem kritērijiem un viņu darbinieki varēs saņemt jaunuzņēmumu vīzas.

Arī vairākas Latvijas pašvaldības ir izteikušas piedāvājumus Baltkrievijas uzņēmējiem, kurus LIAA apkopo.

Baltkrievijas uzņēmumus pilnībā vai daļēji pārcelt darbību uz Latviju. Ņemot vērā politisko situāciju Baltkrievijā, LIAA ir mobilizējusi resursus, lai uzrunātu un sniegtu nepieciešamo atbalstu tiem uzņēmējiem, kuri izrādījuši interesi par sadarbību ar Latvijas valsti un vēlas šeit attīstīt uzņēmējdarbību.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • sindo 16.09.2020 02:35
    Pamuļķi! Viņi nezin, ka tūlīt sāks prasīt otkatus, ko Lukašenko nepieļāva.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nosaukti 4 pērn visvairāk pirktie Latvijas pārtikas produkti. Lūk, kuri!

Nosaukumu "Gada prece 2019" ieguvuši četri vairāk pārdotie produkti dažādās preču kategorijās, aģentūru LETA informēja Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA).

Ekonomika Investoru bažās par Covid-19 ierobežojumu atjaunošanu, krītas akciju cenas

ASV un Eiropas akciju cenas piektdien kritās, investoriem bažījoties par atjaunotiem Covid-19 ierobežojumiem, lēnu globālās ekonomikas atveseļošanos un ASV Kongresa nevienošanos par jauniem ekonomikas stimulēšanas pasākumiem.

Ekonomika Laba ziņa! Visā Baltijā samazinās degvielas cenas (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā darba nedēļas nogalē visās Baltijas valstu galvaspilsētās samazinājās degvielas cenas, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Ekonomika RNP paziņo, kad apkurei tiks pieslēgti vairums uzņēmuma apsaimniekoto namu

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) klienti savos dzīvokļos šosezon nesals – uzņēmums apkures parāda segšanai nepieciešamos 2,6 miljonus eiro radis no RNP pakalpojumu ieņēmumiem un iepriekšējo gadu peļņas. Apkurei mājas varētu aktīvi sākt pieslēgt oktobra sākumā, intervijā Latvijas Radio atzina jaunais RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, norādot, ka vienlaikus RNP aktīvi strādās pie parādu atgūšanas.

Lasiet arī

Pasaule Baltieši mudina ES uz bargām sankcijām pret Lukašenko režīmu

Vairāku Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri, tostarp Baltijas valstu pārstāvji, ceturtdien mudinājuši pret Baltkrievijas līdzšinējā prezidenta Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu vērst bargākas sankcijas, nekā šobrīd bloks plāno.

Pasaule Lukašenko apsūdz Rietumus "diplomātiskā kara" izvēršanā

Eiropas Savienības (ES) augstākajiem diplomātiem ceturtdien pulcējoties Berlīnē sanāksmē, lai spriestu par sankcijām pret Baltkrievijas vadību, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko Minskā valdības sēdē apsūdzēja Rietumus "diplomātiskā kara" izvēršanā pret viņa valsti.

Pasaule LIAA aicina Baltkrievijas uzņēmumus pārcelt darbību uz Latviju

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Baltkrievijas uzņēmumus pilnībā vai daļēji pārcelt darbību uz Latviju, aģentūrai LETA norādīja LIAA direktors Kaspars Rožkalns.