• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Daugavpilī bez darba paliek 238 bijušie dzelzceļa darbinieki

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:16, 15.09.2020

Augusta beigās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Daugavpils filiālē bija reģistrējušies 238 bijušie VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) darbinieki, aģentūra LETA uzzināja pilsētas domē.


Avots: LETA

Domē aizvadīta pilsētas vadības, LDz un NVA pārstāvju tikšanās, un par sarunas galveno tēmu kļuva LDz darbinieku štata samazināšana, kas līdz gada beigām skars aptuveni 1500 cilvēkus Latvijā. Darbinieku atlaišana skar arī Daugavpili.

Augusta beigās NVA Daugavpils filiālē bija reģistrējušies 238 bijušie dzelzceļa darbinieki, kas tagad saņem bezdarbnieku pabalstu, karjeras speciālista konsultācijas un apmeklē dažādus profesionālos kursus. Daudzi no dzelzceļa atlaistie daugavpilieši diezgan ātri atrada darbu autopārvadājumu, būvniecības un ražošanas nozarēs, skaidroja domē. Pašvaldība seko līdzi situācijai un sniedz atlaistajām personām atbalstu.

Tikšanās gaitā apspriesta arī dzelzceļa attīstības perspektīvas Daugavpilī - jaunu kadru apmācīšanu, ceļu pārvada izbūvi līdz Kandavas ielai, pasažieru maršruta Rīga-Daugavpils elektrifikāciju, Daugavpils stacijas pirmā perona remontu un LDz ritošā sastāva servisa darbu.

Jau ziņots, ka LDz līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1500 darbiniekiem, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Ella Pētermane.

LDz šogad 1.janvārī strādāja 6265 darbinieki, savukārt visa LDz koncerna darbinieku skaits šā gada sākumā sasniedza 9950 cilvēkus.

Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības - "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, "LDz Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums "LDz infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums "LDz ritošā sastāva serviss", apsardzes uzņēmums "LDz apsardze", kā arī loģistikas uzņēmums "LDz loģistika".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Cīņai pret naudas atmazgāšanu pieņems darbā desmitiem darbinieku

Tiesībsargājošās iestādes tuvākajos gados plāno pieņemt darbā desmitiem darbinieku, lai nodrošinātu sekmīgāku Latvijas cīņu pret naudas atmazgāšanu.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP krituma prognozi šim gadam

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) krituma prognozi šim gadam līdz 4,7% pretstatā jūnijā prognozētajam kritumam 7,5% apmērā, otrdien pavēstīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Ekonomika Levits: "No bankām nav jābaidās"

Banku sektors ir cieši saistīts ar valsts drošību un tās tēlu, šodienas konferencē "Kredītiestāžu darbības un uzraudzības juridiskie aspekti" savā uzrunā sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Ekonomika Olainfarm vadība turpina ignorēt akcionāru tiesības

Pagājušajā nedēļā notikušajās a/s Olainfarm akcionāru kārtējā un ārkārtas pilnsapulcēs attiecībā uz izmaiņām uzņēmuma vadībā negaidīti pavērsieni nenotika. Jau kārtējās sapulces sākumā uzvirmojušās domstarpības starp mazākuma akcionāriem un būtībā vairākuma akcionāru uzticību nebaudošo padomi un valdi lika noprast, ka sapulce nenotiks mierīgā gaisotnē, rakstā Diena.

Lasiet arī