• Ginters,
  • Guntra,
  • Marianna
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Vilcienos pasažieru skaits pirmajā pusgadā samazinājies par trešdaļu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:31, 10.08.2020

Šogad pirmajos sešos mēnešos AS "Pasažieru vilciens" pakalpojumus izmantojuši 6,08 miljons pasažieru, kas ir par 31,4% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, informēja "Pasažieru vilciena" pārstāve Agnese Līcīte.


Avots: LETA

Pārvadāto pasažieru skaita kritums par 31,4% pirmajā pusgadā saistīts ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktajiem ierobežojumiem. Janvārī un februārī kopējais pasažieru skaita pieaugums bija 4,9%, taču martā, kad valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija, vilcienu pasažieru skaits samazinājās par 30,5%, salīdzinot ar pērnā gada martu, aprīlī samazinājums bija 65,6%.

Maijā pasažieri sāka atgriezties, šajā mēnesī bija vērojams pasažieru skaita pieaugums salīdzinājumā ar aprīli par 39,6%, savukārt jūnijā salīdzinājumā ar maiju pasažieru skaits pieauga par 52,8%. Atsevišķās jūnija dienās pārvadāto pasažieru skaits pat pārsniedza iepriekšējā gada rādītāju.

Vilcienu precizitāte šī gada sešos mēnešos ir bijusi nemainīga - 99,35% reisu ir izpildīti atbilstoši vilcienu kustības grafikam.

Lielākais pasažieru apjoms gada pirmajā pusgadā bijis Tukuma līnijā, šajā virzienā ir veikts 2,1 miljons braucienu. Aizkraukles līnijā 2020.gada pirmajos sešos mēnešos ir braukuši 1,56 miljoni pasažieru, bet Jelgavas līnijā - 1,03 miljoni pasažieru.

No dīzeļvilcienu maršrutiem visbiežāk izmantotā ir Valgas līnija, tajā gada sešos mēnešos ir veikts 318 160 braucienu vilcienā. Ārkārtējās situācijas laikā šajā līnijā vilcieni posmā Lugaži-Valga bija atcelti.

Visiecienītākais vilcienu biļešu veids joprojām ir vienreizējās biļetes - 2020.gada pirmajā pusgadā šo biļešu veidu braucienam vilcienā ir izvēlējušies 67,7% pasažieru, bet pārējie 32,3% braucienam ir izmantojuši kādu no piedāvātajiem abonementa biļešu veidiem.

"Pasažieru vilciena" klienti arvien biežāk vilciena biļeti izvēlas iegādāties elektroniski, īpaši ārkārtējās situācijas laikā pasažieri novērtēja iespēju vilciena biļeti iegādāties attālināti, nedodoties uz biļešu kasi. Jūnijā pārdoto e-biļešu skaits ir sasniedzis 31,2% no kopējā vienreizējo biļešu apjoma (2019.gada jūnijā - 14,66%).

"Pasažieru vilciens" ir dibināts 2001.gadā. "Pasažieru vilciens" ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu Latvijas teritorijā. "Pasažieru vilciens" pieder valstij.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ķīpsalā notiks autoindustrijas izstādes “Auto 2020” speciālizlaidums

Nākotnes mobilitāte būs elektrizēta, un to vairs nenoliedz pat līdz šim rūdītākie skeptiķi. Plaši pārstāvētajā “Audi” markas jaunāko modeļu ekspozīcijā ievērības cienīgākais būs “e-tron” elektromobilis.

Ekonomika Kas jāņem vērā, iegādājoties automašīnu?

Automašīnas iegāde ir nozīmīgs solis, ko būtu vēlams veikt, pārdomājot visus par un pret, neskatoties uz to, ka tā nav Jūsu pirmā iegādātā automašīna. Lai auto iegāde nesagādātu nekādas problēmas, ir jāņem vērā daži faktori, kas ļaus izlemt, vai šobrīd auto iegāde ir pareizais pirkums.

Ekonomika Nurme alus veidos alus darītavu Rīgā, kopfinansēšanas kampaņā vācot naudu

Alus darītava SIA "Nurme alus" kopfinansēšanas kampaņā vāc naudu alus darītavas izveidei Rīgā, Vagonu ielā, pavēstīja uzņēmuma pārstāve Linda Ezerkalna.

Ekonomika Ozola Rīgas administrācijai pārmet azartspēļu īpašnieku interešu lobēšanu

Rīgas domes pagaidu administrācijas lēmums par 12 000 eiro atlīdzināšanu uzņēmumam "Olympic Casino Latvia" no bijušo domnieku personīgajiem līdzekļiem ir pieņemts azartspēļu zāļu īpašnieku interesēs, kā arī lai kavētu jaunā sasaukuma vēlmi ierobežot azartspēļu zāļu darbību visā galvaspilsētas teritorijā, uzskata Saeimas deputāte, jaunajā Rīgas domē provizoriski ievēlētā Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķe Linda Ozola.

Lasiet arī

Sabiedrība Tukumā atklās pasaules kultūras telpas "Tukku Magi" pagalmu
Rīga, 20.sept., LETA. Šodien Tukuma sirdī, Pasta ielā 26, agrākajā Fermentu rūpnīcā, kas vēl senāk bijusi Zēberga spirta un iesala rūpnīca, norisināsies kultūras telpas "Tukku Magi" pagalma atvēršanas svētki un radošā iz...
Sabiedrība Torņkalna baznīcā notiks atvadīšanās no ozolkoka altāra, kas atgriezīsies Anglikāņu baznīcā
Rīga, 20.sept., LETA. Šodien Torņakalna baznīcā notiks īpašs dievkalpojums, kurā notiks atvadīšanās no ozolkoka altāra, kas pēc 53 gadu kalpošanas Rīgas Lutera draudzē atgriezīsies savās mājās - Rīgas Anglikāņu Svētā Pes...
Sabiedrība Dobelē atzīmēs Kārļa Zemdegas Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa 80.gadskārtu
Rīga, 20.sept., LETA. Šodien un rīt Dobeles iedzīvotāji ar īpašiem pasākumiem atzīmēs Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa 80.gadskārtu, kopš tas pirmo reizi tika atklāts Dobelē, un 24.gadskārtu kopš pieminekļa atjaunošanas, ...