• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pārdošanas apjomi internetā esot atgriezušies pirmskrīzes līmenī

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:11, 02.08.2020

Pēc tam, kad Covid-19 arkārtas situācijas laikā pārdošanas apjomi internetā pieauga par 40%, patlaban tie atgriezušies pirmskrīzes līmenī, aģentūrai LETA pastāstīja "220.lv" īpašnieces "Pigu grupas" izpilddirektors Daiņus Ļuļis.Viņš uzsvēra, ka patlaban operatīvie dati par vasaras periodu liecina, ka šīs prognozes ir apstiprinājušās, turklāt tradicionāli vasara e-komercijas sektorā nav pats aktīvākais periods, jo cilvēki vairāk domā par atpūtu, nevis iepirkšanos.

Vienlaikus Ļuļis uzsvēra, ka pēc dabiskas pircēju aktivitātes samazināšanās jūlijā, seko gatavošanās jaunajam mācību gadam. Tradicionāli pirmie pirkumi tiek veikti jūlija beigās, kulmināciju sasniedzot augusta otrajā pusē un septembra sākumā.

Patlaban iepirkumu aktualitātes internetā ietekmējušas izmaiņas atvaļinājuma plānos, pauda Ļuļis. Samazinoties ārējam tūrismam, iedzīvotāji daudz biežāk iegādājas preces, kas palīdz atpūsties iekšzemē vai Baltijas reģionā. Vasarā pieprasītākās ir sezonālās preces - teltis, peldbaseini, velosipēdi, elektroniskie skrejriteņi skūteri, āra mēbeles. Šo preču kategorijas pārdošanas apjomi vasaras mēnešos ir auguši par divām līdz trīs reizēm, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn.

Ļuļis atgādināja, ka šī gada aprīlī "220.lv" pirmo reizi sāka pārtikas tirdzniecību. "Pārtikas tirdzniecību pieteicām, reaģējot uz aktuālajām klientu vajadzībām, tomēr jāatzīst, ka tas nebija tikai krīzes laika risinājums. Joprojām mērķtiecīgi kategoriju paplašinām un redzam, ka pircēji šo iespēju izmanto lielākoties iegādājoties kafiju, tēju, saldumus, konservētus produktus, riekstus, sēklas, žāvētus augļus, kas šobrīd ir pieprasītākās pārtikas grupas mūsu sortimentā," atklāja "Pigu grupas" izpilddirektors.

Viņš piebilda, ka "220.lv" sortimentu regulāri pilnveido jauni tirgotāji ar saviem zīmoliem, pievienojoties "220.lv" izveidotajam tirdzniecības centram internetā. Lai arī 220.lv nav specializēts pārtikas interneta veikals, internetveikala mērķis ir attīstīt šo kategoriju, lai jau tuvākajā nākotnē pircēji varētu iegādāties preces, apmeklējot tikai vienu interneta vietni, tā rezultātā ietaupot savu laiku, uzsvēra Ļuļis.

Ļuļis atzina, ka turpmāko pieprasījumu vērtē pozitīvi. Interneta pirkumu pārdošanas apjomi, kas tika prognozēti pēc trīs gadiem, tika sasniegti jau šogad. "Tas nozīmē, ka nozare uzņem strauju izaugsmi un mums ir jābūt gataviem jaunām pircēju plūsmām, nodrošinot atbilstošu klientu servisu," viņš sacīja.

Pēc viņa teiktā, jaunie pircēji un viņu paradumi, kas nostiprinājās Covid-19 krīzes laikā, saglabāsies, un pircēji turpinās iepirkties interneta veikalos.

"Šogad redzam, ka ievērojami ir audzis to klientu skaits, kas tiešsaistē iepirkās pirmo reizi. Būtiski uzsvērt, ka arī viņi saglabā savus paradumus pēc ierobežojumu atcelšanas. Jaunie pircēji ir novērtējuši ērtības un priekšrocības, ko sniedz iepirkšanās tiešsaistē, piemēram, laika ekonomika, piegādes iespējas, plašs sortiments. Mums tas nozīmē nemitīgu izaugsmi piedāvāto pakalpojumu un servisa jomā," sacīja Ļuļis.

Viņš papildināja, ka vienlaikus redzams, ka Covid-19 pandēmija pamudināja uzņēmumus pārorientēties uz interneta vidi, ko internetveikals secinājis pēc jauno tirgotāju pieteikumiem "Marketplace" platformā. Ja pirms pandēmijas tie bija vairāki desmiti, Covid-19 laikā tirgotāju skaits palielinājās, sasniedzot vairākus simtus, stāstīja "Pigu Grupas izpilddirektors.

LETA jau ziņoja, ka "Pigu Latvia", kurai pieder internetveikals "220.lv", reģistrēta 2005.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,736 miljoni eiro. "Pigu Latvia" iekļauta Lietuvas e-komercijas uzņēmumu grupā "Pigu", kurai pieder arī internetveikals "Pigu.lt" Lietuvā un internetveikals "Kaup24.ee" Igaunijā, kuru pārvalda uzņēmums "DLB Trading".

Kopš 2015.gada "Pigu grupu" pārvalda "MCI".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Komitass, tūkstošgadīgs kultūras piemineklis.

Rīgā notika Komitasa Dievišķās liturģijas koncerts, veltīts autora 150. dzimšanas gadadienai, ko izpildīja Latvijas Radio koris. Koncerta laikā tika ierakstīts tā paša nosaukuma albums, kuru papildināja buklets ar Komitasa biogrāfiju un liturģijas tekstu.

Ekonomika Nākamgad OIK samazināsies par 23%

Otrdien valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu 2021.gadā samazināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) līdz 17,51 eiro par megavatstundu (MWh) līdzšinējo 22,68 eiro par MWh vietā, tādējādi OIK nākamgad samazinātos par 23%.

Ekonomika Valdība atbalsta izmaiņas nodokļos

Ministru kabinets otrdien atbalstīja priekšlikumu 2021.gada budžetā novirzīt papildu līdzekļus mediķu un pedagogu atalgojuma celšanai, kā arī veikt izmaiņas nodokļos, lai vecinātu iedzīvotāju sociālo aizsardzību.

Ekonomika Vairāki Olainfarm akcionāri iebilst pret uzņēmuma gada pārskatu un vēršas FKTK

AS “Olainfarm” akcionāri, kas pārstāv 17% no pamatkapitāla - Nika Saveljeva, OLFIM OÜ kā arī AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” – šodien notikušajā AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē apstrīdēja un iebilda pret vairākiem uzņēmuma gada pārskata posteņiem.

Lasiet arī

Sabiedrība Turpmāk ieceļotājus par drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai apziņos ar SMS
Rīga, 28.sept., LETA. Visiem ieceļotājiem Latvijā no pirmdienas tiks nosūtīta īsziņa, atgādinot, ka iebraucot no ārvalstīm ar augstu Covid-19 risku, obligāti jāvēro pašizolācija. Ministru kabinets (MK) otrdien, 22.septe...
Sabiedrība Raidījums: KNAB pārbaudījis aizdomas par kukuļiem Reizniecei-Ozolai un Žīguram, bet pierādījumi nav gūti
Rīga, 27.sept., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir vērtējis tā dēvētajās "Taureņu" pirts sarunās izskanējušo, ka saistībā ar "Latvenergo" valdes konkursu "Danai vajag uzsviest drosmei" un pratinā...
Sabiedrība Administrators nepārskaita valstij "Trasta komercbankā" konfiscētus 7,6 miljonus eiro
Rīga, 27.sept., LETA. "Trasta komercbankas" (TKB) maksātnespējas administrators Armands Rasa ir atteicies ieskaitīt valsts budžetā bankā esošos 7,6 miljonus eiro, kas atzīti par noziedzīgi iegūtiem, vēsta Latvijas Televī...