• Aurēlija,
  • Evelīna,
  • Mētra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Nakts klubi: esošie ierobežojumi veicinās pagrīdes pieprasījumu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:25, 02.08.2020 1

Esošie laika ierobežojumi izklaides nozarei Covid-19 izplatības mazināšanai veicinās pagrīdes nozares pieprasījumu, aģentūrai LETA pauda nakts klubu pārstāvji."Coyote Fly" vadītāja Liene Bukbārde stāstīja, ka esošie Covid-19 izplatības ierobežojumi nestrādā nakts klubiem par labu. Neskatoties uz to, ka ārkārtējā situācija ir atcelt, lielai daļai uzņēmumu ir liegts strādāt laika ierobežojuma dēļ.

"Mūsu sfēras pārstāvjiem ir neizpratne par šī ierobežojuma pamatojumu, jo neredzam kādēļ mūsu darbība tiek apstādināta, bet citi potenciālie vīrusa perēkļi darbu drīkst turpināt. Šobrīd rodas sajūta, ka teorētiski visiem ir vienlīdzīgi noteikumi, tomēr realitātē dažiem ir privilēģijas," pauda Bukbārde.

Viņa piebilda, ka neizpratni rada arī situācija starp Baltijas valstīm. "Coyote Fly" vadītāja pauda, ka "valdība skaļi runāja, ka Baltijas valstis ir vienotas un seko viena otrai", bet patlaban Latvija esot vienīgā no trīs valstīm, kur visām izklaides vietām ir noteikts darba laika ierobežojums. Vienlaikus viņa secināja, ka valdībai prioritāte ir statuss "Latvija - veiksmes stāsts", nevis izklaides nozares glābšana.

Pēc Bukbārdes teiktā, drīz cilvēki var meklēšot pagrīdes izklaides. "Šeit nav runa tikai par nenomaksātiem nodokļiem, nelegāli nodarbinātiem cilvēkiem, bet arī par vispārējo situāciju, kas grauj izklaides industriju Latvijā," sacīja kluba vadītāja, paužot viedokli, ka varas iestādes zinot par šīm vietām. "Vai nu negrib, vai nedrīkst tās sodīt, jo jau kopš ārkārtējā stāvokļa sākuma šīs vietas nelegāli turpina strādāt līdz pat plkst.6 rītā," sacīja nakts kluba vadītāja.

Viņa norādīja, ka realitāte ir skarba, jo visa izklaides nozare ir uz izdzīvošanas- bankrota sliekšņa. Pēc Bukbārdes sacītā, nevienam nav noslēpums, ka izklaides sfērā ir tikai aptuveni divas līdz trīs "pīķa stundas", kurās ir iespējams gūt ieņēmumus. "Un šobrīd mums iespēja nopelnīt ir atņemta," viņa teica.

"Mēs saprotam situācijas nopietnību un piekrītam lielākajai daļai ierobežojumu. 15.jūlijā rīkotajā piketā, mūsu nozares pārstāvji arī godīgi teica, ka mēs nesūdzamies, mēs tikai gribam strādāt. Šobrīd darba laika ierobežojums to neļauj darīt. Vienīgais ierobežojums, kas mums nav pieņemams un pamatots ir aizliegums strādāt pēc plkst.24," uzsvēra Bukbārde.

"Friends Club" pārstāvis Aldis Dolgais uzskata, ka valdība arī nav skaidri definējusi, pie kādiem nosacījumiem tiks atcelti laika ierobežojumi.

Pēc viņa stāstītā "Friends Club" nestrādā kopš 13.marta, no 50 darbiniekiem vairāk nekā puse ir atlaisti, visi atlikušie ir bezalgas atvaļinājumā. Līdz ar to apgrozījuma kritums ir 100%. "Manā skatījumā mēs veicam stratēģisku valsts pasūtījumu - aizsargāt sabiedrību no saslimšana, par kuru nesaņemam samaksu, bet vēl maksājam no savas kabatas par telpu īri," piebilda kluba vadītājs.

Dolgais sacīja, ka valsts kā institūcijas pienākums un pamatuzdevums ir sargāt savus iedzīvotājus. Viņš norādīja, ka tā vietā valsts atver robežas, lai "nekontrolēti tajā varētu ierasties inficēti cilvēki, un valsts epidemioloģisko robežu ultimatīvi pārvieto un novieto ap nedaudziem uzņēmumiem - bāriem, klubiem".

"Tā ir nabadzīgas valsts stratēģiska pieeja - aizliegt, neatļaut, sodīt, uzvelt administratīvo slogu un savus tiešos valsts pienākumus uzņēmējiem. Klubiem, bāriem pat netiek dota iespēja parādīt, kā tie var strādāt dotajā situācijā, it īpaši tas attiecas uz klubiem, kuru telpu kopējā platība ir vairāk nekā 1000 kvadrātmetri - tātad šādās telpās ir pilnīgi reālas iespējas ievērot distancēšanos un citus epidemioloģiskos kritērijus," skaidroja Dolgais.

Viņš piebilda, ka līdz dotajam brīdim palīdzība no valsts puses uzņēmumam ir bijusi tikai nodokļu apmaksas termiņa pagarināšanā, jo dīkstāves maksājumi ir palīdzība darbiniekiem un nevis uzņēmumam.

"Kur ir solītā valsts palīdzība uzņēmumam nomas apmaksā par telpām, kurās uzņēmums saskaņā ar valdības lēmumu nedrīkst veikt saimniecisko darbību jau vairāk nekā četrus mēnešus no pusnakts līdz plkst.6. Ja jau klubi un bāri ir tik stratēģiski objekti, ka jāaizliedz to darbība, nu tad atvēliet līdzekļus saviem stratēģiskajiem partneriem," pauda Dolgais.

LETA jau ziņoja, ka Ministru kabinets nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku, lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus. Noteikts, ka kultūras, sporta, izklaides, tai skaitā diskotēku, un reliģiskās darbības veikšanas vietās, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietās darbs sākams ne agrāk kā plkst.6 un beidzams ne vēlāk kā plkst.24, izņemot brīvdabas kino demonstrācijas pasākumus, kurus atļauts beigt ne vēlāk kā plkst.2.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • sindo to Bukbārde 02.08.2020 21:42
    Atrodi kaut vienu dunduku tajā OIKlandes Izmirāta valdošās merdokrātijas politikāņu barā, kas kaut ko atjēdz no uzņēmējdarbības. Ja atradīsi, tad varēsi kandidēt uz šā gada Nobela prēmiju ekonomikā. Vēlu sekmes!
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika PTAC bŗīdina, kādai kredīta noformēšanai nekādā gadījumā nevajadzētu piekrist

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina nepakļauties kreditētāju aicinājumam aizdevumu fiziskai personai noformēt kā aizdevumu saimnieciskai darbībai.

Ekonomika Valdība atliek lemšanu par mazo veikalu atvēršanu, skaidrs vairs nav nekas

Ministru kabinets ceturtdien tomēr atlika lemšanu par mazo veikalu atvēršanu.

Ekonomika Latvijas Bankas Vilks kritisks: Atbalstam krīzē plašākam bija jābūt jau pērn

Valsts atbalstam Covid-19 krīzes pārvarēšanā plašākam bija jābūt jau pērn, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis Andris Vilks.

Ekonomika Rīgas dome anulējusi darbības atļaujas sešām spēļu zālēm. Kāds ir iemesls?

Rīgas dome trešdien nolēma anulēt atļaujas sešām spēļu zālēm. Minētās spēļu zāles atrodas Miera ielā 111, Tallinas ielā 85, Parādes ielā 5b, Rītupes ielā 45, Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā 20a un Lutriņu ielā 1.

Lasiet arī

Sabiedrība "Swedbank" apturējusi studiju un studējošo kredītu izsniegšanu

"Swedbank" uz laiku apturējusi studiju un studējošo kredītu izsniegšanu, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.

Ekonomika Bankām varētu atvieglot finanšu noziegumu uzraudzību

Ar izmaiņām regulējumā bankām varētu atvieglot finanšu noziegumu uzraudzību, trešdien Saeimas Tautsaimniecības komisijas sēdē vienojās finanšu nozari uzraugošās iestādes un valsts institūcijas.

Sabiedrība Latvijā definēs minimālo ienākumu sliekšņus

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus likumā "Par sociālo drošību", kas paredz definēt minimālo ienākumu sliekšņus, noteikt to zemākos apmērus un pārskatīšanas biežumu.