• Irīda,
  • Īrisa
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Nakts klubi: esošie ierobežojumi veicinās pagrīdes pieprasījumu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 17:25, 02.08.2020 1

Esošie laika ierobežojumi izklaides nozarei Covid-19 izplatības mazināšanai veicinās pagrīdes nozares pieprasījumu, aģentūrai LETA pauda nakts klubu pārstāvji."Coyote Fly" vadītāja Liene Bukbārde stāstīja, ka esošie Covid-19 izplatības ierobežojumi nestrādā nakts klubiem par labu. Neskatoties uz to, ka ārkārtējā situācija ir atcelt, lielai daļai uzņēmumu ir liegts strādāt laika ierobežojuma dēļ.

"Mūsu sfēras pārstāvjiem ir neizpratne par šī ierobežojuma pamatojumu, jo neredzam kādēļ mūsu darbība tiek apstādināta, bet citi potenciālie vīrusa perēkļi darbu drīkst turpināt. Šobrīd rodas sajūta, ka teorētiski visiem ir vienlīdzīgi noteikumi, tomēr realitātē dažiem ir privilēģijas," pauda Bukbārde.

Viņa piebilda, ka neizpratni rada arī situācija starp Baltijas valstīm. "Coyote Fly" vadītāja pauda, ka "valdība skaļi runāja, ka Baltijas valstis ir vienotas un seko viena otrai", bet patlaban Latvija esot vienīgā no trīs valstīm, kur visām izklaides vietām ir noteikts darba laika ierobežojums. Vienlaikus viņa secināja, ka valdībai prioritāte ir statuss "Latvija - veiksmes stāsts", nevis izklaides nozares glābšana.

Pēc Bukbārdes teiktā, drīz cilvēki var meklēšot pagrīdes izklaides. "Šeit nav runa tikai par nenomaksātiem nodokļiem, nelegāli nodarbinātiem cilvēkiem, bet arī par vispārējo situāciju, kas grauj izklaides industriju Latvijā," sacīja kluba vadītāja, paužot viedokli, ka varas iestādes zinot par šīm vietām. "Vai nu negrib, vai nedrīkst tās sodīt, jo jau kopš ārkārtējā stāvokļa sākuma šīs vietas nelegāli turpina strādāt līdz pat plkst.6 rītā," sacīja nakts kluba vadītāja.

Viņa norādīja, ka realitāte ir skarba, jo visa izklaides nozare ir uz izdzīvošanas- bankrota sliekšņa. Pēc Bukbārdes sacītā, nevienam nav noslēpums, ka izklaides sfērā ir tikai aptuveni divas līdz trīs "pīķa stundas", kurās ir iespējams gūt ieņēmumus. "Un šobrīd mums iespēja nopelnīt ir atņemta," viņa teica.

"Mēs saprotam situācijas nopietnību un piekrītam lielākajai daļai ierobežojumu. 15.jūlijā rīkotajā piketā, mūsu nozares pārstāvji arī godīgi teica, ka mēs nesūdzamies, mēs tikai gribam strādāt. Šobrīd darba laika ierobežojums to neļauj darīt. Vienīgais ierobežojums, kas mums nav pieņemams un pamatots ir aizliegums strādāt pēc plkst.24," uzsvēra Bukbārde.

"Friends Club" pārstāvis Aldis Dolgais uzskata, ka valdība arī nav skaidri definējusi, pie kādiem nosacījumiem tiks atcelti laika ierobežojumi.

Pēc viņa stāstītā "Friends Club" nestrādā kopš 13.marta, no 50 darbiniekiem vairāk nekā puse ir atlaisti, visi atlikušie ir bezalgas atvaļinājumā. Līdz ar to apgrozījuma kritums ir 100%. "Manā skatījumā mēs veicam stratēģisku valsts pasūtījumu - aizsargāt sabiedrību no saslimšana, par kuru nesaņemam samaksu, bet vēl maksājam no savas kabatas par telpu īri," piebilda kluba vadītājs.

Dolgais sacīja, ka valsts kā institūcijas pienākums un pamatuzdevums ir sargāt savus iedzīvotājus. Viņš norādīja, ka tā vietā valsts atver robežas, lai "nekontrolēti tajā varētu ierasties inficēti cilvēki, un valsts epidemioloģisko robežu ultimatīvi pārvieto un novieto ap nedaudziem uzņēmumiem - bāriem, klubiem".

"Tā ir nabadzīgas valsts stratēģiska pieeja - aizliegt, neatļaut, sodīt, uzvelt administratīvo slogu un savus tiešos valsts pienākumus uzņēmējiem. Klubiem, bāriem pat netiek dota iespēja parādīt, kā tie var strādāt dotajā situācijā, it īpaši tas attiecas uz klubiem, kuru telpu kopējā platība ir vairāk nekā 1000 kvadrātmetri - tātad šādās telpās ir pilnīgi reālas iespējas ievērot distancēšanos un citus epidemioloģiskos kritērijus," skaidroja Dolgais.

Viņš piebilda, ka līdz dotajam brīdim palīdzība no valsts puses uzņēmumam ir bijusi tikai nodokļu apmaksas termiņa pagarināšanā, jo dīkstāves maksājumi ir palīdzība darbiniekiem un nevis uzņēmumam.

"Kur ir solītā valsts palīdzība uzņēmumam nomas apmaksā par telpām, kurās uzņēmums saskaņā ar valdības lēmumu nedrīkst veikt saimniecisko darbību jau vairāk nekā četrus mēnešus no pusnakts līdz plkst.6. Ja jau klubi un bāri ir tik stratēģiski objekti, ka jāaizliedz to darbība, nu tad atvēliet līdzekļus saviem stratēģiskajiem partneriem," pauda Dolgais.

LETA jau ziņoja, ka Ministru kabinets nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku, lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus. Noteikts, ka kultūras, sporta, izklaides, tai skaitā diskotēku, un reliģiskās darbības veikšanas vietās, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietās darbs sākams ne agrāk kā plkst.6 un beidzams ne vēlāk kā plkst.24, izņemot brīvdabas kino demonstrācijas pasākumus, kurus atļauts beigt ne vēlāk kā plkst.2.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • sindo to Bukbārde 02.08.2020 21:42
    Atrodi kaut vienu dunduku tajā OIKlandes Izmirāta valdošās merdokrātijas politikāņu barā, kas kaut ko atjēdz no uzņēmējdarbības. Ja atradīsi, tad varēsi kandidēt uz šā gada Nobela prēmiju ekonomikā. Vēlu sekmes!
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Algu subsīdijas maksās tikai vakcinētajiem

Atbalstam uzņēmējiem un algu subsīdijām krīzes apstākļos mēnesī būs nepieciešami 152 miljoni eiro, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) iesniegtā informācija uz trešdien gaidāmo ārkārtas Ministru kabineta sēdi.

Ekonomika Septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6,4%

Septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,4%, kas salīdzinājumā ar augustu ir par 0,5 procentpunktiem zemāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Ekonomika Valsts kasē ir pietiekami līdzekļu tūlītējai atbalsta pasākumu finansēšanai

Valsts kasē ir pietiekami daudz līdzekļu tūlītējai atbalsta pasākumu finansēšanai stingro ierobežojumu periodā, aģentūrai LETA teica Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.

Ekonomika Vēl nav skaidrības, kā lokdaunā strādās tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji

Patlaban vēl nav zināmi precīzi nosacījumi, kas tiks piemēroti tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteikto īpaši stingro ierobežojumu jeb "lokdauna" laikā, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Lasiet arī

Ekonomika PTAC piemērojis soda naudu nebanku kreditētājiem "VIA SMS" un "Extra Credit"

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) nebanku kreditētājiem SIA "VIA SMS" un SIA "Extra Credit" piemērojis soda naudas par Reklāmas likuma pārkāpumiem, izplatot regulējumam neatbilstošas patērētāju kreditēšanas reklāmas, aģentūrai LETA pavēstīja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Sabiedrība Konstatē milzīgu parādnieku aktivitāti, lai piešķirtie pabalsti netiktu atņemti

Covid-19 pandēmijas izplatības seku mazināšanai piešķirtie vienreizējie pabalsti 500 un 200 eiro apmērā vairākas reizes ir kāpinājuši parādnieku aktivitāti, kā arī interesi sazināties ar saviem tiesu izpildītājiem, lai precizētu kontā saglabājamo naudas līdzekļu apmēru, aģentūru LETA informēja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) pārstāvis Jānis Basevičs.

Ekonomika Bankas vienojušās par pamatprincipiem bankomātu un skaidras naudas pieejamībai

Finanšu nozares asociācijā apstiprināti sadarbības pamatprincipi bankomātu un skaidras naudas pieejamībai, it īpaši Latvijas reģionos, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijā.