• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas meži: Neviens Covid-19 scenārijs nav labvēlīgs meža nozarei

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:57, 01.08.2020

Neviens no Covid-19 potenciālajiem scenārijiem, piemēram, jaunā koronavīrusa uzliesmojuma pakāpeniska izbeigšanās vai pandēmijas atgriešanās, nav labvēlīgs ekonomiskajiem procesiem, tostarp meža nozarei, sacīja SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Edgars Vaikulis.


Avots: LETA

Vienlaikus viņš piebilda, ka Latvijas uzņēmēju priekšrocība ir spēja ātrāk reaģēt un prasme ātri pielāgoties. Tā ļauj jau tagad no apjukuma un neprognozējamības izkļūt ar mazākiem zaudējumiem, nekā valstīs ar milzīgu nozares rūpniecību, piemēram, Vācijā vai Somijā.

Runājot par turpmākajiem meža nozares izaicinājumiem, Vaikulis minēja, ka Latvijas meža nozares uzņēmējiem vajadzēs pielāgoties jaunajām Eiropas Savienības (ES) politikām un stratēģijām vides jomā.

Viņaprāt jaunā koronavīrusa pandēmija nav atbilstošākais laiks, lai īstenotu jaunu politiku un stratēģijas vides jomā, taču nozares pārstāvjiem vajadzēs pielāgoties jaunajiem spēles noteikumiem. "Eiropas Zaļā kursa iniciatīvu virzītājiem tas diemžēl maz interesē, tādēļ mežsaimniekiem nedraudzīgi "zaļie kursi" vai bioloģiskās daudzveidības stratēģijas agrāk vai vēlāk kļūs par neizbēgamību," viņš piebilda.

Kā ziņots, Eiropas Komisija maijā nāca klajā ar divām Eiropas Zaļajā kursā ietvertajām videi, dabai un ilgtspējai nozīmīgajām stratēģijām - "Bioloģiskās daudzveidības stratēģiju 2030" un ilgtspējīgas pārtikas stratēģiju "No lauka līdz galam".

Pašlaik ES dalībvalstis var iesniegt savu redzējumu un komentārus par tām, tādējādi nosakot to ieviešanas prakses un iestrādājot stratēģijās paredzētos mērķus katras valsts Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskajos plānos.

"Rīgas meži" ir otrs lielākais mežu apsaimniekotājs Latvijā pēc AS "Latvijas valsts meži". Uzņēmumam pieder sēklu plantācijas, koku stādaudzētava, zāģētava "Norupe", kā arī "Rīgas mežu" atbildībā ir Mežaparks, Rīgas parki un dārzi

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Katastrofāls kritums: Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs sarūk uz pusi

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs šogad pirmajos septiņos mēnešos Latvijā samazinājies par 46,7% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu un bija 13,336 miljoni tonnu, liecina Satiksmes ministrijas apkopotie dati.

Ekonomika Covid cērt meža nozari - tirgos būtiski krities pieprasījums pēc kokmateriāliem

Covid-19 pandēmija meža nozari Latvijā ietekmējusi netieši - tā kā nozare eksportē apmēram 80% saražotās produkcijas, īpaši izjūtama eksporta iespēju samazinājuma ietekme uz saimniecisko darbību, aģentūrai LETA, komentējot pandēmijas ietekmi uz nozari, pauda Zemkopības ministrijas (ZM) Meža departamentā.

Ekonomika Nav kas nolasa! Zemeņu audzētājiem aiziet postā ceturtdaļa vēlās ražas

Darbaspēka trūkuma dēļ ceturtā daļa no šogad Latvijā izaudzētajām vēlajām zemenēm varētu aiziet postā, atzina Latvijas Augļkopju asociācijas biroja vadītāja Renāte Kajaka.

Ekonomika Ak, šīs ukraiņu olas! PVD atkal konstatē salmonellas olu produktā

Uz robežas ņemtā Ukrainas izcelsmes olu produktā konstatētas salmonellas, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) saņemtie laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

Lasiet arī

Pasaule Lukašenko: Nekas nesanāks - valsti mēs nevienam neatdosim, situāciju noturēsim

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko piektdien paziņoja, ka neiesaistīsies dialogā par situācijas noregulējumu valstī ar ārvalstu starpnieku piedalīšanos.

COVID-19 Piektdien Covid-19 saslimšanas pirmo reizi atklātas Aglonas novadā

Aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar Covid-19 pirmo reizi atklāta Aglonas novadā, kur saslimšanas gadījumu skaits nepārsniedz piecu gadījumu robežu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publicētā informācija.

Sports Labots 16 gadus vecs pasaules rekords - tas paveikts 5000 metru distancē!

Ugandas vidējo distanču skrējējs Džošua Čeptege piektdien Dimanta līgas sacensībās 5000 metru sacensībās par teju divām sekundēm laboja 16 gadus vecu pasaules rekordu, kas viņam nodrošināja uzvaru.