• Antis,
  • Antons
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


PTAC konstatējis daudzus pārkāpumus ar COVID 19 saistītu preču piedāvāšanā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 22:27, 29.07.2020

Sākoties ārkārtējai situācijai saistībā ar COVID 19, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izvirzīja par prioritāti un uzsāka tādas komercprakses uzraudzību, kas patērētājiem piedāvā iegādāties ar COVID 19 slimību un tās profilaksi saistītas preces un pakalpojumus.


Avots: LETA

Laika posmā no 03.03.2020. līdz 05.06.2020. PTAC ir konstatējis 84 gadījumus, kuros saņemtas sūdzības vai ziņojumi par iespējamiem pārkāpumiem - par iespējami negodprātīgu cenas celšanu, patērētāju maldināšanu par precēm, to īpašībām un pieejamību, nereģistrētu biocīdu (dezinfekcijas līdzekļu) tirdzniecību u.c. Šīs sūdzības saistītas ar tādām preču un pakalpojumu grupām kā maskas, respiratori, dezinfekcijas līdzekļi, preces un pakalpojumi, kuriem piemīt antivīrusu īpašības, medikamenti, COVID testi, kā ar dažādas plaša patēriņa preces.

Reaģējot uz saņemto vai iegūto informāciju, PTAC 70 gadījumā uzsāka situācijas izvērtēšanu, tai skaitā uzsākot 27 administratīvās lietas un veicot 39 sākotnējās pārbaudes. Gandrīz visos gadījumos, kad tika konstatētas pārkāpumu pazīmes, PTAC veicot saziņu ar tirgotājiem, tika panākta pārkāpumu labprātīga novēršana, savukārt, 5 lietu izvērtēšana vēl turpinās

Lai pārliecinātos par to, ka patērētājiem piedāvāto preču cenas netiek celtas, negodprātīgi izmantojot ārkārtējo situāciju, PTAC iespēju robežās pārbaudīja, vai mazumtirgotāju uzcenojuma politika noteiktām vai līdzīgām precēm vai to grupām pirms krīzes periodā (līdz 2019.gada 1.decembrim), un ārkārtējās situācijas laikā nav būtiski mainījusies. Izvērtējot saņemto informāciju, PTAC izvērtēja, vai konkrētais mazumtirgotājs radušos ārkārtējo situāciju ļaunprātīgi neizmanto, bet cenu sadārdzinājums ir izveidojies no mazumtirgotāja neatkarīgu apstākļu dēļ.

16 gadījumos, kuros tika konstatēta preču cenu celšana, PTAC to nesaistīja ar negodprātīgu pārdevēju rīcību, jo komersanti cenu izmaiņas pamatoja ar izmaksu un iegādes cenu pieaugumu preču ražošanas vai piegādes ķēdē, vai arī cenu veidošana ir saistāma ar katra konkrētā komercprakses īstenotāja cenu politikas veidošanas sistēmu. Savukārt 6 gadījumos PTAC konstatēja iespējami negodprātīgu preču cenu paaugstināšanu.

Papildus aprīļa pirmajā pusē PTAC veica tīmekļvietnēs ss.com, salidzini.lv, facebook.com publicēto piedāvājumu novērošanu, īpaši uzmanību pievēršot biocīdu produktu - virsmu un roku dezinfekcijas līdzekļu piedāvājumiem. Tika konstatēts: ss.com bija iespējams atlasīt un apskatīt 27 dezinfekcijas līdzekļu piedāvājumus, no tiem 8 (29,63%) norādīja uz pārkāpumu pazīmēm; salidzini.lv bija iespējams atlasīt un apskatīt 400 dezinfekcijas līdzekļu piedāvājumus, no tiem 10 (2,5%) norādīja uz pārkāpumu pazīmēm; facebook.com tika atrasti 50 Latvijas patērētājiem adresēti dezinfekcijas līdzekļu piedāvājumi, no tiem 5 (10%) norādīja uz pārkāpumu pazīmēm - pārsvarā nereģistrētu biocīdu produktu piedāvāšanu un pārdošanu, informācijas par produkta sastāvu vai produkta izmantošanu noklusējumu.

Saistībā ar, iespējams, patērētājus maldinošu komercpraksi lietas tika uzsāktas 23 gadījumos - par maldinošu informāciju saistībā ar sejas maskām un respiratoriem, produktiem saistībā ar cilvēka veselību, roku dezinfekcijas līdzekļiem, COVID- 19 testiem u.c.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nosauktas aizvadītā gada biežāk lietotās uzņēmumu vērtības Latvijā

Aizvadītajā gadā biežāk lietotā un novērtētā uzņēmuma vērtība darbinieku vidū Latvijā ir komandas darbs un sadarbība, savukārt inovāciju, izaugsmes un vieduma vērtības novērtētas viszemāk, liecina atzinības tehnoloģijas PEERO APP apkopotās klientu pieredzes Latvijā.

Ekonomika Osinovskis tiesā teicis pēdējo vārdu Uģa Magones kukuļošanas krimināllietā

Vidzemes rajona tiesā Limbažos pēdējā vārdā bijušā VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magones kukuļošanas krimināllietā apsūdzētais Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis pēdējā vārdā tiesā paudis cerību uz objektīvu un taisnīgu situācijas izvērtējumu.

Ekonomika Satiksmes ministrija 2 miljonus tērēs PV elektrovilcienu ražošanas uzraudzībai

Jauno 32 elektrovilcienu iegādes projektā paredzēts atvēlēt divus miljonus eiro vilcienu ražošanas uzraudzībai, liecina Satiksmes ministrijas (SM) valdībā iesniegtie grozījumi.

Ekonomika Neesot negatīvam Covid-19 testam, dažiem atteikta iespēja ceļot uz Rīgas lidostu

Šādu gadījumu gan nav bijis daudz, un ceļošanas iespēja negatīva testa neesamības dēļ līdz šim liegta piecām personām, piebilda Vincevs.

Lasiet arī

Sabiedrība Jo vairāk snieg... Kādas ir jaunākā sniega segas izmaiņas Latvijas reģionos?

Pagājušās nedēļas otrajā pusē Rietumzemgalē un Kurzemē uzsnigušais pūkainais sniegs krietni saplacis, Kalnciemā sniega sega kļuvusi par 14 centimetriem plānāka, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Izklaide Busulis atzīst, ka samelojies: Jauno gadu viņš patiesībā sagaidījis Maskavā

Kaut gan sākotnēji populārais latviešu dziedātājs Intars Busulis publiski stāstīja, ka Jauno gadu sagaidījis mājās, vēlāk atklājies, ka viņš tomēr samelojies - viņš pamanīts krievu operdziedātājas Annas Ņetrebko sociālajos tīklos publicētajos video no Jaungada pasākuma Maskavā, vēsta izdevums "Privātā Dzīve".

COVID-19 Latvijā atklāti vēl 4 jaunā Lielbritānijas paveida Covid-19 infekcijas gadījumi

Pagājušajā nedēļā Latvijā atklāti vēl četri jauni Lielbritānijas paveida Covid-19 infekcijas gadījumi, informēja Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš.