• Justs,
  • Skaidra,
  • Skaidrīte
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LIAA izsniegusi darba atļaujas 672 ārvalstniekiem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:33, 27.07.2020

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) kopš Covid-19 dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas atcelšanas no 10.jūnija līdz šodienai izsniegusi darba atļaujas 672 ārvalstniekiem, kuri lielākoties ieradušies no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, aģentūru LETA informēja LIAA direktors Kaspars Rožkalns.


Avots: LETA

Viņš stāstīja, ka līdz šodienai LIAA pieņēmis 117 pozitīvus lēmumus par uzņēmumu lūgumu ievest Latvijā darbaspēku no trešajām valstīm, tādējādi ierasties strādāt Latvijā ir atļauts 672 ārvalstniekiem.

Pamatā Latvijas darba devēji strādniekus piesaista no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Rumānijas, Spānijas, Čehijas, Lielbritānijas, Zviedrijas u.c.

Rožkalns skaidroja, ka atļauju darbam Latvijā var iegūt piecos veidos. Pirmkārt, iekārtu un tehnikas apkopes darbu veikšanai, kurā patlaban piesaistīti 139 ārvalstu tehniskie speciālisti, lielākoties no Ukrainas un Krievijas. Otrkārt, atbilstības novēršanas jomā piesaistīti 120 ārvalstu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju eksperti vai būvinženieri, lielākoties no Krievijas un Uzbekistānas.

Treškārt, tādu nacionālu infrastruktūras objektu kā lidosta "Rīga" un Rīgas hidroelektrostacija uzturēšanas darbos piesaistīti 32 ārvalstu eksperti no Ukrainas un Baltkrievijas. Ceturtkārt, 100 ārvalstnieki no Krievijas, Ukrainas, Polijas, Zviedrijas un Čehijas saņēmuši darba atļauju eksporta veicināšanas pasākumu ietvaros. LIAA direktors stāstīja, ka šie ārvalstnieki lielākoties brauc uz Latviju slēgt līgumus, pārbaudīt preces, kā arī tie mēdz būt potenciālie investori, kuri ierodas Latvijā apskatīt iespējamos investīciju objektus.

Savukārt piektā kategorija ir ārvalstu darbinieku piesaiste sezonas darbu veikšanai tādās jomās kā kūdras ieguve, lauksaimniecība, mežsaimniecība u.c. Patlaban atļauju iebraukt Latvijā saņēmuši 282 ārvalstnieki no Uzbekistānas un Ukrainas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Policija turpina izmeklēt Meroni iespējamos pārkāpumus Lemberga mantas glabāšanā

Valsts policija kriminālprocesā turpina izmeklēšanu pret Šveices advokātu Rūdolfu Meroni par iespējamiem pārkāpumiem koruptīvos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga mantas glabāšanā.

Ekonomika Latvijas IKP pērn samazinājies par 3,6%. Kā izskatās pa nozarēm? (+INFOGRAFIKA)

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušajā gadā samazinājās par 3,6%, salīdzinot ar 2019.gadu, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Ekonomika Paplašināts dīkstāves atbalsta saņēmēju loks. Kas vēl var pieteikties?

Ministru kabinets piektdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu paplašināt dīkstāves atbalsta saņēmēju loku.

Ekonomika Policija sākusi procesu par pagarinātāja nelikumīgu pārdošanu veikalā

Kontrolējot Covid-19 ierobežojumus, Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret uzņēmumu par pagarinātāja nelikumīgu pārdošanu Stopiņu novadā.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā vidējais atalgojums pēc 42 gadu vecuma sāk strauji krist

Latvijā vidējais atalgojums darbiniekiem pēc 42 gadu vecuma sāk strauji krist, un tāda pati tendence ir īpaši novērojama Austrumeiropā, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē informēja "Fontes" pētījuma grupas vadītāja Anta Praņēviča.