• Erlends,
  • Rolanda,
  • Rolands,
  • Ronalds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijā jau sāk novākt labības ražu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 19:09, 22.07.2020

Šā gada graudu ražas apmēru varēs novērtēt pēc trijām, četrām nedēļām, aģentūrai LETA sacīja biedrības "Zemnieku saeimas" priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.


Avots: LETA

Viņa teica, ka agro šķirņu graudus Latvijā pakāpeniski jau sāk novākt. Ja sākotnējais graudu ražas potenciāls ļāva cerēt uz rekordražām, tad patlaban lielākajā daļā Zemgales labība ir sagājusi veldrē, kas samazina potenciālo ievākumu.

"Pirms pāris dienām sākām kulšanas darbus savā saimniecībā un plānoto septiņu tonnu vietā iekūlām sešas, jo visus graudus, kas sagājuši veldrē, nav iespējams novākt," viņa atzina, atgādinot, ka patlaban joprojām sastopamas lietavas un dažviet - negaisi.

Vienlaikus Dzelzkalēja-Burmistre teica, ka par potenciālo ražas ievākumu vēl ir pāragri spriest. Ja masveida ražas novākšanas laikā būs ļoti labi laika apstākļi un veldrē sagāzušos labību varēs novākt, gala rezultātā ievāktā raža varētu būt vien apmēram par 10% mazāka nekā izaudzēts. Taču, ja tad līs, varētu ienākties arī ļoti slikta raža.

Viņa atzina, ka precīzāk šā gada graudu ražas apmēru varēs novērtēt pēc trijām, četrām nedēļām, kad masveida ražas novākšana būs aizvadīta. Pašreizējās prognozes gan ir piesardzīgas, jo tuvākās četras nedēļas sinoptiķi nesola ļoti karstu un sausu laiku.

"Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietniece arī atzīmēja, ka labības ražas novākšana šogad noritēs Latvijas klimatiskajiem apstākļiem normālos tempos. Pamazām jau sākt vākt rapšu ražu. Taču lielāka apmēra jaunās labības ražas novākšana Zemgalē un Kurzemē varētu sākties nākamās nedēļas otrajā pusē. Pārējā Latvijā - vēlāk.

"Zemnieku saeima" ir ietekmīgākā lauksaimnieku organizācija Latvijā, kas dibināta 1999.gadā. Tās biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Akropole strādās zaļajā un sarkanajā režīmā (+INFOGRAFIKA)

Tirdzniecības centrs "Akropole" no pirmdienas darbosies divos drošības režīmos -"zaļajā", kas ar Covid-19 sertifikātu ļaus apmeklēt visus veikalus, un "sarkanajā" bez sertifikāta ļaujot apmeklēt tikai pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas, aģentūrai LETA pavēstīja tirdzniecības centra pārstāvji.

Ekonomika Visu banku filiālēs no pirmdienas apkalpo tikai klientus ar sertifikātiem

No pirmdienas, 11.oktobra, banku pakalpojumi klātienē tiks nodrošināti pēc iepriekšējā pieraksta personām ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai izslimošanas faktu, pavēstīja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji.

Ekonomika Krievijas zemo cenu mazumtirgotājs Mere drīzumā atvērs vēl 4 veikalus Latvijā

Krievijas zemo cenu mazumtirgotājs "Mere" drīzumā plāno atvērt vēl četrus veikalus Latvijas reģionos, pastāstīja "Mere" attīstības vadītājs Latvijā Artjoms Volkovs.

Ekonomika Ierobežojumu skartie uzņēmumi un darbinieki: Kāds būs atbalsts?

Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto jauno ierobežojumu skarto uzņēmumu un darbinieku atbalstam ik mēnesi varētu būt nepieciešami 60 miljoni eiro, intervijā "Latvijas radio" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Lasiet arī

Ekonomika Darbaspēka trūkuma dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka

Lai gan šogad kļuva iespējams nokārtot atļaujas sezonas strādnieku no ārvalstīm nodarbināšanai, tas tapa zināms novēloti, kad vairums potenciālo darba ņēmēju jau bija atraduši darbu citviet un kamdēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka, aģentūrai LETA atzina Latvijas Augļkopju asociācijas biroja vadītāja Renāte Kajaka.

Sabiedrība Siltais laiks veicinājis kaitēkļu izplatību un attīstību

Pēdējās nedēļās retie nokrišņi un karstais laiks sekmējis dažādu kaitēkļu attīstību un izplatību, liecina Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) informācija.

Ekonomika Vēlas palielināt Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvaru veikalos

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) ar pārtikas preču mazumtirdzniecības ķēžu pārstāvjiem un lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvjiem sācis diskusiju par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).