• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


ES samits par ekonomikas atveseļošanas plānu var beigties bez vienošanās

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:59, 19.07.2020

Briselē svētdien jau trešo dienu notiekošais Eiropas Savienības (ES) samits par bloka ekonomikas atveseļošanas plānu var beigties bez rezultāta, atzinusi ES prezidējošās valsts Vācijas kanclere Angela Merkele."Es joprojām nevaru pateikt, vai būs risinājums," samitā akreditētajiem žurnālistiem sacīja Merkele.

"Ir daudz labas gribas, bet ir arī ļoti daudz nostāju. Es piedalīšos darbā, [lai panāktu vienošanos]. Tomēr rezultāta šodien var nebūt," teica Vācijas kanclere.

Ja šī ES valstu un valdību vadītāju sanāksme beigsies bez vienošanās par tautsaimniecības atveseļošanas fondu, paredzams, ka šomēnes notiks vēl viens samits, lai šo vienošanos panāktu.

LETA jau vēstīja, ka Briselē svētdien jau trešo dienu turpinās ES samits, kurā tiek apspriests 750 miljardu eiro vērtais plāns bloka ekonomikas atveseļošanai pēc koronavīrusa izraisītās krīzes.

Sākumā bija paredzēts, ka samits notiks piektdien un sestdien, taču sestdien vēlu vakarā, nepanākot vienošanos, tika nolemts sanāksmi tupināt arī svētdien.

Eiropadomes prezidents Šarls Mišels sestdien iesniedza jaunu priekšlikumu par ekonomikas atveseļošanas fondu. Tas paredz, ka kopējā pakete paliktu nemainīga 750 miljardu eiro apmērā, taču tiktu mainītas proporcijas starp aizdevumiem un grantiem - līdz šim tika piedāvāts sadalījums 500 miljardi eiro grantos un 250 miljardi aizdevumos, taču Mišela jaunais piedāvājums paredz sadalījumu 450 miljardus eiro grantos un 300 miljardus aizdevumos.

Šis priekšlikums ir piekāpšanās tā dēvētajam taupīgajam četriniekam - Austrijai, Dānijai, Nīderlandei un Zviedrijai, kas uzskata piedāvāto atveseļošanas fonda grantu daļu par pārāk lielu un uzstāj, ka jāpalielina aizdevumu daļa, bet grantu daļai jābūt mazākai par 400 miljardiem eiro.

Cenšoties panākt kompromisu, Mišels arī piedāvāja mehānismu, kas pastiprinātu kontroli pār atveseļošanas fonda finansējuma izmantošanu - ikviena dalībvalsts trīs dienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par līdzekļu piešķiršanu kādai dalībvalstij varētu pieprasīt, lai šis lēmums tiktu nodots visu pārējo dalībvalstu izvērtēšanai.

Stingru kontroli pieprasa Nīderlandes premjerministrs Marks Rite, kurš vēlas, lai pār līdzekļu piešķiršanu atsevišāķām dalībvalstīm būtu veto tiesības pārējām dalībvalstīm.

Pret šo Rites ideju kategoriski iebilst Spānija un Itālija, kuras būs lielākās līdzekļu saņēmējas no atveseļošanas fonda.

Samita darba kārtībā ir arī ES daudzgadu budžets 2021.-2027.gadam.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Komitass, tūkstošgadīgs kultūras piemineklis.

Rīgā notika Komitasa Dievišķās liturģijas koncerts, veltīts autora 150. dzimšanas gadadienai, ko izpildīja Latvijas Radio koris. Koncerta laikā tika ierakstīts tā paša nosaukuma albums, kuru papildināja buklets ar Komitasa biogrāfiju un liturģijas tekstu.

Ekonomika Nākamgad OIK samazināsies par 23%

Otrdien valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu 2021.gadā samazināt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) līdz 17,51 eiro par megavatstundu (MWh) līdzšinējo 22,68 eiro par MWh vietā, tādējādi OIK nākamgad samazinātos par 23%.

Ekonomika Valdība atbalsta izmaiņas nodokļos

Ministru kabinets otrdien atbalstīja priekšlikumu 2021.gada budžetā novirzīt papildu līdzekļus mediķu un pedagogu atalgojuma celšanai, kā arī veikt izmaiņas nodokļos, lai vecinātu iedzīvotāju sociālo aizsardzību.

Ekonomika Vairāki Olainfarm akcionāri iebilst pret uzņēmuma gada pārskatu un vēršas FKTK

AS “Olainfarm” akcionāri, kas pārstāv 17% no pamatkapitāla - Nika Saveljeva, OLFIM OÜ kā arī AS “Rīgas Farmaceitiskā fabrika” – šodien notikušajā AS “Olainfarm” akcionāru sapulcē apstrīdēja un iebilda pret vairākiem uzņēmuma gada pārskata posteņiem.

Lasiet arī

Pasaule Polija un Ungārija paziņo par uzvaru ES samitā

Polija un Ungārija uzskata, ka guvušas uzvaru, Eiropas Savienības (ES) samitā Briselē bloķējot priekšlikumu, kas paredzēja saistīt likuma varas ievērošanu ar ES fondu sadali, tiesa gan, samita noslēguma teksts raisa šaubas, vai tām šo mērķi tiešām izdevies sasniegt.

Pasaule Leiena pauž optimismu par iespēju ES samitā panākt vienošanos

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena pirmdien pauda optimismu par iespēju jau ceturto dienu Briselē notiekošajā Eiropas Savienības (ES) samitā panākt vienošanos par bloka ekonomikas atveseļošanas fondu.

Pasaule Slovākijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi opozīcija

Slovākijā sestdien notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarējusi konservatīvā prorietumnieciskā partija "Parastie cilvēki un neatkarīgās personības" (OL’aNO), un gaidāms, ka kopā ar citām opozīcijas partijām tā izveidos valdošo vairākumu.