• Genoveva,
  • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Par 54 miljoniem eiro pārbūvēs Zaķusalas TV torni. Kas tur būs?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:11, 13.07.2020 1

VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) ir izsludinājis slēgta konkursa pirmo kārtu Zaķusalas televīzijas (TV) torņa pārbūves veicēja atlasei, aģentūru LETA informēja LVRTC pārstāvji. Paredzamā līgumcena ir 54 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.Būvdarbus paredzēts sākt 2021.gadā un plānots, ka tie ilgs līdz 48 mēnešiem.

Informācija par iespēju piedalīties slēgtā konkursā ir nosūtīta gan būvniekiem Latvijā, gan būvuzņēmējiem Eiropas Savienībā (ES). Slēgtais konkurss norisināsies divās kārtās un pirmās kārtas pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 4.septembris.

Kvalifikācijas prasības kandidātiem ietver pieredzi liela apmēra sabiedriskas ēkas būvniecībā, pieredzi veicot būvdarbus, kur būvprojekts izstrādāts būvniecības informācijas modelēšanas vidē, kā arī noteiktas kvalifikācijas speciālistu piesaisti.

LVRTC norādīja, ka kandidātiem jābūt finansiāli stabiliem un ar labu reputāciju. Priekšrocības kandidātu atlasē būs tiem būvdarbu veicējiem, kuriem ir pieredze augstceltņu būvniecībā, kā arī būvniekiem, kuriem ir pieredze liela apmēra būvdarbos, kur būvdarbi veicami nepārtraucot pārbūvējamā objekta ekspluatāciju, kas ir viens no lielākajiem TV torņa pārbūves izaicinājumiem.

Konkursa pirmajā kārtā tiks atlasīti galvenā būvdarbu veicēja kandidāti, kas atbildīs kandidātu atlases iepirkuma nolikumā norādītajām kvalifikācijas prasībām. Atlasītie kandidāti tiks aicināti iesniegt tehnisko un finanšu piedāvājumu konkursa otrajā kārtā.

Līgums par torņa pārbūves būvdarbu veikšanu tiks slēgts ar pretendentu, kas konkursa otrajā kārtā būs iesniedzis saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu.

LVRTC norādīja, ka paredzēts pārbūvēt un paplašināt TV torņa ēku, izveidojot tajā zinātnes un inovāciju centru, biroja telpas LVRTC vajadzībām, konferenču telpas, kā arī telpas sabiedriskām aktivitātēm. Darbu laikā paredzēts izbūvēt arī inovatīvus un atraktīvus risinājumus tornī dažādos augstumos esošo skatu platformu atjaunošanai. Tāpat paredzēt uzstādīt pasaulē lielāko Fuko svārstu un labiekārtot pieguļošo teritoriju, izveidojot unikālu Latvijas siluetu. Konkursa uzvarētājam būs jāveic arī fiziski novecojušā inženiertehniskā aprīkojuma nomaiņa.

"Zaķusalas TV tornis nodrošina TV un radio apraidi pusei Latvijas teritorijas, turklāt pēdējo desmit gadu laikā torņa tehniskās funkcijas būtiski paplašinājušās un šobrīd tornis nodrošina arī datu centra, kolokācijas un citus pakalpojumus vairāk nekā 90 iestādēm un organizācijām, tostarp vairāk nekā 40 pašmāju un virknei starptautisko elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzēju. Tornī izveidots arī Baltijā modernākais kolokācijas centrs elektronisko sakaru komersantiem. Pārbūves laikā torņa tehnoloģiskā sadaļa tiks izolēta no visiem pārbūves procesiem un būs pieejama tikai klientiem un LVRTC darbiniekiem," informēja LVRTC pārstāvji.

Vērienīgais pārbūves projekts ir sākts, lai TV tornis un pieguļošā teritorija kļūtu par mūsdienīgu pilsētvides sastāvdaļu, kas ir gan tehnoloģiski, gan funkcionāli moderna un droša, kļūtu par iecienītu tūrisma un brīvā laika pavadīšanas vietu pilsētas viesiem un iedzīvotājiem, stimulētu apmeklētājus izziņai, stāstot par tehnoloģijām, inovācijām un vēsturi vienlaicīgi.

"Pēc rekonstrukcijas tornim jākļūst par būtisku sabiedrības izglītošanas centru tehnoloģiju jomā, kā arī nozares notikumu vietu, tādējādi uzlabojot indivīdu, sabiedrības un valsts ilgtermiņa veiktspēju tehnoloģiju jomā," uzsvēra LVRTC.

Zaķusalas TV tornis ir augstākais tornis Eiropas Savienībā. Tas nodots ekspluatācijā 1989.gadā, bet apraidi nodrošina kopš 1986.gada. Šobrīd TV tornis ir jaunākā būve Latvijā, kas iekļauta kultūrvēsturisko pieminekļu sarakstā.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • sindo 14.07.2020 05:31
    Lai tie driķētāji par tiem pārbūves mērķiem raksta ko grib, bet pārbūves veicēju konkursā uzvarēs lielāko otkatu pasolītājs un tie būs ohujennije.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par skaidras naudas nedeklarēšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Daugavpils prokuratūrai nodevusi kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu par vairāk nekā 25 000 eiro skaidras naudas nedeklarēšanu, šķērsojot valsts ārējo robežu, aģentūrai LETA pavēstīja VID.

Ekonomika JKP rosina līdz 2026.gadam iesaldēt kadastrālās vērtības

Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimā iesnieguši likuma grozījumus, piedāvājot kadastrālās vērtības iesaldēt līdz 2026.gadam, informēja politiskajā spēkā.

Ekonomika airBaltic ievieš pagaidu lidojuma galamērķa maiņas iespēju

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" uz laiku ieviesusi jaunus noteikumus, ļaujot pasažieriem, kuru lidojumi atcelti noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ mazāk nekā 14 dienas pirms izlidošanas, samainīt plānoto galamērķi uz kādu citu bez papildu maksas, informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Ekonomika KP: Rīgas dome gandrīz 25 gadus pieļauj monopolu kremācijas biznesā

Rīgas domes rīcība, gandrīz 25 gadus pieļaujot monopolstāvokli kremācijas pakalpojumu sniegšanā, ir nepieļaujama, norāda Konkurences padome (KP), komentējot Augstākās tiesas (AT) lēmumu, pēc kura Rīgas domei nāksies sakārtot šo nozari galvaspilsētā.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.