• Mudīte,
  • Vladislava,
  • Vladislavs
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pagājušā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā samazinājusies par 9%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 19:07, 13.07.2020

Pagājušā nedēļā Latvijā vidējā elektroenerģijas cena samazinājās par 9% - līdz 30,17 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo".


Avots: LETA

Iepriekšējā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās gandrīz visos "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos. Arī Baltijas valstīs cenas samazinājās un bija vienādā līmenī - 30,17 eiro par MWh. Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vislielāko cenas samazinājumu piedzīvoja Latvija, kur cenas samazinājās par 9%, savukārt Lietuvā un Igaunijā samazinājums bija mazāks - attiecīgi 7% un 6%.

"Nord Pool" nedēļas vidējā cena pieauga no rekordzemā 1,84 eiro par MWh līmeņa līdz 2,42 eiro par MWh. Pieaugumu veicināja nedaudz vēsāki laika apstākļi Ziemeļvalstīs, kas samazināja sniega kušanas intensitāti un līdz ar to arī ūdens piepildījumu rezervuāros. Turklāt Norvēģijas elektroenerģijas starpsavienojumi ar kaimiņvalstīm atgriežas normālā līmeni, ļaujot eksportēt lielāku elektroenerģijas apmēru. Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vēja staciju izstrāde "Nord Pool" reģionā praktiski nav mainījusies, samazinoties vien par 1% - līdz 1014 gigavatstundām (GWh).

Salīdzinot ar nedēļu iepriekš, "Nord Pool" reģionā patēriņš samazinājās līdz 6308 GWh, bet izstrādes apmērs pieauga līdz 6713 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 3% - līdz 448 GWh. Tostarp Igaunijā patēriņš samazinājās par 2% - līdz 126 GWh, Lietuvā patēriņš saruka par 4% - līdz 202 GWh, bet Latvijā kritums bija par 3% - līdz 120 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 5% - līdz 218 GWh, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 6% - līdz 59 GWh. Igaunijā ražošanas apmēri samazinājās par 9% - līdz 57 GWh, savukārt Lietuvā elektroenerģijas izstrādes apmērs saruka par 2% - līdz 102 GWh.

Izstrādes apmērs pret patēriņu Latvijā bija 49%, Igaunijā - 45%, Lietuvā - 50%, bet kopumā Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā tika saražoti 48% no reģionā patērētā elektroenerģijas apmēra.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika airBaltic ievieš pagaidu lidojuma galamērķa maiņas iespēju

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" uz laiku ieviesusi jaunus noteikumus, ļaujot pasažieriem, kuru lidojumi atcelti noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ mazāk nekā 14 dienas pirms izlidošanas, samainīt plānoto galamērķi uz kādu citu bez papildu maksas, informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Ekonomika KP: Rīgas dome gandrīz 25 gadus pieļauj monopolu kremācijas biznesā

Rīgas domes rīcība, gandrīz 25 gadus pieļaujot monopolstāvokli kremācijas pakalpojumu sniegšanā, ir nepieļaujama, norāda Konkurences padome (KP), komentējot Augstākās tiesas (AT) lēmumu, pēc kura Rīgas domei nāksies sakārtot šo nozari galvaspilsētā.

Ekonomika Nakts klubi: esošie ierobežojumi veicinās pagrīdes pieprasījumu

Esošie laika ierobežojumi izklaides nozarei Covid-19 izplatības mazināšanai veicinās pagrīdes nozares pieprasījumu, aģentūrai LETA pauda nakts klubu pārstāvji.

Ekonomika Pārdošanas apjomi internetā esot atgriezušies pirmskrīzes līmenī

Pēc tam, kad Covid-19 arkārtas situācijas laikā pārdošanas apjomi internetā pieauga par 40%, patlaban tie atgriezušies pirmskrīzes līmenī, aģentūrai LETA pastāstīja "220.lv" īpašnieces "Pigu grupas" izpilddirektors Daiņus Ļuļis.

Lasiet arī

Sabiedrība Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Latvijā varēs nobalsot vienā iecirknī
Rīga, 7.aug., LETA. Arī Latvijā dzīvojošie Baltkrievijas pilsoņi 9.augustā varēs piedalīties šīs valsts prezidenta vēlēšanās, no plkst.8 līdz plkst.20 dodoties balsot uz Baltkrievijas vēstniecību Latvijā, noskaidroja aģe...
Sabiedrība Ķekavas velobrauciena laikā uz Bauskas šosejas un Rīgas apvedceļa būs satiksmes ierobežojumi
Rīga, 8.aug., LETA. Šodien Ķekavas velobrauciena laikā uz Bauskas šosejas un Rīgas apvedceļa, kā arī mazākas nozīmes ceļiem Ķekavas apkārtnē gaidāmi satiksmes ierobežojumi, aģentūru LETA informēja Ķekavas novada pašvaldī...
Sabiedrība Juglas ezerā notiks pirmais starpžanru mūzikas festivāls "Laivā"
Rīga, 8.aug., LETA. Šodien Juglas ezerā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā, notiks Latvijā pirmais starpžanru mūzikas festivāls "Laivā", aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Viņi uzskata, ka "Laivā" ir...