• Genoveva,
  • Madara
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Restorāns Aqua Luna paziņo, ka pagaidām Covid-19 uzliesmojuma dēļ tiek slēgts

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
lat.bb.lv 08:40, 08.07.2020

Restorāns "Aqua Luna" izplatījis paziņojumu, ka tiek slēgts līdz laikam, kamēr tiks saņemti visu darbinieku Covid-19 testu rezultāti.


Avots: LETA

"Kolīdz tika saņemta info no SPKC, visi brīdināti un pastiprināti pievērš uzmanību savai veselībai, neskatoties uz to, ka kontakta datums tiek norādīts 27. jūnijs, ne vienam no darbiniekiem nav novēroti nekādi saslimšanas simptomi. Taču, lai novērstu jebkādas bažas ir paredzēta darbinieku testēšana uz COVID-19 un līdz testēšanas rezultātu saņemšanas - restorāns būs slēgts," teikts paziņojumā, ko restorāns izplatījis sociālajos tīklos.

"Tāpat arī jāatzīmē, ka restorāns tiek regulāri pilnībā dezinficēts un tiek ievēroti visstingrākie epidemioloģiskie pasākumi, lai nodrošinātu gan viesu, gan darbinieku drošību."

Iepriekš vēstīts, ka Covid-19 uzliesmojuma dēļ Slimību profilakses un kontroles centrs aicina Rīgā esošo restorānu "Aqua Luna" un "Riviera" jūnija beigās apmeklējušos cilvēkus sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

SPKC pārstāve Elīna Dimiņa žurnālistiem pastāstīja, ka personām, kuras 27.jūnija vakarā apmeklējušas restorānu "Aqua Luna" vai 28.jūnija vakarā bijušas restorānā "Riviera" Rīgā, tuvākās divas nedēļas ir rūpīgi jāseko līdzi savam veselības stāvoklim un Covid-19 raksturīgo simptomu parādīšanās gadījumā jāsazinās ar ārstu vai jāzvana uz vienoto tālruni Covid-19 testa pieteikšanai.

Minētā prasība saistāma ar Covid-19 uzliesmojumu, kā dēļ jau vairākiem cilvēkiem ir konstatēta saslimšana ar vīrusu.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti septiņi saslimšanas gadījumi, bet šonedēļ kopumā - jau desmit.

Pagājušajā nedēļā tika reģistrēti astoņi saslimšanas gadījumi, un pieci no tiem bija ievesti no citām valstīm - cilvēki inficējušies Zviedrijā, ASV, Indonēzijā, Šveicē. Bijuši arī daži sekundāri gadījumi, kad infekcija izplatījusies Latvijas iedzīvotāju vidū.

"Šobrīd ir otrdiena, un šonedēļ jau ir desmit gadījumi. Tas apstiprina, ka pandēmija nav beigusies, jābūt modriem un jāseko epidemioloģiskajai situācijai," teica Dimiņa.

Saistībā ar šonedēļ konstatētajām saslimstībām epidemiologi ir noskaidrojuši, ka divos gadījumos iedzīvotāji inficējušies ārzemēs - Krievijā un Vācijā. Vēl vienā gadījumā aizvien tiek precizēta informācija un strādāts ar vairākām versijām.

Taču četri gadījumi ir saistīti ar uzliesmojumu. SPKC sestdien sāka strādāt ar vienu inficēšanās gadījumu, apzinot saslimušā cilvēka kontaktpersonas, un tagad izmeklējumi "vainagojušies" ar septiņu inficētu cilvēku noskaidrošanu.

"Uzliesmojums skaidri parāda, ka pandēmija nav beigusies, tam ir zināmas saistības ar to, ko var novērot ārzemēs," teica Dimiņa, skaidrojot, ka pieci no aizvadītajā diennaktī konstatētajiem septiņiem gadījumiem ir saistīti ar kopīgiem privātiem izklaides pasākumiem, kas notikuši publiskās vietās.

Dimiņa pastāstīja, ka šajā gadījumā runa ir par cilvēku kompāniju vecumā no 20 līdz 45 gadiem, kuri kopīgi pavadījuši laiku un tādējādi inficējušies. Divi gadījumi uzskatāmi kā sekundāri gadījumi, proti, no vienas personas inficējās cilvēki, kas neapmeklēja pasākumus.

No uzliesmojuma identificētas vēl divas personas, kas tagad uzturas ārpus Latvijas, bet kopā ar minētajiem cilvēkiem pavadīja laiku Latvijā laikā no 26.jūnija līdz 30.jūnijam. Šīs personas savās mītnes zemēs ir veikušas Covid-19 testus, un SKPC gaida to rezultātus.

Minētā cilvēku kompānija trīs dienās apmeklēja dažādas publiskas vietas un restorānus. SPKC šīs vietas ir zināmas, un katra situācija tiek vērtēta atšķirīgi, jo dažādi ir gan riski, gan publisku vietu apmeklētāju skaits, skaidroja Dimiņa.

Nevienam no uzņēmumiem nav noteikti kādi ierobežojoši pasākumi, jo iestādēs tika mēģināts ievērot noteiktos ierobežojošos pasākumus. "Svarīgi, kā paši apmeklētāji ievēro ierobežojumus pulcējoties," stāstīja Dimiņa, piebilstot, ka pārējiem šo vietu apmeklētājiem risks ir bijis zems vai ļoti zems.

Ņemot vērā minēto, SPKC aicina cilvēkus, kuri 27.jūnija vakarā apmeklējuši restorānu "Aqua Luna", Rīgā, vai 28.jūnija vakarā bijuši restorānā "Riviera", Rīgā, rūpīgi sekot līdzi savam veselības stāvoklim un Covid-19 simptomu parādīšanās gadījumā rīkoties atbilstoši SPKC norādījumiem.

Dimiņa arī sacīja, ka nepieciešamība grozīt esošos ierobežojumus, tos mīkstinot vai pastiprinot, tiek vērtēta ilgākā laika periodā, aptuveni mēneša laikā raugoties uz valstī esošo epidemioloģisko situāciju.

Restorāna "Riviera" menedžeris Ivars Kalniņš aģentūrai LETA teica, ka restorāna vadība no SPKC par notikušo uzzinājusi pavisam nesen un vēl lems par turpmākajiem rīcības soļiem ar Covid-19 slimo apmeklētāju kontekstā. Viņš teica, ka darbinieki, kuri attiecīgajā dienā apkalpoja visus, ir apziņoti un instruēti pastiprināti sekot līdzi savam veselības stāvoklim, pievēršot uzmanību tam, vai neparādās kādi saslimšanas simptomi. Pagaidām attiecīgie darbinieki nav nosūtīti pašizolācijā, jo nekādu saslimšanas simptomu viņiem līdz šim neesot bijis. Restorāna vadība apsvērs, vai nosūtīt visus darbiniekus uz valsts apmaksāto Covid-19 testu.

Tikmēr "Riveria" turpina darbu, kā arī ievēro visus prevencijas pret Covid-19 pasākumus tāpat kā līdz šim, tostarp virsmu dezinfekciju, sociālo distancēšanos, visur restorānā izvietoti dezinfekcijas līdzekļi utt., stāstīja Kalniņš.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par skaidras naudas nedeklarēšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Daugavpils prokuratūrai nodevusi kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu par vairāk nekā 25 000 eiro skaidras naudas nedeklarēšanu, šķērsojot valsts ārējo robežu, aģentūrai LETA pavēstīja VID.

Ekonomika JKP rosina līdz 2026.gadam iesaldēt kadastrālās vērtības

Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimā iesnieguši likuma grozījumus, piedāvājot kadastrālās vērtības iesaldēt līdz 2026.gadam, informēja politiskajā spēkā.

Ekonomika airBaltic ievieš pagaidu lidojuma galamērķa maiņas iespēju

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" uz laiku ieviesusi jaunus noteikumus, ļaujot pasažieriem, kuru lidojumi atcelti noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ mazāk nekā 14 dienas pirms izlidošanas, samainīt plānoto galamērķi uz kādu citu bez papildu maksas, informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Ekonomika KP: Rīgas dome gandrīz 25 gadus pieļauj monopolu kremācijas biznesā

Rīgas domes rīcība, gandrīz 25 gadus pieļaujot monopolstāvokli kremācijas pakalpojumu sniegšanā, ir nepieļaujama, norāda Konkurences padome (KP), komentējot Augstākās tiesas (AT) lēmumu, pēc kura Rīgas domei nāksies sakārtot šo nozari galvaspilsētā.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ pie vēstniecības Rīgā izveidojusies rinda

Šodien interese par nobalsošanu Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā ir augstāka nekā iepriekšējās balsošanas dienās un pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā ir izveidojusies rinda, aģentūrai LETA pastāstīja vēstniecībā.

Sabiedrība Kopmītņu kaislības: vīrietis piekauts, jo skaļi klausījās mūziku

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu jeb 1290 eiro apmērā kādam vīrietim par kopmītņu biedra piekaušanu, jo viņš savā dzimšanas dienā kopmītņu istabiņā skaļi klausījās mūziku.

Pasaule Baltkrievijā aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.