• Dravis,
  • Tenis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


JKP paziņo savas nākamā gada valsts budžeta prioritātes. Kādas tās ir?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:11, 03.07.2020

Jaunā konservatīvā partija (JKP) sarunās par 2021.gada budžetu aizstāvēs neapliekamā minimuma un mazo pensiju palielināšanu, informē politiskais spēks.JKP apgalvoja, ka partija turpinās uzstāt uz ekonomiskā plāna "3x500" realizāciju, īpašu uzmanību veltot neapliekamā minimuma. Pēc partijas paustā, nodokļu sloga atvieglošana pēc Covid 19 pandēmijas ļaus ātrāk atdzīvināt ekonomiku un samazināt krīzes laikā radušos bezdarbu, tāpēc neapliekamais minimums būtu jāpalielina līdz 500 eiro jau no 2021.gada 1.janvāra.

"Mēs esam patiesi gandarīti, ka valdība ir panākusi skaidru vienošanos par minimālās algas palielināšanu līdz 500 eiro jau no nākamā gada sākuma, tomēr tam nebūs nekādas jēgas, ja netiks palielināts neapliekamais minimums mazajām algām. Pagājušajā gadā, tikai pateicoties Jauno konservatīvo uzstājībai, to izdevās palielināt no 230 līdz 300 eiro, bet pašlaik ir pienācis laiks spert nākamo soli un palielināt neapliekamo minimumu līdz 500 eiro gadā," uzsvēra tieslietu ministrs un JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Tāpat nozīmīga JKP prioritāte būšot seniori un pensiju neapliekamā minimuma palielināšana. Partijā uzskata, ka nav normāli, ja cilvēki, kuri visu mūžu ir strādājuši un maksājuši nodokļus, ir spiesti tos maksāt arī no pensijas, tāpēc politiskais spēks turpināšot uzstāt uz pensiju neapliekamā minimuma palielināšanu, un JKP plāns 3x500 paredz pensiju neapliekamo minimumu palielināt līdz 500 eiro mēnesī. Pagājušajā gadā pensionāru neapliekamais minimums pieauga no 270 eiro līdz 300 eiro mēnesī, taču, pēc JKP domām, nepieciešams spert izšķirošus soļus pensiju neapliekamā minimuma palielināšanai, arī to kāpinot līdz 500 eiro.

Partijā arī norāda, ka kopš pēdējām Saeimas vēlēšanām vidējās pensijas apmērs Latvijā pieaudzis no 300 līdz 370 eiro mēnesī, tomēr nesenais Satversmes tiesas spriedums attiecībā uz garantētā minimālā ienākuma saņēmējiem apliecina, ka valstī ir ļoti daudzi cilvēki, kuri joprojām saņem ļoti nelielas pensijas, kas nolemj šos cilvēkus dzīvei faktiskā nabadzībā. Tāpēc nākamajā gada budžeta sarunās JKP turpināšot uzstāt uz minimālo pensiju palielināšanu līdz 200 eiro mēnesī, pie nosacījuma, ja senioram ir vismaz 15 gadu darba stāžs.

"Ņemot vērā politisko greizsirdību un vecās politikas paliekas valdībā, sagaidu lielu pretestību izšķirīgiem soļiem neapliekamā minimuma algām un pensijām, kā arī mazo pensiju celšanai. Līdztekus neapliekamā minimuma celšanai jāveic pārmaiņas arī ģimenes valsts pabalstu un nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas, turpmāk ceļot ģimenes valsts pabalstus nevis neapliekamo minimumu par apgādājamiem, kā arī ieviešot neapliekamo minimumu arī nodoklim par primāro mājokli," uzsvēra Saeimas deputāts un JKP valdes priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Partijā uzskata, ka, atbalstot šīs prioritātes, ieguvēji būs gan privātie uzņēmēji, gan darba ņēmēji privātajā un publiskajā sektorā, kuri saņem nelielas algas.

Vienlaikus, ņemot vērā, ka JKP pārziņā ir izglītības un zinātnes nozare, nozīmīga prioritāte būšot arī atalgojuma pieauguma palielināšanai ne tikai skolotājiem, bet arī augstākās izglītības nozares mācībspēkiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Satiksmes ministrija 2 miljonus tērēs PV elektrovilcienu ražošanas uzraudzībai

Jauno 32 elektrovilcienu iegādes projektā paredzēts atvēlēt divus miljonus eiro vilcienu ražošanas uzraudzībai, liecina Satiksmes ministrijas (SM) valdībā iesniegtie grozījumi.

Ekonomika Neesot negatīvam Covid-19 testam, dažiem atteikta iespēja ceļot uz Rīgas lidostu

Šādu gadījumu gan nav bijis daudz, un ceļošanas iespēja negatīva testa neesamības dēļ līdz šim liegta piecām personām, piebilda Vincevs.

Ekonomika Vāc parakstus par pieejamāku maksātnespēju maznodrošinātām un trūcīgām personām

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iespēju ieviest pieejamāku maksātnespēju maznodrošinātām un trūcīgām personām.

Ekonomika Baltijas valstīs palielinās benzīna cena. Kur un par cik? (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā darba nedēļā Rīgā un Tallinā palielinājās gan benzīna, gan dīzeļdegvielas cena, savukārt Viļņā cena pakāpās tikai benzīnam, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Lasiet arī

COVID-19 Aizvadītajā diennaktī pieaudzis Covid-19 pacientu ar smagu slimības gaitu skaits

Sestdien pieaudzis Covid-19 pacientu ar smagu slimības gaitu skaits, liecina liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Pasaule Melnajā jūrā nogrimis Krievijas kravas kuģis; veic apkalpes glābšanas operāciju

Svētdien Melnajā jūrā pie Turcijas krastiem nogrimis Krievijas kravas kuģis un uzsākta apkalpes glābšanas operācija.

COVID-19 Sestdienas bilance: 567 Covid-19 gadījumi, 17 mirušie (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 567 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījums un saņemta informācija par 17 ar koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.