• Alfrēds,
  • Fredis,
  • Madars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


JKP paziņo savas nākamā gada valsts budžeta prioritātes. Kādas tās ir?

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:11, 03.07.2020

Jaunā konservatīvā partija (JKP) sarunās par 2021.gada budžetu aizstāvēs neapliekamā minimuma un mazo pensiju palielināšanu, informē politiskais spēks.JKP apgalvoja, ka partija turpinās uzstāt uz ekonomiskā plāna "3x500" realizāciju, īpašu uzmanību veltot neapliekamā minimuma. Pēc partijas paustā, nodokļu sloga atvieglošana pēc Covid 19 pandēmijas ļaus ātrāk atdzīvināt ekonomiku un samazināt krīzes laikā radušos bezdarbu, tāpēc neapliekamais minimums būtu jāpalielina līdz 500 eiro jau no 2021.gada 1.janvāra.

"Mēs esam patiesi gandarīti, ka valdība ir panākusi skaidru vienošanos par minimālās algas palielināšanu līdz 500 eiro jau no nākamā gada sākuma, tomēr tam nebūs nekādas jēgas, ja netiks palielināts neapliekamais minimums mazajām algām. Pagājušajā gadā, tikai pateicoties Jauno konservatīvo uzstājībai, to izdevās palielināt no 230 līdz 300 eiro, bet pašlaik ir pienācis laiks spert nākamo soli un palielināt neapliekamo minimumu līdz 500 eiro gadā," uzsvēra tieslietu ministrs un JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Tāpat nozīmīga JKP prioritāte būšot seniori un pensiju neapliekamā minimuma palielināšana. Partijā uzskata, ka nav normāli, ja cilvēki, kuri visu mūžu ir strādājuši un maksājuši nodokļus, ir spiesti tos maksāt arī no pensijas, tāpēc politiskais spēks turpināšot uzstāt uz pensiju neapliekamā minimuma palielināšanu, un JKP plāns 3x500 paredz pensiju neapliekamo minimumu palielināt līdz 500 eiro mēnesī. Pagājušajā gadā pensionāru neapliekamais minimums pieauga no 270 eiro līdz 300 eiro mēnesī, taču, pēc JKP domām, nepieciešams spert izšķirošus soļus pensiju neapliekamā minimuma palielināšanai, arī to kāpinot līdz 500 eiro.

Partijā arī norāda, ka kopš pēdējām Saeimas vēlēšanām vidējās pensijas apmērs Latvijā pieaudzis no 300 līdz 370 eiro mēnesī, tomēr nesenais Satversmes tiesas spriedums attiecībā uz garantētā minimālā ienākuma saņēmējiem apliecina, ka valstī ir ļoti daudzi cilvēki, kuri joprojām saņem ļoti nelielas pensijas, kas nolemj šos cilvēkus dzīvei faktiskā nabadzībā. Tāpēc nākamajā gada budžeta sarunās JKP turpināšot uzstāt uz minimālo pensiju palielināšanu līdz 200 eiro mēnesī, pie nosacījuma, ja senioram ir vismaz 15 gadu darba stāžs.

"Ņemot vērā politisko greizsirdību un vecās politikas paliekas valdībā, sagaidu lielu pretestību izšķirīgiem soļiem neapliekamā minimuma algām un pensijām, kā arī mazo pensiju celšanai. Līdztekus neapliekamā minimuma celšanai jāveic pārmaiņas arī ģimenes valsts pabalstu un nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas, turpmāk ceļot ģimenes valsts pabalstus nevis neapliekamo minimumu par apgādājamiem, kā arī ieviešot neapliekamo minimumu arī nodoklim par primāro mājokli," uzsvēra Saeimas deputāts un JKP valdes priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Partijā uzskata, ka, atbalstot šīs prioritātes, ieguvēji būs gan privātie uzņēmēji, gan darba ņēmēji privātajā un publiskajā sektorā, kuri saņem nelielas algas.

Vienlaikus, ņemot vērā, ka JKP pārziņā ir izglītības un zinātnes nozare, nozīmīga prioritāte būšot arī atalgojuma pieauguma palielināšanai ne tikai skolotājiem, bet arī augstākās izglītības nozares mācībspēkiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika airBaltic ievieš pagaidu lidojuma galamērķa maiņas iespēju

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" uz laiku ieviesusi jaunus noteikumus, ļaujot pasažieriem, kuru lidojumi atcelti noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ mazāk nekā 14 dienas pirms izlidošanas, samainīt plānoto galamērķi uz kādu citu bez papildu maksas, informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Ekonomika KP: Rīgas dome gandrīz 25 gadus pieļauj monopolu kremācijas biznesā

Rīgas domes rīcība, gandrīz 25 gadus pieļaujot monopolstāvokli kremācijas pakalpojumu sniegšanā, ir nepieļaujama, norāda Konkurences padome (KP), komentējot Augstākās tiesas (AT) lēmumu, pēc kura Rīgas domei nāksies sakārtot šo nozari galvaspilsētā.

Ekonomika Nakts klubi: esošie ierobežojumi veicinās pagrīdes pieprasījumu

Esošie laika ierobežojumi izklaides nozarei Covid-19 izplatības mazināšanai veicinās pagrīdes nozares pieprasījumu, aģentūrai LETA pauda nakts klubu pārstāvji.

Ekonomika Pārdošanas apjomi internetā esot atgriezušies pirmskrīzes līmenī

Pēc tam, kad Covid-19 arkārtas situācijas laikā pārdošanas apjomi internetā pieauga par 40%, patlaban tie atgriezušies pirmskrīzes līmenī, aģentūrai LETA pastāstīja "220.lv" īpašnieces "Pigu grupas" izpilddirektors Daiņus Ļuļis.

Lasiet arī

Sabiedrība Izsolē piedāvās iegādāties Stūra māju, saglabājot Okupācijas muzeja ekspozīciju

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" izsolē piedāvās iegādāties Stūra māju jeb Tetera namu, saglabājot ēkā Okupācijas muzeja ekspozīciju, aģentūrai LETA pavēstīja VNĪ nomas un pārdošanas direktore Anita Feldmane.

Izklaide Latvijas dejotājiem iespēja piedalīties breika deju sacensībās, iesūtot video

2020.gada 6.augusts - Red Bull BC One, lielākās un prestižākās 1-pret-1 breika deju sacensības pasaulē, paziņojušas par tās starptautiskās online programmas, Red Bull BC One E-Battle, uzsākšanu, informē pasākuma rīkotāji. No 7.augusta dalībnieki var piekļūt Red Bull BC One E-Battle mājaslapai un iesūtīt savus video, lai pieteiktos sacensībām.

Sabiedrība Raganā daudzdzīvokļu namā majonēzes paciņas dēļ sadur vīrieti

Valsts policija (VP) Raganā aizturējusi vīrieti, kurš strīdā par majonēzes paciņu sadūris citu vīrieti, informēja VP.