• Margarita,
  • Margrieta
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Teju puse iedzīvotāju pieļauj savu ienākumu samazināšanos tuvākajā laikā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:48, 04.06.2020

Latvijā 53% iedzīvotāju ir pārliecināti par viņu ienākumu stabilitāti tuvākajos sešos mēnešos, pavēstīja "SEB bankā", atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.Aptaujā secināts, ka par ienākumu stabilitāti šobrīd visdrošāk jūtas valsts sektorā strādājošie, iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem (virs 1000 eiro mēnesī), kā arī iedzīvotāji vecumā no 65 līdz 74 gadiem.

Vienlaikus 6% iedzīvotāju aptaujā pauduši pārliecību, ka viņu ienākumi tuvākajos sešos mēnešos palielināsies, bet 40% iedzīvotāju aptaujā pieļāvuši ienākumu samazināšanos.

Pēc aptaujas datiem, ienākumu samazināšanos tuvākajos sešos mēnešos vairāk prognozē privātajā sektorā strādājošie, kā arī ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 64 gadiem, kuru ģimenēs ir bērni.

Tāpat, lai gan par ienākumu samazināšanos vairāk uztraucas iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem (līdz 500 eiro mēnesī), arī 37% iedzīvotāju ar augstiem ienākumiem (vairāk nekā 1000 eiro mēnesī uz vienu ģimenes locekli) pieļauj, ka tuvāko mēnešu laikā tie varētu samazināties.

Aptaujas dati liecina, ka Covid-19 pandēmija iedzīvotājiem likusi arī vairāk aizdomāties par uzkrājumu veidošanu neparedzētām situācijām - 12% iedzīvotāju atzinuši, ka tieši šobrīd ir sākuši aktīvāk uzkrāt.

Pēc aptaujas datiem, 55% iedzīvotāju, kuriem ir uzkrājumi, šobrīd nav nepieciešamības tos tērēt, taču 26% pēdējo mēnešu laikā uzkrājumus jau ir sākuši izmantot finansiālu grūtību risināšanai, turklāt puse no viņiem tos jau gandrīz ir iztērējusi, jo uzkrājums nav bijis liels, bet 6% iedzīvotāju pēdējo pāris mēnešu laikā savus uzkrājumus jau ir iztērējuši.

"Lai arī vairāk nekā puse iedzīvotāju jūtas droši par to, ka viņu ienākumi tuvākajos mēnešos saglabāsies nemainīgi, tomēr 40% iedzīvotāju esošās nenoteiktības apstākļos pieļauj ienākumu samazināšanos. Tāpat arī 19% iedzīvotāju, kuriem ir kredītsaistības, atzīst, ka, samazinoties ienākumiem, varētu rasties grūtības tās pildīt," norādīja "SEB bankas" valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Aptauja pēc "SEB bankas" pasūtījuma veica pētījumu kompānija "Kantar". Aptauja veikta no 12. līdz 15.maijam. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 25 līdz 74 gadiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Mēneša laikā Latvijā pamatīgi sarukusi cūkgaļas cena

Cūkgaļas cena Latvijā šogad maijā salīdzinājumā ar martu ir sarukusi par 19,8% un bija 152,2 eiro par 100 kilogramiem, liecina jaunākie Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ekonomika 60% ir šogad reģistrēto automašīnu ir vecākas par 11 gadiem

No pirmajā pusgadā Latvijā reģistrētajām lietotajām vieglajām automašīnām 60% ir vecākas par 11 gadiem, liecina Auto asociācijas apkopotā informācija.

Ekonomika Kas notiek? Visās Baltijas valstīs kāpj benzīna cenas (+INFOGRAFIKA)

Visās Baltijas valstīs pagājušajā darba nedēļā pakāpās benzīna cena, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Ekonomika Kur pirkt datortehniku?

Lai arī kādā jomā jūs nedarbotos, bez tehnikas iztikt nevar. Vai jūs varat iedomāties darbu bez interneta? Tas vienkārši nav iespējams!

Lasiet arī

Ekonomika Atverot 2 kontus Citadelē, vīrietis centies legalizēt 20 000 netīrus eiro

Daugavpils prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu par noziedzīgi iegūtu 20 000 legalizēšanu, kas ar viltu tika izkrāpti no bankas konta Īrijā, pavēstīja ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Ekonomika Lētākie pārtikas produkti Baltijā - Viļņā; kartupeļi Rīgā pat 2 reizes dārgāki

Lētākie pārtikas produkti jūnijā starp Baltijas valstīm vairumā gadījumu bija mazumtirdzniecības veikalos Viļņā, liecina Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) apkopotā informācija.

COVID-19 Pozitīvs Covid-19 tests - Daugavpils olimpiskā centra vadītājam

Pēc Latvijas Futbola federācijas (LFF) aicinājuma veicot testu uz jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19, pozitīvs tas izrādījies Daugavpils olimpiskā centra (DOC) valdes loceklim Vladimiram Šteinbergam.