• Asna,
  • Asne,
  • Zaiga
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LTV piešķir 1,86 miljonus eiro jauna programmu izlaides kompleksa iegādei

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:12, 04.06.2020

Valdība šodien piekrita piešķirt 1,86 miljonus eiro, lai Latvijas Televīzijas (LTV) vajadzībām iegādātos jaunu programmu izlaides kompleksu (PIK).


Avots: LETA

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) 2019.gada 20.maijā izsludināja atklātu iepirkumu konkursu par PIK iegādi". LTV iepirkumu komisija saņēma divus piedāvājumus, kuru atbilstības izvērtējums Konkursa prasību nosacījumiem ir pabeigts 19.februārī. Viena pretendenta piedāvājums atzīts par atbilstošu.

Pretendenta finanšu piedāvājums ir spēkā 12 mēnešus, skaitot no 2019.gada 20.jūnija (līdz 2020.gada 20.jūnijam). Finanšu piedāvājuma kopējā summa 1 538 564 eiro bez PVN (21%) ir nemainīga un iekļauj jebkādas izmaksas, kas varētu rasties, izpildot iepirkuma līgumā noteiktos darbus un piegādes, un nodrošinot garantijas saistības.

LTV PIK iegādi ir spējīga nodrošināt tikai ar papildu kopējā finansējuma piešķīrumu 1 861 663 eiro apjomā. LTV pastāvīgā iepirkumu komisija līdz šim nav pieņēmusi lēmumu attiecībā uz izsludinātā konkursa rezultātu.

LTV ir iesniegusi Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) visus PIK iepirkuma procedūras ietvaros saņemtos piedāvājuma dokumentus, tai skaitā arī pretendenta finanšu piedāvājumu ar detalizētu aprēķinu. Visi izmantojamie finanšu līdzekļi ir attiecināmi uz maksājumiem par ilgtermiņa ieguldījumu iegādi. Iesniegtie dokumenti satur komecnoslēpumu un ir izsniedzami pēc atsevišķa un pamatota pieprasījuma.

Atkarībā no pieņemtā lēmuma pastāv divi tālākas attīstības scenāriji. Gadījumā, ja LTV netiks piešķirti nepieciešamie līdzekļi PIK iegādes darījuma finansēšanai, konkurss tiks izbeigts bez rezultāta. Gadījumā, ja LTV savlaicīgi tiks piešķirti nepieciešamie līdzekļi PIK iegādes darījuma finansēšanai, par konkursa uzvarētāju tiks atzīts pretendents, ar kuru tiks slēgts atbilstošs iepirkuma līgums.

LTV valde 14.aprīlī piedalījās attālinātā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, kuras laikā tika nolemts noskaidrot pirmsšķietamas PIK funkcionalitātes ārpakalpojuma darījuma izmaksu aplēses. LTV 17.aprīlī iesniedza vēstuli komisijai un NEPLP ar divu iespējamo pretendentu veiktajām cenu piedāvājuma aplēsēm. Papildus tika veiktas aplēses arī scenārijam, ja PIK tiktu nomāts. Ņemot vērā faktu, ka konkursa prasībās tika iekļauta obligāta prasība nodrošināt PIK ar piecu gadu ražotāju garantiju, arī ārpakalpojuma finanšu piedāvājumu aplēses tika lūgts iesniegt piecu gadu darījumam.

LTV saņēma divas ārpakalpojuma aplēses ar gada pakalpojuma maksu 510 000 eiro bez PVN (21%) un 360 000 eiro bez PVN (21%), kas attiecīgi veido 3 085 500 eiro ar PVN un 2 178 000 eiro ar PVN piecu gadu periodā, tādējādi redzams, ka abi ārpakalpojuma piedāvājumi PIK iespējamajai nomai būtiski pārsniedz PIK iegādes izmaksas.

Starp diviem iespējamajiem scenārijiem - PIK noma vai PIK iegāde - NEPLP ir pieņēmusi lēmumu izvēlēties otru scenāriju, kas ir ne vien ekonomiski izdevīgāks, bet balstīts arī Valsts drošības dienesta informācijā, ka PIK noma nav valsts drošības interesēs, tādējādi Valsts drošības dienests rekomendē PIK iegādāties.

Pašreiz ekspluatācijā esošais PIK tika iegādāts 2010.gadā kā iepriekš lietots aprīkojumu kopums. Tehnoloģiju ražotāji jau, sākot ar 2014.gadu, pakāpeniski ir atteikušies no kompleksa tehnoloģisko vienību atbalsta nodrošināšanas. LTV rīcībā ir izsīkušas rezerves daļas, lai savlaicīgi spētu atjaunot esošā kompleksa veiktspēju. LTV jau pašreiz nav spējīga atjaunot daļu no nepieciešamās PIK funkcionalitātes. Tas savukārt nozīmē, ka jebkura PIK tehnoloģiskā ražošanas procesa vienības bojājuma gadījumā LTV darbība būs apdraudēta.

Ņemot vērā iepriekš norādīto, lai nodrošinātu LTV darbības un satura raidīšanas nepārtrauktību, no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" NEPLP piešķirts finansējums 1 861 663 eiro apmērā pārskaitīšanai LTV PIK iegādei. LTV apņemas piešķirto finansējumu izlietot līdz 2020.gada beigām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Centrāltirgū apturēts PVN izkrāpēju un naudas atmazgātāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgas Centrāltirgū apturējusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu, kas darbojās gaļas tirdzniecības jomā, aģentūru LETA informēja VID.

Ekonomika Lux Express pastāsta, kuros reisos patlaban ir lielākais pieprasījums

Starptautiskajam pasažieru pārvadātājam "Lux Express", atsākot regulāros braucienus, lielākais pieprasījums ir reisos Tallina-Rīga un Rīga-Viļņa, informēja "Lux Express" pārstāvji.

Ekonomika Maxima aplikācijas viltojums - kāds varētu būt krāpnieku mērķis? Uzmanies!

Mazumtirgotāja "Maxima Latvija" mobilās lietotnes viltojuma krāpnieku mērķis, visticamāk, varētu būt agresīva reklāmnaudas pelnīšana, uzskata informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" speciālisti.

Lasiet arī

Sabiedrība Finanšu ministrija sākusi apkopot ministriju priekšlikumus par prioritārajiem pasākumiem nākamā gada budžetā
Rīga, 9.jūl., LETA. Finanšu ministrija (FM) sākusi apkopot ministriju priekšlikumus par prioritārajiem pasākumiem 2021.gada budžetā un šo pasākumu īstenošanai nepieciešamo finansējumu. Atbilstoši 2021.gada budžeta pieņe...
Sabiedrība Ceturtdienas rīts dzestrs un pārsvarā saulains
Rīga, 9.jūl., LETA. Ceturtdienas saullēktā gaisa temperatūra Latvijā bija +6..+10 grādi, piekrastē vietām +12..+14 grādi, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. +6 grādi reģistrēti vairākās vietās Zemgalē u...
Sabiedrība Zemessargi mācībās pārmeklēs Rundāles pils muzeja teritoriju, kur iepriekš uzieti divi nesprāguši kara laika lādiņi
Rīga, 9.jūl., LETA. Rundāles pils muzeja teritorijā zemessardzes mācību laikā, kas notiks šodien un rīt, plānots pārmeklēt teritoriju, kur iepriekš tika uzieti divi nesprāguši kara laika lādiņi. Kā aģentūru LETA informē...