• Asna,
  • Asne,
  • Zaiga
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijā aprīlī 22% darbinieku strādāja attālināti

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:57, 04.06.2020

Latvijā šogad aprīlī 22% darbinieku strādāja attālināti, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma rezultāti.Statistikas pārvaldē norādīja, ka ārkārtējās situācijas dēļ attālinātā darba veicēju skaits ir pieaudzis astoņas reizes - no līdzšinējiem 19 tūkstošiem līdz 148,4 tūkstošiem.

Tostarp attālināti strādājošu sieviešu bija par 27 procentpunktiem vairāk nekā vīriešu - attiecīgi 63,5% un 36,5%.

Aprīlī iespēja strādāt attālināti bija 27,4% darbinieku, bet 72,6% iedzīvotāju šādas iespējas nebija. Tikai 5,4% darbinieku, kuriem bija iespēja strādāt attālināti, to neizmantoja.

Visvairāk attālināti strādājošo (27%) bija vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem. Visvairāk attālināti strādājošu vīriešu (29,6%) bija vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem, bet sieviešu (26,8%) - vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem.

Visaugstākais attālināti strādājošo darbinieku īpatsvars (24,3%) darbinieku kopskaitā 2020.gada aprīlī bija vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem, bet viszemākais (16,7%) tas bija vecuma grupā no 55 līdz 64 gadiem.

Ceturtā daļa jeb 25,5% no visiem attālināti strādājošajiem 2020.gada aprīlī bija nodarbināti izglītības jomā. Finanšu un apdrošināšanas darbību jomā strādāja 17,1% darbinieku. Viszemākais īpatsvars (7,1%) no visiem attālināti strādājošajiem darbiniekiem bija ražošanas sektorā.

Augstākais (85,2%) attālināti strādājošo darbinieku īpatsvars attiecīgā saimnieciskā darbības veidā jeb nozarē strādājošo darbinieku kopskaitā bija vērojams finanšu un apdrošināšanas darbību jomā. Nedaudz vairāk kā puse (55,8%) izglītības jomas darbinieku un 53,1% informācijas un komunikācijas pakalpojumu darbinieku strādāja attālināti. Viszemākais (6,9%) attālināti strādājošo darbinieku īpatsvars vērojams ražošanas sektorā.

Attālināti visbiežāk (56,2%) strādāja vecākie speciālisti, vadītāji (39,9%) un speciālisti (36,2%). Tikai 9,2% kalpotāju (biroja darbinieki) vai pakalpojumu un tirdzniecības darbinieku strādāja attālināti.

Gandrīz divas trešdaļas (64,3%) no darbiniekiem, kas strādāja attālināti, tā strādāja visu darbalaiku aprīlī, viena piektdaļa (20,5%) regulāri 3-5 dienas nedēļā, 6,8% - regulāri 1-2 dienas nedēļā, bet 6,5% darbinieku - regulāri daļu darbadienas vai dažas stundas.

2020.gada aprīlī darbaspēka apsekojumā par attālināto darbu aptaujāja 1,4 tūkstošus iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem 996 mājsaimniecībās.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Centrāltirgū apturēts PVN izkrāpēju un naudas atmazgātāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgas Centrāltirgū apturējusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu, kas darbojās gaļas tirdzniecības jomā, aģentūru LETA informēja VID.

Ekonomika Lux Express pastāsta, kuros reisos patlaban ir lielākais pieprasījums

Starptautiskajam pasažieru pārvadātājam "Lux Express", atsākot regulāros braucienus, lielākais pieprasījums ir reisos Tallina-Rīga un Rīga-Viļņa, informēja "Lux Express" pārstāvji.

Ekonomika Maxima aplikācijas viltojums - kāds varētu būt krāpnieku mērķis? Uzmanies!

Mazumtirgotāja "Maxima Latvija" mobilās lietotnes viltojuma krāpnieku mērķis, visticamāk, varētu būt agresīva reklāmnaudas pelnīšana, uzskata informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" speciālisti.

Lasiet arī

Sabiedrība Valdība vēl neatjaunos ceļošanas iespējas ārpus ES

Pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas 9.jūnijā joprojām būs spēkā ierobežojumi starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, tūrismam un ceļošanai, tostarp vēl netiks atjaunotas ceļošanas iespējas ārpus Eiropas Savienības (ES), paredz izskatīšanai valdībā iesniegtais Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai".

COVID-19 Restorānos pie galda varēs atrasties līdz četriem cilvēkiem

Pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas tiks mazināti ierobežojumi sabiedriskās ēdināšanas vietās - pie galda iekštelpās varēs atrasties līdz četriem cilvēkiem, bet ārtelpās - līdz astoņiem cilvēkiem, turklāt apmeklētājiem nebūs jāievēro divu metru distance, paredz Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai".

Sabiedrība Valdības sēdes arī pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas notiks attālināti

Valdības sēdes arī pēc ārkārtējās situācijas izbeigšanas notiks attālināti, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā.