• Asna,
  • Asne,
  • Zaiga
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LIAA likvidēs četras Latvijas ekonomiskās pārstāvniecības

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:00, 03.06.2020

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzņēmēju pieprasījuma rezultātā pārskatījusi Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīklu, un nolēmusi likvidēt pārstāvniecības Lietuvā, Polijā, Singapūrā un Kazahstānā, aģentūru LETA informēja LIAA.


Avots: LETA

LIAA informēja, ka Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Lietuvā, Polijā, Kazahstānā darbu beigs no šā gada 1.jūlija, bet Singapūrā no 1.augusta.

LIAA norāda, ka pēdējās eksportējošo uzņēmumu aptaujas liecināja, ka būtiski mazinājusies interese par tādām tuvajām valstīm kā Lietuva un Polija, kur ilgāku laiku nebija nozīmēti mūsu pārstāvji, kā arī par Singapūru un Kazahstānu, tādēļ šajās valstīs pārstāvniecības tiks likvidētas.

Paralēli LIAA meklē iespējas, kā pārstāvēt Latvijas uzņēmēju intereses Ziemeļitālijā, Milānā, kur atrodas Itālijas faktiskais ekonomiskās dzīves centrs. Tāpēc darbu uz laiku pārtrauks Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība Itālijā. Līdz šim LIAA pārstāvis Itālijā strādāja no Romas un no Milānas.

Savukārt lielu interesi pēdējās aptaujās uzņēmēji ir izrādījuši par Dienvidkoreju, Kanādu, Austriju un Beļģiju, kur Brisele kā Eiropas Savienības galvaspilsēta arī ekonomiski kļūst arvien nozīmīgāka. Tādēļ sadarbībā ar Ekonomikas un Ārlietu ministrijām LIAA izlēmusi atvērt ekonomiskās pārstāvniecības šajās valstīs.

LIAA informēja, ka kopumā līdz ar pārmaiņām Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīklā likvidēsies sešas ierēdņu amata vietas, bet no jauna tiks izveidotas piecas.

LIAA direktors Kaspars Rožkalns skaidroja, ka pēc Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīkla pārskatīšanas iecerēts sasniegt labāku rezultātu, nepalielinot kopējos budžeta izdevumus. Darbs pie Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīkla un funkciju pilnveidošanas turpināsies.

"Tā sauktajos kaimiņvalstu tirgos uzņēmēji jūtas arvien ērtāk un pārsvarā tiek galā paši bez mūsu palīdzības. Atbalsts vairāk ir nepieciešams dažādu eksporta aktivitāšu veicināšanai, ko varam nodrošināt arī bez ekonomisko pārstāvju iesaistes. Sarežģītāka situācija ir ar tālajiem tirgiem, kur lielākajai daļai uzņēmēju nav nekādas pieredzes," viņš pauda.

Pēc Rožkalna sacītā, iepriekš minētā kontekstā LIAA perspektīvā vēlas likt lielāku uzsvaru tieši uz atbalsta sniegšanu tālajos tirgos, arvien vairāk iesaistot tur esošo profesionālo Latvijas diasporu. Uzņēmēju vērtējumā perspektīvs ir ASV tirgus, kur LIAA paplašinās pārstāvniecību līdz divām amata vietām.

"Veidojot pārstāvniecību tīklu, vērtējam arī to, cik perspektīvs ir konkrētās valsts tirgus no investīciju piesaistes viedokļa. Katrai pārstāvniecībai esam definējuši konkrētus un izmērāmus mērķus, pēc kuriem nākotnē vērtēsim pārstāvniecību darba efektivitāti," pauda Rožkalns.

LIAA informēja, ka līdz šim Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības bija izveidotas 20 valstīs, no kurām divas - Lietuvā un Polijā - jau kādu laiku nestrādāja.

Pēc četru pārstāvniecību likvidācijas darbu turpinās Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Ķīnā, Japānā. Tāpat tiks veidotas jaunas Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Beļģijā, Dienvidkorejā, Kanādā un Austrijā.

LIAA ir ekonomikas ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir sekmēt Latvijas uzņēmumu konkurētspēju un eksportspēju starptautiskajos tirgos, veicināt ārvalstu investīciju apmēra pieaugumu, īstenot tūrisma attīstības valsts politiku un valsts politiku inovācijas jomā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Centrāltirgū apturēts PVN izkrāpēju un naudas atmazgātāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgas Centrāltirgū apturējusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu, kas darbojās gaļas tirdzniecības jomā, aģentūru LETA informēja VID.

Ekonomika Lux Express pastāsta, kuros reisos patlaban ir lielākais pieprasījums

Starptautiskajam pasažieru pārvadātājam "Lux Express", atsākot regulāros braucienus, lielākais pieprasījums ir reisos Tallina-Rīga un Rīga-Viļņa, informēja "Lux Express" pārstāvji.

Ekonomika Maxima aplikācijas viltojums - kāds varētu būt krāpnieku mērķis? Uzmanies!

Mazumtirgotāja "Maxima Latvija" mobilās lietotnes viltojuma krāpnieku mērķis, visticamāk, varētu būt agresīva reklāmnaudas pelnīšana, uzskata informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" speciālisti.

Lasiet arī

Ekonomika Globālajai ekonomikai šogad prognozē straujāko kritumu kopš Otrā pasaules kara

Koronavīrusa izplatības ierobežošanai paredzēto pasākumu negatīvās ietekmes dēļ pasaules ekonomika šogad samazināsies par 5,2%, reģistrējot straujāko lejupslīdi kopš Otrā pasaules kara, liecina Pasaules Bankas (PB) jaunākās prognozes.

Sabiedrība Kultūras ministrijas uzņēmumu darbinieku atlīdzībai piešķir 5,9 miljonus eiro

Lai segtu darbinieku atlīdzības izdevumus no ārkārtējās situācijas sākuma līdz 1.oktobrim, Kultūras ministrijas (KM) kapitālsabiedrībām valdība šodien nolēma piešķirt 5,9 miljonus eiro.

Ekonomika Rīgas lidostā maijā apkalpots trīsreiz vairāk pasažieru nekā aprīlī

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" maijā apkalpoja 10 308 pasažierus, kas ir trīsreiz vairāk nekā aprīlī, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāve Laura Kulakova.