• Estere,
  • Hermīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


PTAC saka: Tā nedrīkst! Tele2 pieprasījis maksu par nepasūtītu pakalpojumu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:04, 02.06.2020

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aizliedzis mobilo sakaru operatoram "Tele2" pieprasīt no patērētājiem maksu par nepasūtītu pakalpojumu, informēja PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.Viņa norādīja, ka "Tele2" lielam skaitam klientu 29. un 30.aprīlī nosūtīja īsziņas, kā arī citos veidos paziņoja, ka patērētājiem, neatkarīgi no izvēlētā tarifu plāna, no 1.jūnija uz laiku līdz gada beigām tiek sniegts jauns pakalpojums "Bezlimita internets Latvijā" par papildu maksu 2,5 eiro.

PTAC pieņēmis lēmumu par pagaidu noregulējumu par negodīgas komercprakses izbeigšanu.

Lēmumā konstatēts, ka "Tele2" pakalpojumu lielai daļai klientu ir pieslēgusi automātiski, nesaņemot patērētāju aktīvi sniegtu gribas izteikumu - apstiprinājumu, tādā veidā pārkāpjot būtisku patērētāju tiesību aizsardzības principu, kas aizliedz patērētāja klusēšanu izmantot kā piekrišanu kādas preces vai pakalpojuma pasūtīšanai.

PTAC secinājis, ka "Tele2", sākot automātiski sniegt pakalpojumu par papildu maksu, patērētājam neizdarot par to pasūtījumu, ir pārkāpusi normatīvos noteiktās patērētāja tiesības un šajā gadījumā patērētājam nav pienākuma pieņemt pakalpojumu un maksāt par to noteikto maksu.

Vienlaikus PTAC secinājis, ka uzņēmuma īstenotā negodīgā komercprakse būtiski ietekmē patērētāja ekonomisko rīcību, proti, ka patērētājam būs jāmaksā par to, ko viņš nav pasūtījis. Tāpat mobilo sakaru operatora sniegtā informācija liecina, ka "Tele2" neatzīst konkrētā pārkāpuma izdarīšanu.

Gertmane skaidroja - tā kā konstatētās negodīgās komercprakses raksturs norāda uz tūlītēja un būtiska kaitējuma patērētāju ekonomiskajām interesēm risku, PTAC ir pieņēmis lēmumu par pagaidu noregulējumu, nolemjot uzlikt "Tele2" tiesisku pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, aizliedzot uzņēmumam bez patērētāju aktīvi un nepārprotami sniegtas piekrišanas veikt pakalpojuma sniegšanu un pieprasīt tā apmaksu atbilstoši "Tele2" vienpusēji noteiktai cenai.

Lēmums par pagaidu noregulējumu ir spēkā no tā paziņošanas brīža līdz brīdim, kad tas ar uzraudzības iestādes lēmumu tiek atcelts vai grozīts vai kad stājas spēkā tās galīgais lēmums. Lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā darbību un patērētāji, saziņā ar "Tele2", ir tiesīgi atsaukties uz to.

Tiem patērētājiem, kuri ir atteikušies no jaunā pakalpojuma nosūtot īsziņu, nav jāveic nekādas citas darbības. Patērētājiem, kuri nav zinājuši vai nav vēlējušies šo jauno pakalpojumu arī nav jāveic nekādas darbības, bet jārēķinās ar iepriekš tarifa plānā noteiktā interneta apmēru un līgumā noteikto samaksu.

LETA jau ziņoja, ka 29. un 30.aprīlī "Tele2" klienti saņēmuši divu veidu īsziņas par bezlimita interneta pieslēgumu. Vienā īsziņas versijā ir norādīts, ka "Tele2" papildinājuši klienta tarifu plānu un viņam būs iespēja no jūnija līdz gada beigām lietot bezlimita internetu telefonā Latvijā, piemaksājot pie ikmēneša rēķina 2,5 eiro. Tāpat norādīts - ja klients nevēlas šo iespēju izmantot, jāsūta bezmaksas īsziņa ar tekstu STOP uz 1681.

Savukārt otrā versijā norādīts - ja šo iespēju klients vēlas izmantot, jāsūta bezmaksas īsziņa ar tekstu START uz 1681.

Iepriekš "Tele2" komunikācijas vadītājs Oskars Fīrmanis aģentūrai LETA skaidroja, ka senioriem un tiem klientiem, kuri patērē ļoti maz datus un pieredze ar mobilo internetu ir ļoti neliela, "Tele2" nosūtījis īsziņas ar iespēju pieslēgt bezlimita datus par izdevīgu cenu, atsūtot bezmaksas īsziņu ar tekstu START.

Savukārt otrai klientu grupai, kuri ir regulāri datu patērētāji, bet nav bezlimita tarifu plāna abonenti, un ārkārtējā situācijas laikā lieto līdz pat trim reizēm vairāk datus nekā iepriekš, nosūtīta otra veida īsziņa ar tekstu STOP, kas paredz iespēju saglabāt esošos tarifu plāna noteikumus.

Jau vēstīts, ka "Tele2" pagājušajā gadā strādāja ar 136,669 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 2% un bija 31,519 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige Aktiebolag".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Jāmaksā šā vai tā: OIK atcelšanai no nākamā gada budžeta prasa 155 miljonus eiro

Ekonomikas ministrija (EM) 2021.gada budžetā prioritāro pasākumu īstenošanai papildus vēlas 355,39 miljonus eiro, no kuriem 154,88 miljoni eiro paredzēti obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai, informēja EM pārstāve Evita Urpena.

Ekonomika Izstrādāts kadastrālo vērtību projekts - daudziem īpašumiem tā būtiski pieaugs

Tieslietu ministrija (TM) un Valsts zemes dienests (VZD) ir izstrādājis un nodevis publiskajai apspriešanai jauno kadastrālo vērtību projektu, kas daudziem īpašumiem paredz kadastrālo vērtību palielināšanu un varētu stāties spēkā 2022.gada 1.janvārī.

Ekonomika Piena produktu cenas Latvijā maijā atkal esot samazinājušās

Latvijā maijā ir samazinājušās piena produktu cenas salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ekonomika 3 gadi cietumā! Šādu sodu piespriež par OIK izkrāpšanu 2,5 miljonu apmērā

Zemgales rajona tiesa (Tukumā) piemērojusi brīvības atņemšanu uz trim gadiem vienai personai par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izkrāpšanu, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Lasiet arī

Sports Porziņģis komentējis treniņu atsākšanu kopā ar komandu un to, kā jūtas

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājiem sezonas noslēguma turnīrā būs ātri jāieiet spēļu ritmā, uzsver Dalasas "Mavericks" latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis.

Pasaule Nekā nebūs! Eiropas Tiesa anulē ES un ASV vienošanos par datu nodošanu

Eiropas Tiesa ceturtdien par spēkā neesošu pasludinājusi Eiropas Savienības (ES) un ASV datu aizsardzības vienošanos, ka ļāva lielajām tehnoloģiju kompānijām sūtīt datus uz Savienotajām Valstīm.

Sabiedrība RTU ir gatavi jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā

Ja būs nepieciešams, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir gatava jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā, klātienē organizējot daļu laboratorijas darbu, aģentūrai LETA apgalvoja RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns.