• Estere,
 • Hermīne
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Izsolē pārdod valstij piederošo Lēnu pili. Lūk, kāda ir sākumcena!

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:26, 31.05.2020 3

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) elektroniskajā izsolē pārdod Lēnu pili Skrundas novadā, Nīkrāces pagastā, liecina informācija VNĪ mājaslapā.Izsoles sākumcena ir 24 900 eiro, un tā noslēgsies 19.jūnijā plkst.13. Tā pēc kārtas ir pirmā izsole.

Izsolē tiek pārdots zemesgabals 31 006 kvadrātmetru platībā uz kura atrodas piecas būves. Būvju kopējā platība ir 1459,1 kvadrātmetrs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 2009.gadā atbalstīja priekšlikumu saglabāt valsts īpašumā nekustamo īpašumu "Lēnu pils" Skrundas novada Nīkrāces pagastā. Privatizācijas ierosinājumu 2006.gada 11.janvārī Privatizācijas aģentūra saņēma no SIA "Biķeru gārša".

Īpašums atrodas valsts nozīmes īpaši aizsargājamās dabas teritorijā - dabas liegumā "Ventas un Šķerveļa ieleja".

Saskaņā ar Latvijas Valsts vēstures arhīva izziņu nekustamais īpašums līdz 1940.gadam ir piederējis Latvijas valstij Zemkopības ministrijas personā. Nīkrāces pagasta padomes izziņa liecina, ka ēkas ir būvētas līdz 1940.gadam un ne no bijušā īpašnieka, ne tā mantiniekiem pieteikumi par īpašuma tiesību atjaunošanu uz ēkām vai zemi nav saņemti, tādēļ viss nekustamais īpašums ir valstij piekrītošs.

Lēnu pils celta 19.gadsimta sākumā, bet ēku ansamblis cietis no pārbūvēm. Bojā gājis parks.

Lasīt visus komentārus (3)

Lasiet arī

 • sviests 03.06.2020 15:12
  Ta nav pils, bet muizha. Un ko tad laukos var tur ierikot? Neko ! Tie “hoteli/lauku turisms” objekti ir vairak ka saprasana. Nafig tam vacu vergturu- baronu simbolam ar buldozeri pari un miers.
  Сообщить редактору Ответить
 • jānis 01.06.2020 07:21
  Neredzu lielu jēgu atjaunot šādas «pilis». Moka nostaļģija pēc muižniekiem un klaušu laikiem.
  Сообщить редактору Ответить
 • Pirktspēja 31.05.2020 16:34
  Aizsargājamā ir appludinātā ieleja?
  Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Jāmaksā šā vai tā: OIK atcelšanai no nākamā gada budžeta prasa 155 miljonus eiro

Ekonomikas ministrija (EM) 2021.gada budžetā prioritāro pasākumu īstenošanai papildus vēlas 355,39 miljonus eiro, no kuriem 154,88 miljoni eiro paredzēti obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai, informēja EM pārstāve Evita Urpena.

Ekonomika Izstrādāts kadastrālo vērtību projekts - daudziem īpašumiem tā būtiski pieaugs

Tieslietu ministrija (TM) un Valsts zemes dienests (VZD) ir izstrādājis un nodevis publiskajai apspriešanai jauno kadastrālo vērtību projektu, kas daudziem īpašumiem paredz kadastrālo vērtību palielināšanu un varētu stāties spēkā 2022.gada 1.janvārī.

Ekonomika Piena produktu cenas Latvijā maijā atkal esot samazinājušās

Latvijā maijā ir samazinājušās piena produktu cenas salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ekonomika 3 gadi cietumā! Šādu sodu piespriež par OIK izkrāpšanu 2,5 miljonu apmērā

Zemgales rajona tiesa (Tukumā) piemērojusi brīvības atņemšanu uz trim gadiem vienai personai par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izkrāpšanu, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas lidosta esot gatava veidot ieceļotāju elektronisko reģistrācijas sistēmu

VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" konceptuāli būtu gatava izstrādāt ieceļotāju elektronisko reģistrēšanas sistēmu, bet vēl nav saņēmusi šādu uzdevumu, pastāstīja lidostas pārstāve Laura Kulakova.

COVID-19 Lietuvā trešdien fiksēti vēl 6 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta sešiem cilvēkiem, ceturtdien paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centrs.

Sports Porziņģis komentējis treniņu atsākšanu kopā ar komandu un to, kā jūtas

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājiem sezonas noslēguma turnīrā būs ātri jāieiet spēļu ritmā, uzsver Dalasas "Mavericks" latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis.