• Virma,
  • Zelma,
  • Zemgus
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


EK: Krīzes pārvarēšanai Latvijai jāatbalsta mazie un vidējie uzņēmumi

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:16, 20.05.2020

Covid-19 krīzes negatīvas ietekmes mazināšanai Latvijai jāatbalsta mazie un vidējie uzņēmumi, kā arī jāfinansē projektus augstā gatavības pakāpē, pauž Eiropas Komisija (EK).Trešdien publiskotas EK rekomendācijas Latvijai 2020.gadā, kurās tostarp analizēta Latvijas ekonomiskā politika, ņemot vērā Covid-19 izraisīto ekonomikas un veselības krīzi. EK specifiskās rekomendācijas Latvijai ir balstītas uz krīzes pārvarēšanu un Latvijas ekonomikas atjaunošanu.

No EK prognozēm izriet, ka Covid-19 radītās krīzes ietekmē šogad sagaidāma Latvijas ekonomikas lejupslīde 7% apmērā, bezdarbs līdz gada beigām pieaugs līdz 8,6%, cenu pieaugums šī gada laikā tuvosies nullei.

Prognozējams, ka budžeta deficīts šogad sasniegs 7,3%, bet nākamgad - 4,5%. EK aplēsusi, ka Latvijas valdības jau īstenotie atbalsta pasākumi Covid-19 krīzes mazināšanā ir pārsnieguši 3% no IKP jeb vienu miljardu eiro.

EK arī prognozē, ka valdības sektora parāds šogad pieaugs līdz 43,7% no IKP, kas joprojām būs zem "Māstrihtas griestiem" - 60%.

Vienlaikus EK norāda, ka patlaban ir spēkā "vispārējo izņēmumu klauzula", kas paredz, ka valstis šogad var nevērtēt budžeta deficītu un valdības parādu. EK ir radījusi "budžeta telpu", lai Latvija efektīvi apkarotu vīrusu, saglabātu ekonomikas dzīvotspēju un atbalstītu atkopšanos.

Tāpat EK rosina laikā, kad ekonomiskā situācija atļaus, sabalansēt budžetu, nodrošināt valdības parāda ilgtspēju un veicināt investīcijas. EK arī iesaka Latvijai stiprināt veselības aprūpes sistēmas noturību un pieejamību, papildinot cilvēku un finanšu resursus.

EK arī rekomendē nodrošināt pietiekamu pieeju finansējumam, it īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī priekšfinansēt publisko investīciju projektus augstā gatavības pakāpē. EK arī iesaka Latvijai atbalstīt privātās investīcijas, lai sekmētu ekonomikas atgūšanos.

Tāpat Latvijai ieteicams fokusēt investīcijas uz zaļajiem un digitālajiem projektiem, īpaši - uz pētniecību un inovācijām, tīru un efektīvu enerģijas ražošanu un patērēšanu, ilgtspējīgu transportu un digitālo infrastruktūru.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pārsteidzoši ātri Latvijas auto tirgus atkal piedzīvo strauju augšupeju

Analizējot lietotu auto tirgus datus par šā gada septiņiem mēnešiem var secināt, ka 2020. gads ieies vēsturē ne tikai ar strauju kritumu, bet arī ātru atlabšanu. Jūlija mēnesī automašīnu reģistrācija ir atgriezusies pērnā gada līmenī.

Ekonomika Ātro kredītu izsniedzējiem Ondo nāksies maksāt 5000 eiro soda naudu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis SIA "Ondo" soda naudu 5000 eiro apmērā par neatbilstošas kreditēšanas reklāmas izplatīšanu, nosakot arī tiesisko pienākumu - aizliegt Reklāmas likuma prasībām neatbilstošu patērētāju kreditēšanas reklāmu izplatīšanu, informēja PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.

Ekonomika Vai piena produkti atkal kļūs dārgāki? Komentē lielākais pārstrādātājs

Patlaban nav pamata piena produktu iespējamam cenu kāpumam, teic piena pārstrādes koncerna "Food Union" vadītājs Eiropā Normunds Staņēvičs.

Ekonomika Arēnā Rīga valda tukšums un klusums jau kopš 13.marta. Kad un kas mainīsies?

Pulcēšanās ierobežojumu mīkstināšana ļaus palielināt pasākumu skaitu un atsevišķos gadījumos tie varētu būt ekonomiski izdevīgāki nekā iepriekš, kad pulcēties iekštelpās varēja 500 cilvēku, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda "Arēnas Rīga" valdes priekšsēdētājs Ģirts Krastiņš.

Lasiet arī

Sabiedrība Diplomdarba secinājums: Politika jauniešiem ir kaut kas attāls un elitārs

Anete Ošleja, absolvējot Vidzemes Augstskolas studiju programmu “Mediju studijas un žurnālistika”, savā diplomdarbā aplūkoja tēmu par jauniešu motivāciju būt politiski aktīviem, kā rezultātā nonāca pie atziņas, ka liela nozīme politiskās līdzdalības veicināšanā ir ģimenei. Savukārt politiskās partijas par jauniešiem kā svarīgu mērķauditoriju iedomājas vien priekšvēlēšanu laikā, tāpēc ilgtermiņā tos “zaudē”.

Sabiedrība Rīgas tiek noteikti gaisa telpas ierobežojumi; tas attiecas arī uz droniem!

Sestdien, 15.augustā, Rīgas pilsētas svētku laikā norisināsies aviošovs, tādēļ laikā no plkst. 12.00 līdz 18.00 ir noteikti gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

Pasaule Baidens rosina noteikt obligātu masku valkāšanu ārpus mājām nākamos 3 mēnešus

Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāts Džo Baidens ceturtdien aicināja noteikt obligātu sejas masku valkāšanas prasību valsts mērogā nākamos trīs mēnešus, prezidenta Donalda Trampa sāncensim valsts atgūšanos no koronavīrusa pandēmijas šādi izvirzot par vienu no galvenajiem savas kampaņas tematiem.