• Ineta,
  • Inta,
  • Intra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Millers atkal ierauts skandālā: Rīgas Nami esot piesavinājušies viņa naudu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:20, 19.05.2020 1

Pasākumu producents Juris Millers pārmet pašvaldības SIA "Rīgas nami" finansējuma "piesavināšanos", atsakoties atmaksāt nomas maksas avansu par Rīgas Kongresu namā plānotu pasākumu, kas ārkārtējās situācijas dēļ nevarēja notikt aprīlī, bet tuvākajā nākotnē nevarēs notikt namā paredzēto remontdarbu dēļ, liecina producenta ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".


Avots: LETA

Tā vietā "Rīgas nami" piedāvājuši producentam izmantot kinoteātra "Splendid Palace" telpas, tomēr tās pēc Millera paustā konkrētajam pasākumam nav piemērotas.

Pēc viņa vārdiem, 2.aprīlī Rīgas Kongresu namā bija jānotiek dzejnieka Leona Brieža Piemiņas koncertam. Dalību tajā apstiprināja ap 20 dziedātāju, orķestris, koris un deju kolektīvs - kopā ap 150 cilvēki. Rīgas Kongresu namu apsaimnieko "Rīgas nami", kas saskaņā ar līgumu 2.martā saņēma 100% telpu nomas priekšapmaksu vairāku tūkstošu eiro apmērā, norādīja Millers, uzsverot, ka līdz ar valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī un par pulcēšanās ierobežojumiem, viņam kļuva skaidrs, ka pasākuma norise noteiktajā datumā nav iespējama.

Millers piebilda, ka Rīgas Kongresu namā pasākumu rezervācijas tika pieņemtas līdz 1.jūnijam, jo pēc šī datuma tajā bija un joprojām ir paredzēta renovācija. Skaidrību par to, kad sāksies un kad beigsies remontdarbi Kongresu namā "Rīgas nami" solot augustā.

Viņš uzsvēra, ka, saskaroties ar valdības rīkojumu, pasākumu producenti meklēja iespējas pārcelt martā un aprīlī, bet tagad arī maijā un jūnijā paredzētos pasākumus uz citu laiku.

Saprotot, ka pēc 1.jūnija Rīgas Kongresu namā pasākumu norise nebūs iespējama, Millers atradis citu pasākumam piemērotu vietu, proti, VEF Kultūras pili, kur zāles ietilpība ir par 30% mazāka, tomēr pasākuma izmaksas saglabājas līdzvērtīgas iepriekšējām. Abas puses vienojušās arī par datumu, lai gan Millers uzsvēra, ka patlaban vēl nav skaidrs, vai sanitāro protokolu dēļ rudenī vispār būs iespējami liela mēroga publiskie pasākumi.

Producents vērsās pie "Rīgas namiem" ar lūgumu atmaksāt avansa maksājumu, lai varētu to pārskaitīt jaunajai pasākuma norises vietai.

Tomēr "Rīgas namu" valdes priekšsēdētāja Vineta Verika esot atbildējusi, ka līgums neparedz atmaksāt avansu. Viņam piedāvātas citas telpas, piemēram, "Splendid Palace".

Millers gan uzsvēra, ka kinoteātrī apmeklētāju ietilpība ir par 50% mazāka, bet skatuve, producenta ieskatā, ir tik maza, ka uz tās iespējams novietot vien mazu ritma grupu un solistu, bet ne kori un deju kolektīvu.

Producents 26.martā rakstveidā vērsies pie "Rīgas namu" kapitāldaļu turētāja, Rīgas izpilddirektora ar lūgumu rast risinājumu situācijai.

"Šodien ar vairāk nekā trīs nedēļu kavēšanos - ak, kāds sīkums - termiņu neievērošana - pienāca atkārtota atbilde no Verikas, atkal piedāvājot pasākumu pārcelt uz citu "Rīgas namu" telpu," norādīja pasākumu producents.

Millers piebilda, ka koncerta norisei telpu nomas izmaksu apmērā līdzfinansējumu piešķīra Rīgas dome un Izglītības, kultūras un sporta departaments. Saskaņā ar līgumu, producentam, vai nu jāiesniedz atskaite par reāli notikušu pasākumu, vai nu jāatmaksā piešķirtie līdzekļi, kurus patlaban, producenta vārdiem izsakoties, ir "piesavinājušies "Rīgas nami"".

Millers uzskata, ka "Rīgas nami" atsakās konstruktīvi risināt situāciju. Viņaprāt, šis piemērs, kā "viena pašvaldības struktūra iznīcina iespēju notikt kultūras procesiem.

Viņš pieļāva, ka varbūt kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), kā bijušais Rīgas domes deputāts var šo situāciju risināt ar valstiska līmeņa regulējumu, jo šādu piemēru, producenta ieskatā, ir daudz, tikai citi par to baidoties runāt.

"Rīgas nami" sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Jansone norādīja, ka "Rīgas nami" ir saņēmusi vairāku sadarbības partneru iesniegumus ar lūgumu pārcelt pasākumu norises laiku Rīgas Kongresu namā, Melngalvju namā un kinoteātrī "Splendid Palace" un pašlaik notiek darbs pie pasākumu kalendāra veidošanas.

Viņa atzīmēja, ka tajā skaitā iesniegums ir saņemts no "Global Technology Group" ar lūgumu atmaksāt Rīgas Kongresu namā 2.aprīlī plānotā koncerta telpu nomas maksu.

Pēc Jansones teiktā, nomas līgumos ar sadarbības partneriem ir paredzēts, ka līguma laušanas gadījumā netiek atmaksāta drošības nauda. Tāpat iemaksātā nauda netiek atgriezta, ja klients šo līgumu vēlas lauzt mazāk nekā 60 dienas pirms pasākuma norises. Taču ņemot vērā šī brīža situāciju un nākot pretī saviem klientiem saistībā ar vīrusa Covid-19 pandēmijas izplatību valstī, "Rīgas nami" nomniekiem piedāvā iespēju pasākumus organizēt citā datumā pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un pulcēšanās ierobežojumu atcelšanas.

Viņa norādīja, ka "Rīgas nami" piedāvājums telpu nomniekiem, tajā skaitā "Global Technology Group", ir pārcelt telpu nomas termiņu uz citu laiku periodā līdz 2021.gada 30.decembrim, kā arī, ja nepieciešams, vienoties par telpu nomu pasākumu centrā Melngalvju namā vai kinoteātrī "Splendid Palace".

Vienlaikus Jansone uzsvēra, ka, neskatoties uz komplicētiem uzstādījumiem pasākumu organizēšanā, "Rīgas nami" vairākkārt ir nākuši pretī "Global Technology Group".

Pašvaldības SIA "Rīgas nami" pamatkapitāls ir vairāk nekā 110 miljoni eiro. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Verika, bet valdes loceklis - Andrejs Kondratjuks, liecina "Firmas.lv" informācija. Ar uzņēmumu saistītie objekti ir kinoteātris "Splendid Palace", Rīgas Kongresu nams un Melngalvju nams. "Firmas.lv" norādīts, ka pagājušajā gadā uzņēmumā strādāja 83 darbinieki.

2018.gadā uzņēmuma apgrozījums bija mērāms 5,5 miljonos eiro, bet peļņa sasniedza 5873 eiro. Finanšu datu par 2019.gadu pagaidām nav.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 20.05.2020 21:10
    Rīgas Nami arī Ventspilī lobē piespiedu privatizāciju bez īpašumu sakārtošanas pienācīgā līmenī privatizācijai, lai ļaudis iedzītu pidaru banku atkarībā.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Bandīti ir organizēti: 2 gados apzagtas vismaz 10 lielu uzņēmumu noliktavas

Latvijā pēdējo divu gadu laikā ir apzagtas vismaz 10 tirdzniecības un ražošanas uzņēmumu noliktavas, nozogot preces vairāku desmitu miljonu eiro apmērā, pauda informācijas tehnoloģiju (IT) un risinājumu izplatītāja "Elko grupa" mārketinga un komunikācijas direktore Inese Kalveite.

Ekonomika Tiesu izpildītāju lietas lielākoties saistītas ar līdz 300 eiro parādu piedziņu

Lielākā daļa jeb 62% no tieslietu izpildītāju izpildu lietām ir par tādu parādu piedziņu, kura summa ir līdz 300 eiro, lasāms Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, ar kuru otrdien iepazinās valdība.

Ekonomika Premjers norāda, ka valdība papildu naudu novirza "ar gudru domu"

Ministrijas vēl gatavos lēmumus par papildu piešķirtās naudas ieguldīšanu, valdība tos apspriedīs un pieņems, savukārt finansējuma izlietojuma kontrole notiks kā jebkuru budžeta izdevumu kontrole, vaicāts, kā piešķirtā papildu nauda Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanas veicināšanai tiks iepludināta tautsaimniecībā un kāda būs šī procesa kontrole, intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Bankas joprojām satrauc neskaidrības naudas atmazgāšanas novēršanas prasībās

Latvijā bankas joprojām satrauc neskaidrības naudas atmazgāšanas novēršanas (AML) prasību piemērošanā, intervijā aģentūrai LETA atzina "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Lasiet arī

Ekonomika LIAA likvidēs četras Latvijas ekonomiskās pārstāvniecības

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzņēmēju pieprasījuma rezultātā pārskatījusi Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīklu, un nolēmusi likvidēt pārstāvniecības Lietuvā, Polijā, Singapūrā un Kazahstānā, aģentūru LETA informēja LIAA.

Ekonomika Pirmo reizi piecos gados: Pērn samazinājies izsniegto nebanku kredītu apjoms

Pērn pirmo reizi piecu gadu laikā kopš 2014.gada samazinājies nebanku kredītdevēju no jauna izsniegto kredītu skaits un apjoms, trešdien preses konferencē sacīja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.

Sports Rīgā atklās halli ar septiņiem mazā izmēra futbola laukumiem

Šogad 3.septembrī Rīgā tiks atklāta futbola halle "Playoff Arena" ar septiņiem "mini-pitch" jeb mazā izmēra futbola laukumiem, aģentūru LETA informēja halles vadītājs Ilvars Koscinkevičs.