• Ineta,
  • Inta,
  • Intra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Būs ES atbalsts noteiktu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:02, 19.05.2020

Lauksaimniekiem būs pieejams Eiropas Savienības (ES) atbalsts noteiktu produktu privātai uzglabāšanai, paredz valdības atbalstītie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos "Tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzības kārtība augkopības un lopkopības produktu tirgū".


Avots: LETA

Zemkopības ministrija (ZM) grozījumu noteikumos anotācijā skaidro, ka 22.aprīlī Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar priekšlikumiem un 30.aprīlī pieņēma normatīvos aktus, ar kuriem būs pieejams atbalsts noteiktu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai, nolūkā stabilizēt lauksaimniecības produktu tirgus Covid-19 nelabvēlīgās ietekmes dēļ.

Grozījumi MK noteikumos paredz ieviest vairākus lauksaimniecības produktu tirgu stabilizēšanai un Covid-19 ietekmes mazināšanai paredzētus ES normatīvos aktus par atbalstu uzglabājamo sieru, sviesta, vājpiena pulvera, svaigas un atdzesētas vismaz astoņus mēnešus vecu liellopu gaļas, aitu un kazu gaļas privātai uzglabāšanai.

Noteikumi grozīti, lai nodrošinātu ES normatīvo aktu ieviešanu, kā arī svītrotu normas, kurām nav juridiskas slodzes. MK noteikumi papildināti ar ES tieši piemērojamo normatīvo aktu sarakstu, kas nosaka intervences pasākumu ieviešanas kārtību. Visi ES normatīvie akti paredz pieteikumu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai iesniegšanu no 7.maija līdz 30.jūnijam.

Tiem pārējiem sieriem, ko var pieteikt privātai uzglabāšanai, noteikts parastais nogatavināšanas laiks, kas ir uzņēmuma apstiprinātajā tehniskajā un kvalitātes dokumentācijā noteiktais termiņš. Šis laiks nedrīkstēs būt īsāks par 21 dienu. Vienlaikus siera derīguma termiņam pēc nogatavināšanas ir jābūt ilgākam par uzglabāšanas laiku, jo, beidzoties uzglabāšanai, sieru būs nepieciešams realizēt tirgū.

Prasības siera nogatavināšanai un derīguma termiņam noteiktas, pamatojoties uz Pārtikas un veterinārā dienesta rīcībā esošo informāciju par siera ražošanas receptūrām Latvijas uzņēmumos, kā arī aptaujājot piena pārstrādes uzņēmumus pārstāvošās nevalstiskās organizācijas.

Tā kā ilgstoši uzglabāt var arī biezpienu, ja to sasaldē, paredzēta iespēja arī šādus produktus pieteikt privātajā uzglabāšanā. Taču nogatavināšanas laiku šiem produktiem nenoteiks, jo biezpienu nav nepieciešams nogatavināt.

Lauku atbalsta dienestam Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto ierobežojumu laikā, ja vajadzēs, būs iespēja izmantot ES normatīvajos aktos noteiktās izvēles attiecībā uz pārbaužu veikšanu.

Grozījumi MK noteikumos "Tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzības kārtība augkopības un lopkopības produktu tirgū "stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Bandīti ir organizēti: 2 gados apzagtas vismaz 10 lielu uzņēmumu noliktavas

Latvijā pēdējo divu gadu laikā ir apzagtas vismaz 10 tirdzniecības un ražošanas uzņēmumu noliktavas, nozogot preces vairāku desmitu miljonu eiro apmērā, pauda informācijas tehnoloģiju (IT) un risinājumu izplatītāja "Elko grupa" mārketinga un komunikācijas direktore Inese Kalveite.

Ekonomika Tiesu izpildītāju lietas lielākoties saistītas ar līdz 300 eiro parādu piedziņu

Lielākā daļa jeb 62% no tieslietu izpildītāju izpildu lietām ir par tādu parādu piedziņu, kura summa ir līdz 300 eiro, lasāms Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, ar kuru otrdien iepazinās valdība.

Ekonomika Premjers norāda, ka valdība papildu naudu novirza "ar gudru domu"

Ministrijas vēl gatavos lēmumus par papildu piešķirtās naudas ieguldīšanu, valdība tos apspriedīs un pieņems, savukārt finansējuma izlietojuma kontrole notiks kā jebkuru budžeta izdevumu kontrole, vaicāts, kā piešķirtā papildu nauda Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanas veicināšanai tiks iepludināta tautsaimniecībā un kāda būs šī procesa kontrole, intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Bankas joprojām satrauc neskaidrības naudas atmazgāšanas novēršanas prasībās

Latvijā bankas joprojām satrauc neskaidrības naudas atmazgāšanas novēršanas (AML) prasību piemērošanā, intervijā aģentūrai LETA atzina "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Lasiet arī

Sports Ministrija atklāj, kam paredzēts piecu miljonu eiro atbalsts sporta nozarei

Sporta nozarei piešķirtos piecus miljonus eiro paredzēts izlietot, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz nozari un nodrošinātu nozares ilgtspēju, aģentūrai LETA pavēstīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ekonomika LIAA likvidēs četras Latvijas ekonomiskās pārstāvniecības

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzņēmēju pieprasījuma rezultātā pārskatījusi Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīklu, un nolēmusi likvidēt pārstāvniecības Lietuvā, Polijā, Singapūrā un Kazahstānā, aģentūru LETA informēja LIAA.

Ekonomika Pirmo reizi piecos gados: Pērn samazinājies izsniegto nebanku kredītu apjoms

Pērn pirmo reizi piecu gadu laikā kopš 2014.gada samazinājies nebanku kredītdevēju no jauna izsniegto kredītu skaits un apjoms, trešdien preses konferencē sacīja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.