• Ineta,
  • Inta,
  • Intra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


54% pēdējā laikā saskārušies ar taupības pasākumiem savā darba vietā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:25, 19.05.2020 1

Latvijā 54% aptaujāto strādājošo pēdējā laikā ir saskārušies ar taupības pasākumiem savā darba vietā, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" pētījums.



Pētījumā secināts, ka būtiski biežāk taupības pasākumi ir skāruši tieši vadītājus jeb darbiniekus, kuru pakļautībā strādā citi. Kā pausts pētījumā, tas sasaucas arī ar līdz šim publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ka uzņēmumu vadītāji un vadības komandas Latvijā un arī pasaulē šajā ārkārtējā situācijā lielā mērā "ir uzņēmušas pirmo izmaksu samazinājumu sitienu uz sevi".

Kā noskaidrots pētījumā, 16% strādājošo norādījuši, ka, līdz ar valstī noteiktajiem ceļošanas un pulcēšanās ierobežojumiem, atceltajiem komandējumiem, ierobežotajām darbinieku apmācībām, šajā laikā saņēmuši darba devēja pamudinājumu doties apmaksātā ikgadējā atvaļinājumā

Savukārt 15% respondentu saskārušies ar darba slodzes samazinājumu vai strādā saīsinātu darba laiku, bet 12% strādājošo norāda, ka darba devējs taupības nolūkos ārkārtējā situācijā samazinājis, atcēlis piemaksas vai bonusus.

Pētījumā atklāts, ka arī pašu Latvijas strādājošo gatavība atteikties "no kaut kā", situācijā, ja uzņēmumam, kurā viņi strādā, būtu jāīsteno kādi taupības pasākumi. Rezultāti liecina, ka kopumā 46% strādājošo Latvijā kā lojalitātes apliecinājumu savam darba devējam būtu gatavi "no kaut kā" personīgi atteikties, ja rastos tāda nepieciešamība. Savukārt 27% darbinieku šādā situācijā nebūtu gatavi atteikties ne no kā.

Tāpat pētījuma dati liecina, ka 19% strādājošo būtu gatavi atteikties no papildu labumiem, 9% darbinieku būtu gatavi atteikties no atalgojuma, 8% - darba slodzes, darba laika samazinājuma.

Līdzīgi, 8% aptaujāto būtu gatavi taupīt uzņēmuma tehniskos līdzekļus, kā arī līdzekļus, kas saistīti ar darba telpām (elektroenerģiju, siltumu, telpu īri, uzkopšanu). Savukārt 2% visu strādājošo kopīgu mērķu vārdā būtu gatavi atteikties no visa, kas nepieciešams, lai tikai uzņēmums varētu turpināt savu darbību.

Šogad, 20.maijā Latvijā jau otro reizi plašāk tiks atzīmēta Starptautiskā personāla vadības diena (International HR Day). Par godu šim nozīmīgajam notikumam šī gada aprīlī "Kantar" veica pētījumu, kurā noskaidroja, kādas ir aktualitātes personāla vadības jomā Latvijā.

"Kantar" pētījumu veica laika periodā no 21. līdz 24.aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 strādājošos.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 19.05.2020 19:33
    :) Nāk atmiņā dienests padomju armijā. Viss ar rokām.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Bandīti ir organizēti: 2 gados apzagtas vismaz 10 lielu uzņēmumu noliktavas

Latvijā pēdējo divu gadu laikā ir apzagtas vismaz 10 tirdzniecības un ražošanas uzņēmumu noliktavas, nozogot preces vairāku desmitu miljonu eiro apmērā, pauda informācijas tehnoloģiju (IT) un risinājumu izplatītāja "Elko grupa" mārketinga un komunikācijas direktore Inese Kalveite.

Ekonomika Tiesu izpildītāju lietas lielākoties saistītas ar līdz 300 eiro parādu piedziņu

Lielākā daļa jeb 62% no tieslietu izpildītāju izpildu lietām ir par tādu parādu piedziņu, kura summa ir līdz 300 eiro, lasāms Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, ar kuru otrdien iepazinās valdība.

Ekonomika Premjers norāda, ka valdība papildu naudu novirza "ar gudru domu"

Ministrijas vēl gatavos lēmumus par papildu piešķirtās naudas ieguldīšanu, valdība tos apspriedīs un pieņems, savukārt finansējuma izlietojuma kontrole notiks kā jebkuru budžeta izdevumu kontrole, vaicāts, kā piešķirtā papildu nauda Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanas veicināšanai tiks iepludināta tautsaimniecībā un kāda būs šī procesa kontrole, intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Bankas joprojām satrauc neskaidrības naudas atmazgāšanas novēršanas prasībās

Latvijā bankas joprojām satrauc neskaidrības naudas atmazgāšanas novēršanas (AML) prasību piemērošanā, intervijā aģentūrai LETA atzina "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Lasiet arī

Sports Rīgā atklās halli ar septiņiem mazā izmēra futbola laukumiem

Šogad 3.septembrī Rīgā tiks atklāta futbola halle "Playoff Arena" ar septiņiem "mini-pitch" jeb mazā izmēra futbola laukumiem, aģentūru LETA informēja halles vadītājs Ilvars Koscinkevičs.

Ekonomika PVD: Vajadzētu mīkstināt divu metru distanci restorānu ārtelpās

Līdz ar Covid-19 pandēmijas ierobežojumu mīkstināšanu Latvijā būtu jāpārskata distances ievērošana restorānu ārtelpās, trešdien RTAB rīkotajā vebinārā "Re:start Rīga" sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova.

Sabiedrība Mediķi jau šogad vēlas atalgojuma palielināšanu 10% apmērā

Mediķu profesionālās organizācijas aicina valdību jau šogad lemt par atalgojuma palielināšanu par 10%, bet nākamgad - par 20%, aģentūru LETA informēja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.