• Mudīte,
  • Vladislava,
  • Vladislavs
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Četros mēnešos nodokļu ieņēmumu plāns izpildīts par 98%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 17:07, 12.05.2020

Šā gada pirmajos četros mēnešos nodokļu ieņēmumu plāns izpildīts par 98%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotā informācija par budžeta ieņēmumu izpildi 2020.gada pirmajiem četriem mēnešiem.


Avots: LETA

Laika posmā no šā gada janvāra līdz aprīļa beigām bija plānots iekasēt 3,15 miljardus eiro, bet reāli iekasēti 3,08 miljardi eiro. Šogad kopumā ieņēmumi plānoti 10,5 miljardu eiro apmērā, tādējādi līdz aprīļa beigām nodokļos iekasēti 29,4% no šogad plānotajiem ieņēmumiem.

Šā gada četros mēnešos uzņēmumu ienākumu nodoklī iekasēts par 104,2% vairāk nekā plānots, proti, 64,6 miljoni eiro no plānotajiem 62 miljoniem eiro.

Četros mēnešos pievienotās vērtības nodoklī iekasēti 89,4% jeb 762,98 miljoni eiro no sākotnēji plānotajiem 853,8 miljoniem eiro.

No janvāra līdz aprīļa beigām akcīzes nodokļa ieņēmumu plāns izpildīts par 87,5%, četros mēnešos iekasējot 321,93 miljonus eiro no plānotajiem 367,91 miljoniem eiro.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklī iekasēti 568,2 miljoni eiro, kas ir par 110,5% vairāk nekā iepriekš plānotajiem 514 miljoniem eiro.

Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas saņemtas 99,6% apmērā jeb iekasēti 1,142 miljardi eiro no plānotajiem 1,147 miljardiem eiro.

Azartspēļu un izložu nodoklī četros mēnešos iekasēti 84,2% no plānotā jeb 14,39 miljoni eiro no plānotajiem 17,09 miljoniem eiro.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ieņēmumu izpilde gada pirmajos četros mēnešos bijusi par 96,6%, iekasējot 34,58 miljonus eiro no plānotajiem 35,79 miljoniem eiro.

Ieņēmumi no valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību dividendēm gada pirmajos četros mēnešos pārsniegti par 220%, proti, četros mēnešos no dividendēm valsts budžetā iemaksāti 30,83 miljoni eiro no plānotajiem 14 miljoniem eiro.

Nenodokļu ieņēmumi četros mēnešos iekasēti par 154,6% vairāk, nekā bija plānots, proti, iekasēts 37,81 miljons eiro no plānotajiem 24,46 miljoniem eiro.

Dabas resursu nodokļa ieņēmumi gada pirmajos četros mēnešos izpildīti par 95%, proti, iekasēti 15,9 miljoni eiro no plānotajiem 16,74 miljoniem eiro.

Kā ziņots, līdz 9.jūnijam Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tostarp noteikti dažādi aizliegumi, kas skar ekonomiku, lai aizsargātu iedzīvotāju veselību. Valsts arī ieviesusi atbalsta pasākumus uzņēmēju un strādājošo atbalstam.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika airBaltic ievieš pagaidu lidojuma galamērķa maiņas iespēju

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" uz laiku ieviesusi jaunus noteikumus, ļaujot pasažieriem, kuru lidojumi atcelti noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ mazāk nekā 14 dienas pirms izlidošanas, samainīt plānoto galamērķi uz kādu citu bez papildu maksas, informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Ekonomika KP: Rīgas dome gandrīz 25 gadus pieļauj monopolu kremācijas biznesā

Rīgas domes rīcība, gandrīz 25 gadus pieļaujot monopolstāvokli kremācijas pakalpojumu sniegšanā, ir nepieļaujama, norāda Konkurences padome (KP), komentējot Augstākās tiesas (AT) lēmumu, pēc kura Rīgas domei nāksies sakārtot šo nozari galvaspilsētā.

Ekonomika Nakts klubi: esošie ierobežojumi veicinās pagrīdes pieprasījumu

Esošie laika ierobežojumi izklaides nozarei Covid-19 izplatības mazināšanai veicinās pagrīdes nozares pieprasījumu, aģentūrai LETA pauda nakts klubu pārstāvji.

Ekonomika Pārdošanas apjomi internetā esot atgriezušies pirmskrīzes līmenī

Pēc tam, kad Covid-19 arkārtas situācijas laikā pārdošanas apjomi internetā pieauga par 40%, patlaban tie atgriezušies pirmskrīzes līmenī, aģentūrai LETA pastāstīja "220.lv" īpašnieces "Pigu grupas" izpilddirektors Daiņus Ļuļis.

Lasiet arī

Ekonomika Uzņēmēji: nodokļu politika traucē Latvijas valsts tautsaimniecības izaugsmei

Esošā nodokļu politika neveicina Latvijas uzņēmumu konkurētspēju, tostarp traucē Latvijas valsts tautsaimniecības izaugsmei, aģentūru LETA par uzņēmēju viedokli informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).

Ekonomika Iespējams, samazinās PVN zālēm, laikrakstiem, pārtikai un restorāniem

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvāts piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi medikamentiem, atsevišķiem pārtikas produktiem, restorāniem un laikrakstiem, paredz aģentūras LETA rīcībā esošais ministriju izstrādātais piedāvājums nodokļu politikas pamatnostādņu izmaiņām no 2021.gada līdz 2025.gadam.

Ekonomika Piedāvā mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un IIN likmes

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvāts mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes, paredz aģentūras LETA rīcībā esošais piedāvājums nodokļu politikas pamatnostādņu izmaiņām no 2021.gada līdz 2025.gadam.