• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Martā jauno brīvo vakanču skaits sarucis par vairāk nekā 60%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:21, 08.04.2020

Vidējais jauno pievienoto darba sludinājumu skaits līdz ar ārkārtējā stāvokļa ieviešanu valstī martā, salīdzinot ar februāri, samazinājies par vairāk nekā 60%, liecina "CV-Online Latvia" apkopotie dati.Savukārt kopējo publicēto darba sludinājumu skaits kvalificētā darbaspēka karjeras portālā "cv.lv" šī gada martā sarucis par 24% salīdzinājumā ar šī gada februārī pieejamajām vakancēm.

Kā liecina apkopotie dati, dažādās amatu kategorijās pēdējās divās marta nedēļās ar to pašu periodu šī gada februārī, kopumā pieejamo darba piedāvājumu kritums vērojams visās jomās. Mežsaimniecībā un kokapstrādē pieejamo vakanču skaits samazinājies par 45%, medijos, sabiedriskās attiecībās - kritums par 42%, mārketingā un reklāmā - par 41%, savukārt administratīvajā darbā brīvo vakanču skaits samazinājies par 34%

Tāpat brīvo darbavietu skaits samazinājies transportā, loģistikā - 33%, elektronikā, telekomunikācijās - 31%, pakalpojumos, izglītībā un zinātnē, cilvēkresursos - katrā kritums mērāms 29%, kvalitātes vadībā, valsts pārvaldē, būvniecībā un nekustamajos īpašumos, kā arī tehniskajās zinātnēs - katrā par 28%.

Apkopotie dati liecina, ka vadības amatos vakanču skaits samazinājies par 27%, finanšu nozarē - par 26%, tirdzniecībā un iepirkumos, kultūrā un izklaidē - katrā par 26%, bet tūrismā un viesmīlībā - 25%.

Vismazākais darba sludinājumu kritums ir lauksaimniecībā un vides zinātnē - 7%, drošībā un glābšanas dienestos - 11% un farmācijā - 12%.

"CV-Online Latvia" vadītājs Aivis Brodiņš uzsvēra, ka darba tirgus patlaban piedzīvo satricinājumu. Vēl pirms mēneša tendences liecināja par darba tirgus izaugsmi, taču ārkārtējā stāvokļa ieviešana valstī saistībā ar Covid-19 pandēmiju radījusi tūlītēju darba tirgus lejupslīdi un darba tirgus atdzišanu gan Latvijā, gan citās valstīs.

"Šobrīd bezdarbnieku rindas papildinājuši vairāki tūkstoši Latvijas darba ņēmēju un sagaidāms, ka to skaits šogad turpinās pieaugt. Vienlaikus būtiski sarūk pieprasījums pēc darbaspēka, kas daudzās nozarēs un amatu kategorijās turpmākā gada laikā mainīs svaru kausus par labu darba devējiem, kas izjutīs lielāku atsaucību uz jaunizsludinātām vakancēm, tādējādi arī iegūstot dominējošas pozīcijas darba tirgū," skaidroja Brodiņš,

Viņš piebilda, ka patlaban karjeras portālā "Cv.lv" pieejamas vidēji 1300 vakances darbam Latvijā. "Sagaidāms, ka šāds vakanču apjoms varētu saglabāties visa ārkārtējā stāvokļa laikā, mēreni pieaugot, tam noslēdzoties. Līdzšinējos darba sludinājumu apjomus varētu izdoties sasniegt ne ātrāk kā gada laikā," prognozēja Brodiņš.

Pēc viņa teiktā, situācija uzņēmumos ir neviennozīmīga. Uzņēmumi, kas saskārušies ar dīkstāvi vai būtisku darbības apjomu samazinājumu, tuvākajā laikā plāno samazināt darbinieku skaitu, pārskatīt atalgojuma sistēmu, samazināt darba slodzi, pieteikt dīkstāves pabalstus un izmantot citas pieejamās iespējas.

Kā atzīmēja Brodiņš, tuvākajā laikā šie uzņēmumi arī neplāno meklēt jaunus darbiniekus. Vienlaikus ir ievērojams skaits uzņēmumu, kas iesaldējuši jauna personāla piesaisti, taču plāno to atjaunot līdzšinējos vai līdzīgos apjomos līdz ar dažādu pašreiz aktuālu ierobežojumu atcelšanu.

"Šī darba devēju daļa sagaida biznesa darbības atjaunošanos. Un ir daļa uzņēmumu, kas šobrīd aktīvi meklē jaunus darbiniekus, jo saskaras ar darbaspēka trūkumu, pieaugoša pieprasījuma dēļ. To vidū ir uzņēmumi, kuru biznesa procesi jau iepriekš bija saistīti ar attālinātu darbu, tostarp informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) jomas uzņēmumi un biznesa pakalpojumu centri, kā arī uzņēmumi, kas būtiski kāpinājuši savu darbības jaudu pašreizējā situācijā," sacīja "CV-Online Latvia" vadītājs.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "CV-Online Latvia" 2018.gadā strādāja ar 3,428 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,3% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet peļņa palielinājās par 57% un bija 887 440 eiro. Finanšu dati ar 2019.gadu vēl nav publiskoti.

Kompānija reģistrēta 2000.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 2842 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētā kompānija "CV-Online Estonia"

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Izstrādāts plāns, kā Rīgas tūrismam atgūties pēc pandēmijas

Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) izstrādājis rīcības plānu ar mērķi palīdzēt Rīgas tūrismam atgūties pēc Covid-19 pandēmijas, trešdien RTAB rīkotajā vebinārā "Re:start Rīga" sacīja biroja pārstāve Anna Blaua.

Ekonomika Bandīti ir organizēti: 2 gados apzagtas vismaz 10 lielu uzņēmumu noliktavas

Latvijā pēdējo divu gadu laikā ir apzagtas vismaz 10 tirdzniecības un ražošanas uzņēmumu noliktavas, nozogot preces vairāku desmitu miljonu eiro apmērā, pauda informācijas tehnoloģiju (IT) un risinājumu izplatītāja "Elko grupa" mārketinga un komunikācijas direktore Inese Kalveite.

Ekonomika Tiesu izpildītāju lietas lielākoties saistītas ar līdz 300 eiro parādu piedziņu

Lielākā daļa jeb 62% no tieslietu izpildītāju izpildu lietām ir par tādu parādu piedziņu, kura summa ir līdz 300 eiro, lasāms Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, ar kuru otrdien iepazinās valdība.

Ekonomika Premjers norāda, ka valdība papildu naudu novirza "ar gudru domu"

Ministrijas vēl gatavos lēmumus par papildu piešķirtās naudas ieguldīšanu, valdība tos apspriedīs un pieņems, savukārt finansējuma izlietojuma kontrole notiks kā jebkuru budžeta izdevumu kontrole, vaicāts, kā piešķirtā papildu nauda Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanas veicināšanai tiks iepludināta tautsaimniecībā un kāda būs šī procesa kontrole, intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Lasiet arī

Sabiedrība No 3.jūnija atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus

No 29.maija tiks paplašināti dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, savukārt no 3.jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, kas bija ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ, aģentūru LETA informēja VM komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Sabiedrība Iekštelpu pasākumos varētu ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem

Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši šā brīža plānam iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Ārkārtējā situācijā samazinājies savācamo atkritumu daudzums

Ārkārtējā situācijā savācamo atkritumu daudzums samazinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar periodu pirms krīzes, intervijā aģentūrai LETA stāstīja atkritumu apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.