• Vanda,
  • Veneranda,
  • Venija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Īres tirgus brūk: Darbu zaudējušie atstāj dzīvokļus, jaunu īrnieku nav

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
lat.bb.lv 13:16, 02.04.2020

Covid-19 krīzes dēļ Rīgā arvien vairāk pieaug to īrnieku skaits, kuri, zaudējuši darbu, spiesti atstāt īrētos dzīvokļus un mēģināt atrast sev pajumti citur, vēsta Latvijas Avīze. Dzīvokļu īpašniekiem nākas izvēlēties: maksāt dzīvokļu uzturēšanas izdevumus pašiem vai samazināt īres maksu.Uzņēmuma "Rent In Riga" valdes loceklis Jānis Lipša spriež, ka potenciālo īrēt gribētāju skaits pašlaik samazinājies par aptuveni 50 līdz 60%. Viņš atzīst, ka aizvadītajās divās nedēļās, kopš Latvijā izsludināts ārkārtējs stāvoklis, visbiežāk dzīvokļu īres līgumi izbeigti ar tiem īrniekiem, kuri strādāja tajās nozarēs, kuras koronavīrusa izplatības ietekmē cieta pirmās un visvairāk. Tāpat izjukuši daudzi jau iesāktie darījumi ar dzīvokļiem, kurus Rīgā vēlējās īrēt, piemēram, aviācijas piloti un ārvalstu studenti.

Pēc viņa novērotā, pašlaik daļa dzīvokļu izīrētāju piekrīt uz noteiktu laiku samazināt līdz šim pieprasīto īres maksu, lai dzīvokļi nepaliktu pavisam tukši un lai viņiem nebūtu jācieš zaudējumi. Tāpat daļa īpašnieku sākuši piedāvāt dzīvokļus par mazāku īres maksu nekā līdz šim.

Rīgas Namīpašnieku biedrības valdes priekšsēdētāja Rita Bednarska teic, ka stāvoklis īres tirgū ir neapskaužams, tas vienādi nospiež gan īrniekus, gan izīrētājus. Arī viņa atzīst, ka pašlaik pieaug to īrnieku skaits, kuri lūguši dzīvokļu īpašniekus samazināt līgumos noteikto īres maksu vai uz noteiktu laiku atlikt maksājumus.

Jautāta, kā rīkojas īpašnieki, Rita Bednarska atbild, ka dažādi. Godprātīgi īpašnieki atsaucas īrnieku lūgumiem un nevienu no dzīvokļiem ārā nedzenot. Sevišķi tad, ja īrnieki bijuši kārtīgi un laikā maksājuši par īri.

Arī pēc Rīgas Namīpašnieku biedrības datiem, diemžēl arvien vairāk ir to īrnieku, kuri spiesti atstāt īrētos dzīvokļus, tāpēc ka zaudējuši darbu un pastāvīgus ienākumus. Sevišķi tas skar tos īrniekus, kuri strādājuši nozarēs, kuras nesaņem Valsts ieņēmumu dienesta atbalstu. Savukārt izīrētāji tik un tā spiesti maksāt par apkuri, kuru apkures laikā atslēgt nav iespējams, tāpat par citiem komunālajiem pakalpojumiem.

Uz jautājumu, kā pašlaik izīrētāji rīkojas ar īrnieku iemaksāto drošības naudu vienas mēneša maksas apmērā, namīpašnieku pārstāve atbild, ka pēc līguma noteikumiem izīrētājiem to būtu tiesības paturēt. Bet, viņasprāt, šajos apstākļos no izīrētāju puses būtu godīgi to atmaksāt īrniekiem. Rita Bednarska aicina izīrētājus neiedzīvoties uz īrnieku rēķina un atdot šo drošības naudu īrniekiem vai viņu vietā samaksāt komunālo pakalpojumu parādus, ja tādi radušies.

Jautāta, ko šajos apstākļos iesākt izīrētājiem, lai nezaudētu kārtīgus īrniekus, kuri pašlaik, nespēdami maksāt par īri, plāno pārcelties uz citu dzīvesvietu, “Ober Haus Real Estate Latvia” pārstāve Evita Zemberga-Zakalovska iesaka piedāvāt īres maksas samazinājumu uz diviem līdz trim mēnešiem – 20 līdz 50% apmērā no līgumā noteiktās īres maksas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika NEPLP vēlas iegūt tiesības vieglāk atņemt licences sodītajām radiostacijām

Tuvojoties 19 radiostaciju apraides atļaujas beigām nākamajā gadā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) rosina uzlabot to uzraudzības regulējumu saistībā ar pieļautajiem pārkāpumiem un mainīt iespējas saņemt pagarinājumu frekvenču licencēm.

Ekonomika Viss mājokļa siltumam un komfortam izstādē “ComfortHome 2020”

Apkures, siltumapgādes un energoefektivitātes risinājumi, aktuāli apdares un siltināšanas materiāli, semināri namu apsaimniekotājiem, privātmāju un dzīvokļu īpašniekiem, profesionāļu konsultācijas – no 2. līdz 4. oktobrim izstādē “ComfortHome 2020” Ķīpsalā.

Ekonomika Banku sektora peļņa pirmajā pusgadā saruka par 70%

Latvijā banku sektora peļņa šogad pirmajā pusgadā samazinājusies 3,3 reizes salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un bija 40,3 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

Ekonomika Lidl paziņo, ka meklē vairāk nekā 1000 darbiniekus Latvijā

Mazumtirgotājs "Lidl Latvija" izsludinājis vairāk nekā 1000 vakances visā Latvijā - Rīgā, Liepājā, Valmierā, Jēkabpilī, Ventspilī, Tukumā, Rēzeknē, Jelgavā un Ogrē, aģentūru LETA informēja "Lidl Latvija" Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja Dana Hasana.

Lasiet arī

Sabiedrība Lielās pilsētas ar finanšu ministru spriedīs par pašvaldību finansējumu
Rīga, 23.sept., LETA. Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) šodien plkst.11 tiksies ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV), lai apspriestu būtiskākos jautājumu par pašvaldībām atvēlēto finansējumu 2021.- 2023.gadā, aģent...
Sabiedrība Meža kapos notiks valstsvīra un diplomāta Miķeļa Valtera svinīgā pārapbedīšana
Rīga, 23.sept., LETA. Šodien Meža kapos notiks valstsvīra un diplomāta Miķeļa Valtera svinīgā pārapbedīšana un piemiņas ceremonija, kuru apmeklēs arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), aģentūru LETA informēja Ārliet...
Sabiedrība AM: Saistībā ar militārajām mācībām Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte
Rīga, 22.sept., LETA. Saistībā ar pastiprinātu militāro mācību norisi Baltkrievijā un Krievijā vērojama paaugstināta militārā aktivitāte, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā (AM). AM paziņojumā pauž, ka Latv...