• Vilhelms,
  • Vilis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Īres tirgus brūk: Darbu zaudējušie atstāj dzīvokļus, jaunu īrnieku nav

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
lat.bb.lv 13:16, 02.04.2020

Covid-19 krīzes dēļ Rīgā arvien vairāk pieaug to īrnieku skaits, kuri, zaudējuši darbu, spiesti atstāt īrētos dzīvokļus un mēģināt atrast sev pajumti citur, vēsta Latvijas Avīze. Dzīvokļu īpašniekiem nākas izvēlēties: maksāt dzīvokļu uzturēšanas izdevumus pašiem vai samazināt īres maksu.Uzņēmuma "Rent In Riga" valdes loceklis Jānis Lipša spriež, ka potenciālo īrēt gribētāju skaits pašlaik samazinājies par aptuveni 50 līdz 60%. Viņš atzīst, ka aizvadītajās divās nedēļās, kopš Latvijā izsludināts ārkārtējs stāvoklis, visbiežāk dzīvokļu īres līgumi izbeigti ar tiem īrniekiem, kuri strādāja tajās nozarēs, kuras koronavīrusa izplatības ietekmē cieta pirmās un visvairāk. Tāpat izjukuši daudzi jau iesāktie darījumi ar dzīvokļiem, kurus Rīgā vēlējās īrēt, piemēram, aviācijas piloti un ārvalstu studenti.

Pēc viņa novērotā, pašlaik daļa dzīvokļu izīrētāju piekrīt uz noteiktu laiku samazināt līdz šim pieprasīto īres maksu, lai dzīvokļi nepaliktu pavisam tukši un lai viņiem nebūtu jācieš zaudējumi. Tāpat daļa īpašnieku sākuši piedāvāt dzīvokļus par mazāku īres maksu nekā līdz šim.

Rīgas Namīpašnieku biedrības valdes priekšsēdētāja Rita Bednarska teic, ka stāvoklis īres tirgū ir neapskaužams, tas vienādi nospiež gan īrniekus, gan izīrētājus. Arī viņa atzīst, ka pašlaik pieaug to īrnieku skaits, kuri lūguši dzīvokļu īpašniekus samazināt līgumos noteikto īres maksu vai uz noteiktu laiku atlikt maksājumus.

Jautāta, kā rīkojas īpašnieki, Rita Bednarska atbild, ka dažādi. Godprātīgi īpašnieki atsaucas īrnieku lūgumiem un nevienu no dzīvokļiem ārā nedzenot. Sevišķi tad, ja īrnieki bijuši kārtīgi un laikā maksājuši par īri.

Arī pēc Rīgas Namīpašnieku biedrības datiem, diemžēl arvien vairāk ir to īrnieku, kuri spiesti atstāt īrētos dzīvokļus, tāpēc ka zaudējuši darbu un pastāvīgus ienākumus. Sevišķi tas skar tos īrniekus, kuri strādājuši nozarēs, kuras nesaņem Valsts ieņēmumu dienesta atbalstu. Savukārt izīrētāji tik un tā spiesti maksāt par apkuri, kuru apkures laikā atslēgt nav iespējams, tāpat par citiem komunālajiem pakalpojumiem.

Uz jautājumu, kā pašlaik izīrētāji rīkojas ar īrnieku iemaksāto drošības naudu vienas mēneša maksas apmērā, namīpašnieku pārstāve atbild, ka pēc līguma noteikumiem izīrētājiem to būtu tiesības paturēt. Bet, viņasprāt, šajos apstākļos no izīrētāju puses būtu godīgi to atmaksāt īrniekiem. Rita Bednarska aicina izīrētājus neiedzīvoties uz īrnieku rēķina un atdot šo drošības naudu īrniekiem vai viņu vietā samaksāt komunālo pakalpojumu parādus, ja tādi radušies.

Jautāta, ko šajos apstākļos iesākt izīrētājiem, lai nezaudētu kārtīgus īrniekus, kuri pašlaik, nespēdami maksāt par īri, plāno pārcelties uz citu dzīvesvietu, “Ober Haus Real Estate Latvia” pārstāve Evita Zemberga-Zakalovska iesaka piedāvāt īres maksas samazinājumu uz diviem līdz trim mēnešiem – 20 līdz 50% apmērā no līgumā noteiktās īres maksas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Rīgas namu pārvaldnieka" vadību uztic pagaidu valdes loceklim Martinsonam

Pēc līdzšinējā pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pagaidu valdes priekšsēdētāja Ernesta Saulīša atbrīvošanas no amata uzņēmuma vadība uzticēta valdes loceklim Elmāram Martinsonam, liecina informācija "Firmas.lv".

Ekonomika No nākamā gada varētu ieviest nodevu par telefona numuriem

No 2021.gada 1.janvāra elektronisko sakaru komersantiem pakāpeniski varētu sākt ieviest nodevu par telefonu numuriem - 0,04 eiro gadā, teikts Satiksmes ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā "Par numerācijas resursu maksājumu un nepieciešamību iedalīt numerācijas resursus lietu internetam un mašīnas-mašīnas sakaru pakalpojumiem".

Ekonomika Ekonomikas atveseļošanai rosina ik gadus infrastruktūrā ieguldīt 2,2 miljardus

Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā stratēģijā Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai rosināts līdz 2023.gadam infrastruktūras projektu īstenošanai nodrošināt publiskās un privātās investīcijas 2,2 miljardu eiro apmērā.

Ekonomika Tūrisma savienojumus Latvijas valdība vēl nesola atjaunot

Tūrisma savienojumus būs iespēja atjaunot, tiklīdz to atļaus epidemioloģiskā situācija un Eiropas Savienības vienotā politika, šodien videokonferencē ar Gruzijas ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības ministri Natelu Turnavu pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Lasiet arī

Sabiedrība Viņķele sola nesamazināt slimnīcu un gultas vietu skaitu reģionos

Slimnīcu līmeņu reformas gaitā reģionālo slimnīcu un gultas vietu skaits tajās, kā arī speciālistu pieejamība netiks samazināta, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvjiem, šodien solīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Sabiedrība Brīdina par krāpniecisku e-pastu kampaņu

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" brīdina par krāpniecisku e-pastu kampaņu.

Ekonomika Uzņēmējs: Latvijā tūrisma eksports tiek nogalināts

Salīdzinājumā ar apjomīgu finansiālo atbalstu un iespēju turpināt darbu, ko savu valstu tūrisma nozares uzņēmumiem nodrošina Lietuva un Igaunija, Latvijā tūrisma eksports tiek nogalināts, aģentūru LETA sacīja tūrisma firmas "Baltic Travel Group" vadītājs Vlads Korjagins.