• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Ārkārtējās situācijas laikā uzņēmumus varēs atbrīvot no nomas maksas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:22, 02.04.2020

Ministru kabinets ceturtdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu paredzēt iespēju atbrīvot uzņēmumus no nomas maksas ārkārtējās situācijas laikā.


Avots: LETA

Šodien valdība apstiprināja FM sagatavotus Ministru kabineta noteikumus par nomas maksas atbrīvojumu. Tajos ir paredzēti gadījumi, kādos uzņēmēju ārkārtas situācijas laikā var atbrīvot no nomas maksas, ja telpas uzņēmuma saimnieciskajai darbībai nomātas no publiskas personas vai tās kapitālsabiedrības.

Noteikumi paredz, ka gadījuma, ja nomātās telpas noteiktajā periodā vispār neizmanto saimnieciskās darbības veikšanai saistībā ar Ministru kabinetā pieņemtajiem lēmumiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai, tad tas būtu jāatbrīvo no nomas maksas.

FM piebilda, ka, lai pretendētu uz nomas maksas atbrīvojumu, uzņēmumam nevar būt nodokļu parādu virs 1000 eiro un apgrozījums ir krities vismaz par 30%. Savukārt citos gadījumos uzņēmumam var samazināt nomas maksu līdz 90% no noteiktās, ja tas atbilst noteiktajiem kritērijiem.

Ja telpas tiek īrētas no privātā komersanta, tad abām pusēm par nomas maksu un citiem maksājumiem, ja tādi ir, ir jāvienojas savā starpā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Izsolē pārdod valstij piederošo Lēnu pili. Lūk, kāda ir sākumcena!

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) elektroniskajā izsolē pārdod Lēnu pili Skrundas novadā, Nīkrāces pagastā, liecina informācija VNĪ mājaslapā.

Ekonomika "Saules aptieka" par 3,8 miljoniem eiro piegādās maskas valsts iestādēm

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC) šonedēļ noslēdzis 3 821 160 eiro vērtu līgumu par ķirurģisko masku piegādi valsts iestādēm ar uzņēmumu "Saules aptieka", kas saistīts ar bijušā veselības ministra Gunta Belēviča ģimeni.

Ekonomika "Akropole" piektdien sveikusi savu desmit miljono apmeklētāju

Iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole" piektdien sveicis savu desmit miljono apmeklētāju, pavēstīja tirdzniecības centra komunikācijas konsultante Lauma Laube.

Ekonomika VIDEO. Vai sabiedriskais transports kļūs par ekskluzīvu pakalpojumu?

Transporta joma plaši apspriesta RīgaTV 24 jaunajā raidījumā "Teorija un prakse"; viens no jautājumiem - vai sabiedriskais transports nākotnē varētu kļūt par ekskluzīvu pakalpojumu?

Lasiet arī