• Lolita,
  • Vitolds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvija no ES budžeta varēs izmantot 800 miljonus eiro Covid-19 seku mazināšanai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:40, 26.03.2020 1

Latvija varēs izmantot gandrīz 800 miljonus eiro no Eiropas Savienības budžeta Covid-19 seku mazināšanai gan veselības aprūpē, gan ekonomikā, pavēstīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (JV).


Avots: LETA

Kā aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks grupas Ģirts Salmgriezis, ceturtdien EP ārkārtas plenārsēdē plāno apstiprināt kopumā 37 miljardu eiro atbalstu Covid-19 krīzes novēršanai.

Eiroparlamentāriete Vaidere uzsvēra, ka Covid-19 uzliesmojuma radītās problēmas jau patlaban dažādos veidos ir skārušas teju ikvienu iedzīvotāju. Viņa norādīja, ka vissmagākās sekas ir cilvēku dzīvību zaudēšana, tādēļ veselības aprūpes darbinieki strādā ļoti smagi, lai tas nenotiktu.

"Tajā pat laikā ar vīrusa izplatības mazināšanu saistītie ierobežojumi ir radījuši arī lielu ekonomisku šoku, jo gan uzņēmēji, gan strādājošie daudzās nozarēs zaudē ieņēmumus," akcentēja Vaidere.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka, gluži kā 2008.gada krīzes laikā, arī šoreiz Latvija ir ieguvēja no tā, ka piederam Eiropas valstu saimei, kas nozīmē arī ekonomisku atbalstu un solidaritāti.

Vaidere skaidroja, ka plenārsēdē, balsojot attālināti, EP apstiprinās nozīmīgus finanšu atbalsta pasākumus. "Investīciju iniciatīva Covid-19 krīzes pārvarēšanai Latvijai dos piekļuvi kopumā 792 miljoniem eiro, kas tiks novirzīti veselības aprūpei un ekonomikas atbalstam," uzvēra politiķe.

Veselības nozarē par ES līdzekļiem varēs iepirkt reaģentus vīrusa noteikšanai, sejas maskas, plaušu ventilēšanas aparātus. Palīdzība paredzēta arī sociāliem mērķiem - nodrošinot, ka riska grupas cilvēkiem ir piekļuve labai veselības aprūpei, un veicinot papildspēku piesaisti medicīnas sistēmā. Savukārt, lai stimulētu ekonomiku, ES līdzekļi tiks piešķirti krīzes skartajiem uzņēmumiem garantiju un grantu veidā. "Tas palīdzēs krīzi pārvarēt, saglabājot darbavietas un strādājošo ienākumus," ziņoja Vaidere.

Politiķe norādīja, ka kopumā ES Investīciju iniciatīva dos dalībvalstīm pieeju 37 miljardiem eiro, lai palīdzētu vīrusu uzveikt un novērstu tā sekas. Šie līdzekļi nāk no neiztērētiem ES struktūrfondiem, kas citādi netiktu izmantoti un būtu jāatskaita ES budžetā. "Tagad šis finansējums kļūst atkal pieejams, turklāt netiks prasīts valsts līdzfinansējums. Tāpat plānojam mainīt Solidaritātes fonda noteikumus, lai "atbrīvotu" arī šī fonda līdzekļus šobrīd nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem," uzsvēra deputāte.

Kā ziņots, EP šodien skatīs jautājumu par 37 miljardu eiro pieejamību ES dalībvalstīm Covid-19 radītās krīzes risināšanai.

EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un politisko grupu vadītāji pagājušajā nedēļā nolēma 26.martā Briselē rīkot ārkārtas plenārsēdi, lai pieņemtu steidzamus ar jaunā koronavīrusa Covid-19 krīzi saistītus lēmumus, aģentūru LETA informēja EP Preses dienestā.

Ārkārtas plenārsēdē plānots apspriest un balsot par vairākiem Eiropas Komisijas likumdošanas priekšlikumiem Covid-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

EP plenārsēdē pirmo reizi izmantos balsošanas procedūra pa e-pastu, tā ļaujot balsojumos piedalīties arī deputātiem, kuri nevarēs piedalīties sēdē klātienē.

EP balsos par ES Solidaritātes fonda darbības jomas paplašināšanu, lai to varētu piešķirt sabiedrības veselības krīzēs un dalībvalstīm darītu pieejamus līdz 800 miljoniem eiro.

Parlaments spriedīs un balsos arī par noteikumiem, kas ļaus īslaicīgi atcelt ES noteikumus par lidostu laika nišām, lai apturētu tukšos lidojumus.

Plenārsēdes steidzamība ir būtiska, lai EP varētu laicīgi pieņemt šos priekšlikumus, un ES iedzīvotāji un dalībvalstis varētu saņemt atbalstu.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • sindo 29.03.2020 13:58
    Nu ta beidzot OIKlandes Izmirāta valdošā merdokrātija, uzsāks valsts izzagšanas organizētas orģijas. Starta signāls jau noskanējis.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā pirmajā ceturksnī - lielākais kritums ekonomikā starp Baltijas valstīm

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī bija lielākais iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums starp Baltijas valstīm, liecina Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ekonomika Paredz, ka reklāmas un mediju nozare Covid-19 sekas jutīs vēl 2-3 gadus

Latvijas reklāmas un mediju nozare Covid-19 dēļ šobrīd piedzīvo būtisku ieņēmumu samazinājumu un šīs krīzes sekas nozare izjutīs vēl divus trīs gadus, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa.

Ekonomika Vairums tūrisma uzņēmumu cer spēt mobilizēties sekmīgai sezonai

Atjaunot vismaz daļēju tūristu plūsmu, vairums Latvijas tūrisma kompāniju spētu mobilizēties sekmīgai sezonai, atzina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

Ekonomika Laba ziņa! Mājsaimniecībām samazināsies dabasgāzes tarifi

Saistībā ar zemo dabasgāzes cenu tirgū, mājsaimniecībā no 1.jūlija dabasgāzes tirdzniecības tarifi turpinās samazināties, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Baiba Jakobsone.

Lasiet arī

Sabiedrība No 3.jūnija atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus

No 29.maija tiks paplašināti dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, savukārt no 3.jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, kas bija ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ, aģentūru LETA informēja VM komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Sabiedrība Iekštelpu pasākumos varētu ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem

Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši šā brīža plānam iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Ārkārtējā situācijā samazinājies savācamo atkritumu daudzums

Ārkārtējā situācijā savācamo atkritumu daudzums samazinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar periodu pirms krīzes, intervijā aģentūrai LETA stāstīja atkritumu apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.