• Austris
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvija no ES budžeta varēs izmantot 800 miljonus eiro Covid-19 seku mazināšanai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:40, 26.03.2020 1

Latvija varēs izmantot gandrīz 800 miljonus eiro no Eiropas Savienības budžeta Covid-19 seku mazināšanai gan veselības aprūpē, gan ekonomikā, pavēstīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (JV).


Avots: LETA

Kā aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks grupas Ģirts Salmgriezis, ceturtdien EP ārkārtas plenārsēdē plāno apstiprināt kopumā 37 miljardu eiro atbalstu Covid-19 krīzes novēršanai.

Eiroparlamentāriete Vaidere uzsvēra, ka Covid-19 uzliesmojuma radītās problēmas jau patlaban dažādos veidos ir skārušas teju ikvienu iedzīvotāju. Viņa norādīja, ka vissmagākās sekas ir cilvēku dzīvību zaudēšana, tādēļ veselības aprūpes darbinieki strādā ļoti smagi, lai tas nenotiktu.

"Tajā pat laikā ar vīrusa izplatības mazināšanu saistītie ierobežojumi ir radījuši arī lielu ekonomisku šoku, jo gan uzņēmēji, gan strādājošie daudzās nozarēs zaudē ieņēmumus," akcentēja Vaidere.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka, gluži kā 2008.gada krīzes laikā, arī šoreiz Latvija ir ieguvēja no tā, ka piederam Eiropas valstu saimei, kas nozīmē arī ekonomisku atbalstu un solidaritāti.

Vaidere skaidroja, ka plenārsēdē, balsojot attālināti, EP apstiprinās nozīmīgus finanšu atbalsta pasākumus. "Investīciju iniciatīva Covid-19 krīzes pārvarēšanai Latvijai dos piekļuvi kopumā 792 miljoniem eiro, kas tiks novirzīti veselības aprūpei un ekonomikas atbalstam," uzvēra politiķe.

Veselības nozarē par ES līdzekļiem varēs iepirkt reaģentus vīrusa noteikšanai, sejas maskas, plaušu ventilēšanas aparātus. Palīdzība paredzēta arī sociāliem mērķiem - nodrošinot, ka riska grupas cilvēkiem ir piekļuve labai veselības aprūpei, un veicinot papildspēku piesaisti medicīnas sistēmā. Savukārt, lai stimulētu ekonomiku, ES līdzekļi tiks piešķirti krīzes skartajiem uzņēmumiem garantiju un grantu veidā. "Tas palīdzēs krīzi pārvarēt, saglabājot darbavietas un strādājošo ienākumus," ziņoja Vaidere.

Politiķe norādīja, ka kopumā ES Investīciju iniciatīva dos dalībvalstīm pieeju 37 miljardiem eiro, lai palīdzētu vīrusu uzveikt un novērstu tā sekas. Šie līdzekļi nāk no neiztērētiem ES struktūrfondiem, kas citādi netiktu izmantoti un būtu jāatskaita ES budžetā. "Tagad šis finansējums kļūst atkal pieejams, turklāt netiks prasīts valsts līdzfinansējums. Tāpat plānojam mainīt Solidaritātes fonda noteikumus, lai "atbrīvotu" arī šī fonda līdzekļus šobrīd nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem," uzsvēra deputāte.

Kā ziņots, EP šodien skatīs jautājumu par 37 miljardu eiro pieejamību ES dalībvalstīm Covid-19 radītās krīzes risināšanai.

EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un politisko grupu vadītāji pagājušajā nedēļā nolēma 26.martā Briselē rīkot ārkārtas plenārsēdi, lai pieņemtu steidzamus ar jaunā koronavīrusa Covid-19 krīzi saistītus lēmumus, aģentūru LETA informēja EP Preses dienestā.

Ārkārtas plenārsēdē plānots apspriest un balsot par vairākiem Eiropas Komisijas likumdošanas priekšlikumiem Covid-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

EP plenārsēdē pirmo reizi izmantos balsošanas procedūra pa e-pastu, tā ļaujot balsojumos piedalīties arī deputātiem, kuri nevarēs piedalīties sēdē klātienē.

EP balsos par ES Solidaritātes fonda darbības jomas paplašināšanu, lai to varētu piešķirt sabiedrības veselības krīzēs un dalībvalstīm darītu pieejamus līdz 800 miljoniem eiro.

Parlaments spriedīs un balsos arī par noteikumiem, kas ļaus īslaicīgi atcelt ES noteikumus par lidostu laika nišām, lai apturētu tukšos lidojumus.

Plenārsēdes steidzamība ir būtiska, lai EP varētu laicīgi pieņemt šos priekšlikumus, un ES iedzīvotāji un dalībvalstis varētu saņemt atbalstu.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • sindo 29.03.2020 13:58
    Nu ta beidzot OIKlandes Izmirāta valdošā merdokrātija, uzsāks valsts izzagšanas organizētas orģijas. Starta signāls jau noskanējis.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Swedbank nāk klajā ar svarīgu informāciju visiem internetbankas lietotājiem

"Swedbank" klienti turpmāk papildu lietotāju internetbankai varēs pieslēgt attālināti, pavēstīja bankas pārstāvji.

Ekonomika Muitas atradums jūras konteinerā: Cauruļu vietā - 9 miljoni cigarešu (+FOTO)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kontroles pasākumus Rīgas brīvostā, jūras konteinerā konstatējušas deviņus miljonus nedeklarētu cigarešu, aģentūru LETA informēja VID.

Ekonomika Rīgā atvērts nu jau otrais Burger King restorāns. Kur tas atrodas?

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp", kas ir "Burger King" franšīzes īpašnieks Baltijas valstīs, ceturtdien atvēris otro franšīzes restorānu Latvijā, aģentūru LETA informēja "Tallink Grupp" pārstāvji.

Ekonomika SM izskaidro, kā pašlaik atļauta automašīnu un rezerves daļu tirdzniecība

Valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas laikā transportlīdzekļu tirdzniecība ir pieļaujama tikai gadījumos, ja tiek ievēroti vairāki svarīgi epidemioloģiskās drošības nosacījumi, tostarp tirdzniecība notiek tikai attālināti, aģentūrai LETA norādīja Satiksmes ministrijā (SM).

Lasiet arī

Sabiedrība Valdība atļauj tirgot zeķbikses, lāpstas un citas saimniecības preces

Ministru kabinets ceturtdien lēma pagarināt tirdzniecības ierobežojumus līdz 25.janvārim, vienlaikus no 12.janvāra paplašinot klātienē nopērkamo saimniecības preču klāstu, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Sabiedrība Iedzīvotāji izjūt agresiju pret cilvēkiem, kuru dēļ pasliktinās situācija valstī

Katrs trešais iedzīvotājs izjūt agresiju pret cilvēkiem, kuru dēļ pasliktinās situācija valstī, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Ekonomika Būs aizliegti starptautiskie pasažieru pārvadājumi uz Nīderlandi, Čehiju

No sestdienas, 2.janvāra, Latvijā aizvien pašizolācija būs jāievēro pēc atgriešanās no visām Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, savukārt aizliegums pārvadāt pasažierus nākamnedēļ būs spēkā attiecībā uz sešām valstīm, tostarp, arī Nīderlandi, Čehiju un Lihtenšteinu, liecina SPKC apkopotie dati.