• Lolita,
  • Vitolds
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Jelgavā atbrīvos no nomas maksas ēdināšanas uzņēmumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:07, 25.03.2020

Rīt, 26.martā, Jelgavas dome lems par ēdināšanas uzņēmumu atbrīvošanu no nomas maksas ārkārtējās situācijas laikā par pašvaldības telpām, noskaidroja aģentūra LETA.


Avots: LETA

Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga skaidroja, ka domes lēmumprojekts attiecas uz komersantiem - sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem -, kas īrē telpas no pašvaldības. Šie uzņēmēji tiks atbrīvoti no telpu un iekārtu nomas maksas.

Lēmums lielākoties ietekmēs uzņēmumus, kas darbojas izglītības iestādēs. Taču pašvaldība iznomā telpas ēdinātājiem arī Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā un citviet.

Pieņemot šādu lēmumu, pašvaldība mēnesī neiegūs 14 800 eiro.

Tāpat domes sēdei sagatavotais lēmumprojekts paredz, ka privāto pirmsskolas izglītības iestāžu un privāto bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju darbība tiek finansēta 100% apmērā saskaņā ar pašvaldības budžetu 2020.gadam, neatkarīgi no bērnu apmeklējuma skaita iestādē.

"Ņemot vērā, ka bērna prombūtne ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu laikā ir attaisnojošs kavējuma iemesls, pašvaldība līdzfinansējumu plāno saglabāt iepriekšējā apmērā par bērniem, kuriem ir līgums ar privāto pirmsskolas izglītības iestādi," lēmumprojektu skaidroja Veinberga.

Viņa arī informēja, ka dezinfekcijas un aizsarglīdzekļu iegādei pašvaldības iestāžu, tostarp veselības aprūpes iestāžu, un uzņēmumu darba nodrošināšanai no pašvaldības budžeta piešķirti nepilni 200 000 eiro.

Tāpat vēstīts, ka daļa pilsētu un novadu domju sēžu tiek sasaukta slēgtā formātā vai videokonferences režīmā, jo līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Swedbank komentējusi, kas veicinājis lielo IKP kritumu Latvijā

Mājsaimniecību patēriņa vājums vainojams pie tā, ka šī gada pirmajā ceturksnī iekšzemes kopprodukts (IKP) kritis par 2,9% pret pagājušo ceturksni, un par 1,5% pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu, informēja "Swedbank" galvenā ekonomiste Latvijā Līva Zorgenfreija.

Ekonomika Ugunsgrēks Mikrotīklā pirms diviem gadiem bijis saistīts ar laupīšanu

Pirms nepilniem diviem gadiem notikušais ugunsgrēks informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmuma SIA "Mikrotīkls" noliktavā bijis saistīts ar vērienīgu laupīšanu, piektdien ziņoja LTV raidījums "Panorāma".

Ekonomika Latvijā pirmajā ceturksnī - lielākais kritums ekonomikā starp Baltijas valstīm

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī bija lielākais iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums starp Baltijas valstīm, liecina Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ekonomika Paredz, ka reklāmas un mediju nozare Covid-19 sekas jutīs vēl 2-3 gadus

Latvijas reklāmas un mediju nozare Covid-19 dēļ šobrīd piedzīvo būtisku ieņēmumu samazinājumu un šīs krīzes sekas nozare izjutīs vēl divus trīs gadus, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa.

Lasiet arī

Sabiedrība No 3.jūnija atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus

No 29.maija tiks paplašināti dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, savukārt no 3.jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, kas bija ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ, aģentūru LETA informēja VM komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.

Sabiedrība Iekštelpu pasākumos varētu ļaut pulcēties līdz 50 cilvēkiem

Ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši šā brīža plānam iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Ārkārtējā situācijā samazinājies savācamo atkritumu daudzums

Ārkārtējā situācijā savācamo atkritumu daudzums samazinājies par aptuveni 10%, salīdzinot ar periodu pirms krīzes, intervijā aģentūrai LETA stāstīja atkritumu apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.