• Ārvalda,
  • Ārvalds,
  • Herta,
  • Valda
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Jelgavā atbrīvos no nomas maksas ēdināšanas uzņēmumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:07, 25.03.2020

Rīt, 26.martā, Jelgavas dome lems par ēdināšanas uzņēmumu atbrīvošanu no nomas maksas ārkārtējās situācijas laikā par pašvaldības telpām, noskaidroja aģentūra LETA.


Avots: LETA

Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga skaidroja, ka domes lēmumprojekts attiecas uz komersantiem - sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem -, kas īrē telpas no pašvaldības. Šie uzņēmēji tiks atbrīvoti no telpu un iekārtu nomas maksas.

Lēmums lielākoties ietekmēs uzņēmumus, kas darbojas izglītības iestādēs. Taču pašvaldība iznomā telpas ēdinātājiem arī Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā un citviet.

Pieņemot šādu lēmumu, pašvaldība mēnesī neiegūs 14 800 eiro.

Tāpat domes sēdei sagatavotais lēmumprojekts paredz, ka privāto pirmsskolas izglītības iestāžu un privāto bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju darbība tiek finansēta 100% apmērā saskaņā ar pašvaldības budžetu 2020.gadam, neatkarīgi no bērnu apmeklējuma skaita iestādē.

"Ņemot vērā, ka bērna prombūtne ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu laikā ir attaisnojošs kavējuma iemesls, pašvaldība līdzfinansējumu plāno saglabāt iepriekšējā apmērā par bērniem, kuriem ir līgums ar privāto pirmsskolas izglītības iestādi," lēmumprojektu skaidroja Veinberga.

Viņa arī informēja, ka dezinfekcijas un aizsarglīdzekļu iegādei pašvaldības iestāžu, tostarp veselības aprūpes iestāžu, un uzņēmumu darba nodrošināšanai no pašvaldības budžeta piešķirti nepilni 200 000 eiro.

Tāpat vēstīts, ka daļa pilsētu un novadu domju sēžu tiek sasaukta slēgtā formātā vai videokonferences režīmā, jo līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika 949 uzņēmumiem VID piešķīris nodokļu nomaksas pagarinājumus

Līdz piektdienas pēcpusdienai Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu piešķīris 949 uzņēmumiem.

Ekonomika Vairākām viesnīcām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku dīkstāves režīmā

Neskatoties uz to, ka vairākas Latvijas viesnīcas uz nenoteiktu laiku pārtrauc darbību, tām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku, pastāstīja viesnīcu pārstāvji.

Ekonomika Degvielas cenas nokritušas zem eiro par litru

Degvielas mazumtirdzniecības cenas - gan benzīna, gan dīzeļdegvielas - vairākās Latvijas degvielas uzpildes stacijās, tostarp Rīgā "nokritušas" zem viena eiro par litru, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika "Tallink Hotel Riga" darbinieki pieteikti dīkstāves pabalsta saņemšanai

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" atbildīgajām iestādēm pieteicis "Tallink Hotel Riga" darbiniekus dīkstāves pabalsta saņemšanai, pastāstīja "Tallink Grupp" komunikācijas direktore Katri Linka.

Lasiet arī

Sabiedrība Darbu Rīgā sāk četras jaunas siltā ēdiena izdales vietas

No šodienas Rīgā darbu sāk četras jaunas siltā ēdiena izdales vietas, kas darbosies tikai darba dienās un kurās silto ēdienu varēs saņemt līdzi nešanai savos traukos, liecina Rīgas domes Labklājības departamenta publicētā informācija.

Sabiedrība Saeimas attālināto sēžu nodrošināšanai saņemti 12 piedāvājumi

Saeimas attālināto sēžu nodrošināšanai saņemti piedāvājumi no 12 pieteicējiem, tajā skaitā informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem, aģentūrai LETA pastāstīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Ekonomika Kopējais elektroenerģijas patēriņš Latvijā samazinājies par 3-5%

Jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatības laikā Latvijā elektroenerģijas kopējais patēriņš samazinājies par 3-5%, aģentūrai LETA pastāstīja elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.