• Dana,
  • Dans,
  • Danute,
  • Edgars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Uzņēmēji: nodokļu politika traucē Latvijas valsts tautsaimniecības izaugsmei

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 19:04, 25.02.2020

Esošā nodokļu politika neveicina Latvijas uzņēmumu konkurētspēju, tostarp traucē Latvijas valsts tautsaimniecības izaugsmei, aģentūru LETA par uzņēmēju viedokli informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).LTRK skaidroja, ka pie šāda secinājuma nonākuši uzņēmēji pagājušajā nedēļā Dobelē notikušajā Zemgales biznesa klubā, kur diskutēja par daudziem jautājumiem, tostarp par nepieciešamību mazināt darbaspēka izmaksas, nodokļu ieņēmumu nepārdomātās tērēšanas no valsts un pašvaldību puses un citām aktualitātēm.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norādīja, ka kopīgi ar valdību norit darbs pie nodokļu politikas pilnveidošanas, lai padarītu nodokļus samaksājamus, stabilus un vērstus uz ekonomikas attīstību. "Šobrīd no nodokļu jautājumiem zināms vien, ka alkohola akcīzes nodokli necels tik strauji, kā tas tika plānots, jo šādas izmaiņas padarīt Latviju mazāk konkurētspējīgu salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm un varētu atstāt sekas arī uz valsts budžetu," piebilda Endziņš.

LTRK viceprezidente Elīna Rītiņa pauda, ka nodokļu politika līdz šā gada jūnijam būs viena no svarīgākajām LTRK aktualitātēm. Tostarp turpināsies darbs pie augsto darbaspēka nodokļu mazināšanas un izmaiņām darba spēka izmaksās - nesakārtotās darba nespējas lapu apmaksas sistēmas, papildus nodokļu piemērošanas darbinieku mobilitātes, izmitināšanas un izglītības apmaksai un nodokļu piemērošanas darba devēja nodrošinātai stipendijai, piesaistot no mācību iestādes praktikantus, kā arī - "māmiņu algu" jautājuma.

LTRK atgādina, ka rosina ļaut jaunajiem vecākiem strādāt, nodrošinot, ka viņi turpina saņem arī vismaz 75% no "māmiņu algas" līdz šim esošo 30% vietā. Izmaiņas veicinātu ne tikai darbaspēka trūkuma jautājumu un tā iesaisti darba tirgū, bet arī godprātīgu nodokļu nomaksu.

Rītiņa pastāstīja, ka Latvijā ir ne tikai augstākais darbaspēka nodokļu slogs salīdzinājumā ar Lietuvu un Igauniju, bet arī papildus darbaspēka izmaksas, kurās Latvijas uzņēmēji ir sliktākā situācijā nekā citu Baltijas valstu uzņēmēji. LTRK vērš uzmanību arī uz Latvijā ilgstoši nesakārtoto darba nespējas lapu apmaksas un izsniegšanas kārtību - Latvijā par darba nespējas lapām uzņēmējam jāsedz izmaksas līdz pat desmitajai darba nespējas dienai. Arī virsstundu apmaksa Latvijā ir divreiz dārgāka - par katru virsstundu ir papildus piemaksa 100% apmērā no darbiniekam noteiktās stundu darba likmes, bet Lietuvā un Igaunijā - 50%.

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Martā jauno brīvo vakanču skaits sarucis par vairāk nekā 60%

Vidējais jauno pievienoto darba sludinājumu skaits līdz ar ārkārtējā stāvokļa ieviešanu valstī martā, salīdzinot ar februāri, samazinājies par vairāk nekā 60%, liecina "CV-Online Latvia" apkopotie dati.

Ekonomika Rīgas dome piedāvās komersantiem nomas maksas atvieglojumus

Rīgas domes Īpašuma departaments komersantus, kuriem ar pašvaldību ir noslēgts nomas līgums, ārkārtējās situācijas laikā atbrīvos no nomas maksas vai arī to samazinās, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Ekonomika Latvijā 50,4% iedzīvotāju darba devējs ļauj strādāt attālināti

Latvijā 50,4% aptaujāto iedzīvotāju šajā ārkārtējās situācijas laikā darba devējs ļauj strādāt attālināti, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" veiktās aptaujas dati.

Ekonomika Premjers: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Lasiet arī