• Alfrēds,
  • Fredis,
  • Madars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Uzņēmēji: nodokļu politika traucē Latvijas valsts tautsaimniecības izaugsmei

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 19:04, 25.02.2020

Esošā nodokļu politika neveicina Latvijas uzņēmumu konkurētspēju, tostarp traucē Latvijas valsts tautsaimniecības izaugsmei, aģentūru LETA par uzņēmēju viedokli informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).LTRK skaidroja, ka pie šāda secinājuma nonākuši uzņēmēji pagājušajā nedēļā Dobelē notikušajā Zemgales biznesa klubā, kur diskutēja par daudziem jautājumiem, tostarp par nepieciešamību mazināt darbaspēka izmaksas, nodokļu ieņēmumu nepārdomātās tērēšanas no valsts un pašvaldību puses un citām aktualitātēm.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norādīja, ka kopīgi ar valdību norit darbs pie nodokļu politikas pilnveidošanas, lai padarītu nodokļus samaksājamus, stabilus un vērstus uz ekonomikas attīstību. "Šobrīd no nodokļu jautājumiem zināms vien, ka alkohola akcīzes nodokli necels tik strauji, kā tas tika plānots, jo šādas izmaiņas padarīt Latviju mazāk konkurētspējīgu salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm un varētu atstāt sekas arī uz valsts budžetu," piebilda Endziņš.

LTRK viceprezidente Elīna Rītiņa pauda, ka nodokļu politika līdz šā gada jūnijam būs viena no svarīgākajām LTRK aktualitātēm. Tostarp turpināsies darbs pie augsto darbaspēka nodokļu mazināšanas un izmaiņām darba spēka izmaksās - nesakārtotās darba nespējas lapu apmaksas sistēmas, papildus nodokļu piemērošanas darbinieku mobilitātes, izmitināšanas un izglītības apmaksai un nodokļu piemērošanas darba devēja nodrošinātai stipendijai, piesaistot no mācību iestādes praktikantus, kā arī - "māmiņu algu" jautājuma.

LTRK atgādina, ka rosina ļaut jaunajiem vecākiem strādāt, nodrošinot, ka viņi turpina saņem arī vismaz 75% no "māmiņu algas" līdz šim esošo 30% vietā. Izmaiņas veicinātu ne tikai darbaspēka trūkuma jautājumu un tā iesaisti darba tirgū, bet arī godprātīgu nodokļu nomaksu.

Rītiņa pastāstīja, ka Latvijā ir ne tikai augstākais darbaspēka nodokļu slogs salīdzinājumā ar Lietuvu un Igauniju, bet arī papildus darbaspēka izmaksas, kurās Latvijas uzņēmēji ir sliktākā situācijā nekā citu Baltijas valstu uzņēmēji. LTRK vērš uzmanību arī uz Latvijā ilgstoši nesakārtoto darba nespējas lapu apmaksas un izsniegšanas kārtību - Latvijā par darba nespējas lapām uzņēmējam jāsedz izmaksas līdz pat desmitajai darba nespējas dienai. Arī virsstundu apmaksa Latvijā ir divreiz dārgāka - par katru virsstundu ir papildus piemaksa 100% apmērā no darbiniekam noteiktās stundu darba likmes, bet Lietuvā un Igaunijā - 50%.

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika airBaltic ievieš pagaidu lidojuma galamērķa maiņas iespēju

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" uz laiku ieviesusi jaunus noteikumus, ļaujot pasažieriem, kuru lidojumi atcelti noteikto ceļošanas ierobežojumu dēļ mazāk nekā 14 dienas pirms izlidošanas, samainīt plānoto galamērķi uz kādu citu bez papildu maksas, informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Ekonomika KP: Rīgas dome gandrīz 25 gadus pieļauj monopolu kremācijas biznesā

Rīgas domes rīcība, gandrīz 25 gadus pieļaujot monopolstāvokli kremācijas pakalpojumu sniegšanā, ir nepieļaujama, norāda Konkurences padome (KP), komentējot Augstākās tiesas (AT) lēmumu, pēc kura Rīgas domei nāksies sakārtot šo nozari galvaspilsētā.

Ekonomika Nakts klubi: esošie ierobežojumi veicinās pagrīdes pieprasījumu

Esošie laika ierobežojumi izklaides nozarei Covid-19 izplatības mazināšanai veicinās pagrīdes nozares pieprasījumu, aģentūrai LETA pauda nakts klubu pārstāvji.

Ekonomika Pārdošanas apjomi internetā esot atgriezušies pirmskrīzes līmenī

Pēc tam, kad Covid-19 arkārtas situācijas laikā pārdošanas apjomi internetā pieauga par 40%, patlaban tie atgriezušies pirmskrīzes līmenī, aģentūrai LETA pastāstīja "220.lv" īpašnieces "Pigu grupas" izpilddirektors Daiņus Ļuļis.

Lasiet arī

Sabiedrība Šogad divās dienās elektroniski iesniegts par 40,1% vairāk ienākumu deklarāciju

Līdz otrdienas, 3.marta, plkst.8 no rīta elektroniski bija iesniegtas 273 434 gada ienākumu deklarācijas jeb par 40,1% vairāk nekā pērn šajā pašā laikā, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Ekonomika Iespējams, samazinās PVN zālēm, laikrakstiem, pārtikai un restorāniem

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvāts piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi medikamentiem, atsevišķiem pārtikas produktiem, restorāniem un laikrakstiem, paredz aģentūras LETA rīcībā esošais ministriju izstrādātais piedāvājums nodokļu politikas pamatnostādņu izmaiņām no 2021.gada līdz 2025.gadam.

Ekonomika Piedāvā mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un IIN likmes

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvāts mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes, paredz aģentūras LETA rīcībā esošais piedāvājums nodokļu politikas pamatnostādņu izmaiņām no 2021.gada līdz 2025.gadam.