• Daira,
  • Dairis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


345,98 miljoni eiro! Tik daudz pērn iesaldējis Finanšu izlūkošanas dienests

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:55, 20.02.2020

2019.gadā Finanšu izlūkošanas dienests (FID) izdeva 362 iesaldēšanas rīkojumus, iesaldējot vēsturiski līdz šim lielāko iespējami noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu apjomu - 345,98 miljonu eiro apmērā, informēja FID pārstāvji.Tādējādi pērn iesaldēto līdzekļu apmērs ir trīs reizes lielāks nekā 2018.gadā. FID piebilda, ka pērn iesaldēti arī 15 nekustamie īpašumi un četri bankas seifi.

FID 2019.gadā tiesībaizsardzības iestādēm nosūtījis 199 materiālus turpmākai izmeklēšanai, kas ir par 14% vairāk nekā 2018.gadā.

Pamatojoties uz FID sniegtajiem materiāliem, atbildīgās institūcijas gan uzsākušas kriminālprocesus, gan FID sniegto informāciju pievienojušas jau uzsāktos kriminālprocesos. No uzsāktajiem 113 kriminālprocesiem 97 ir par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizāciju bez skaidri zināma predikatīvā nozieguma, savukārt divos gadījumos kriminālprocess ierosināts par starptautisko organizāciju un Latvijas noteikto sankciju pārkāpšanu.

Citi kriminālprocesi uzsākti par tādiem noziedzīgiem nodarījumiem, kur līdzekļu izcelsme saistīta ar korupciju, izvairīšanos no nodokļu nomaksas, krāpšana, u.c.

2019.gadā FID saņēmis 5264 ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem, no kuriem 20 aizdomīgu darījumu ziņojumi ir par iespējamu terorisma finansēšanu un viens - par iespējamu proliferācijas finansēšanu.

"Mērķtiecīgu dienesta darbību rezultātā 2019.gadā ir ievērojami uzlabojusies ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem kvalitāte, ko cita starpā apliecina iepriekš uzskaitītie rezultatīvie rādītāji un fakts, ka kopš 2018.gada krities FID iesniegto ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem skaits," norādīja FID.

Pēc dienesta sniegtās informācijas, aizdomīgu darījumu ziņojumos biežākās tipoloģijas ir nezināmas izcelsmes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija, izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, krāpšana elektroniskā vidē, kā arī cita veida krāpšanas gadījumi. Savukārt, kā biežākās aizdomīguma pazīmes 2019.gadā saņemtajos ziņojumos ir neskaidra darījumā izmantoto līdzekļu izcelsme, izvairīšanās no nodokļu nomaksas, darījums bez acīmredzama likumiska nolūka, izmantotas nepamatoti sarežģītas shēmas u.c.

Dienestā arī norādīja, ka svarīga nozīme finanšu izlūkošanā ir arī starptautiskajai sadarbībai un informācijas apmaiņai ar analogiem ārvalstu dienestiem. 2019.gadā no 62 ārvalstu finanšu izlūkošanas dienestiem FID saņēmis 706 pieprasījumus, kas ir par 10% vairāk nekā 2018.gadā.

Savukārt FID pagājušajā gadā nosūtīja 900 pieprasījumus 71 ārvalstu finanšu izlūkošanas dienestam, kas ir divas reizes vairāk nekā 2018.gadā.

FID 2019.gadā saņēma 198 spontānos ziņojumus no 36 dienestiem, bet nosūtījis 145 spontānos ziņojumus 37 dienestiem. Galvenās sadarbības valstis pagājušajā gadā bija Ukraina, Krievija, Baltkrievija, Moldova, Lietuva, Igaunija, Malta, ASV, Luksemburga, Lielbritānija, Vācija, Polija, Čehija, Kipra un Šveice.

"Nozīmīgs un starptautiskajās aprindās labi novērtēts solis ir FID 2019.gadā izveidotā starptautiskā finanšu izlūkošanas dienestu darba grupa, kuras dalībnieki veic liela apmēra noziedzīgi iegūtu līdzekļu plūsmu izpēti šobrīd likvidējamā bankā," piebilda FID.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kredītņēmēji sāk saskarties ar banku teroru: izvirza nepamatotas prasības!

Tiek saņemti nepatīkami signāli par banku nepamatotu attieksmi pret uzņēmumiem, ceturtdien mediju pārstāvjiem sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Ekonomika Dīkstāves pabalstu sola izmaksāt arī mikrouzņēmumu valdes locekļiem

Dīkstāves pabalstu varētu izmaksāt arī mikrouzņēmumu valdes locekļiem, ceturtdien mediju pārstāvjiem atzina finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Ekonomika "Ir ļoti slikti!" Lauku tūrisma mītnes saņem atteikumus 90% rezervāciju

Lauku tūrisma mītnes saņem atteikumus 90% rezervāciju, intervijā LETA atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" vadītāja Asnāte Ziemele.

Ekonomika Ārkārtējās situācijas laikā uzņēmumus varēs atbrīvot no nomas maksas

Ministru kabinets ceturtdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu paredzēt iespēju atbrīvot uzņēmumus no nomas maksas ārkārtējās situācijas laikā.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas dome piešķirs dāvanu kartes pārtikas iegādei bērniem

Rīgas domes pagaidu administrācija nolēmusi piešķirt dāvanu kartes pārtikas iegādei mazumtirdzniecības veikalos - tās saņems maznodrošinātās, trūcīgās un daudzbērnu ģimenes.

Pasaule ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri - jauns pasaules rekords

ASV pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēti 1169 jauni nāves gadījumi no Covid-19, kas ir lielākais šīs slimības upuru skaits vienā diennaktī jebkurā no pasaules valstīm kopš jaunā koronavīrusa globālās pandēmijas sākuma, liecina Džona Hopkinsa universitātes ceturtdienas vakarā apkopoti dati.

Sabiedrība Kļuvusi zināma sīkāka informācija par mirušo Covid-19 slimnieci

Jau vēstīts, ka Latvijā konstatēts pirmais Covid-19 slimnieka nāves gadījums.