• Dana,
  • Dans,
  • Danute,
  • Edgars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Līdz 2500 eiro palielinās sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:19, 19.02.2020 1

Veicot galvenokārt tehniskus labojumus, Saeimas Sociālo lietu un darba komisija trešdien lēma otrajam lasījumam virzīt grozījumus likumā, kas paredz bargākus sodus par smēķēšanas un tabakas izplatīšanas ierobežojumu pārkāpumiem.


Avots: LETA

Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, piemēram, paredz par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām palielināt sodu no 1000 līdz 2500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Šodien komisijas sēdē izskatīja kopumā septiņus priekšlikumus, kuri gan bija galvenokārt tehniski. Deputāti nolēma virzīt minētos grozījumus izskatīšanai otrajā lasījumā 27.februāra Saeimas plenārsēdē, savukārt priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam būs 12.marts.

Deputāti vienbalsīgi atbalstīja veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) priekšlikumu izslēgt no likumprojekta daļu, kas nosaka piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro, ja persona, kura iegādājusies tabakas izstrādājumus nav pilngadīga. Priekšlikumu Veselības ministrijas (VM) pārstāve skaidroja ar to, ka Bērnu tiesību aizsardzības likumā jau ir atrunāts konkrētais pārkāpums, kas nozīmētu, ka tas dublētos. Deputāts Ilmārs Dūritis (AP) argumentēja, ka šajā gadījumā Bērnu tiesību aizsardzības likums aizsargā bērnus plašākā kontekstā.

Komisijā arī tika spriests par Juridiskā biroja priekšlikumu mainīt grozījumos izmantoto terminu "piedāvāt un realizēt", birojam uzskatot, ka tas ir pārāk plaši interpretējams. Rezultātā komisija atbalstīja tā vietā lietot vārdu salikumu "laišana tirgū", uzskatot, ka tas ir precīzāks formulējums, jo iekļauj abas minētās darbības.

Deputāti arī vienbalsīgi atbalstīja priekšlikumu, kas mudina iekļaut plašāku klāstu dažāda veida tabaku saturošu produktu minētajā likumā. Deputāte Ieva Krapāne (KPV LV) vaicāja, vai attiecīgajā kategorijā ietilpst arī tā saucamie beztabakas nikotīna spilventiņi, tomēr VM pārstāve norādīja, ka attiecīgais likums neattiecas uz beztabakas nikotīna izstrādājumiem. Vienlaikus viņa atzīmēja, ka patlaban VM notiek darbs pie šādu beztabakas izstrādājumu pakļaušanas regulām.

Kā vēstīts, Valsts policijas Dienestu koordinācijas biroja galvenā inspektore Vineta Pavlovska iepriekš komisijas sēdē norādīja, ka, skatoties no prakses, nereti likumpārkāpēji, kas tiek sodīti par pretlikumīgu tabakas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai augu smēķēšanas produktu izplatīšanu, apzinās, ka peļņa, kas izrietētu no likuma pārkāpšanas ir lielāka nekā pats sods. Tāpēc arī ir nepieciešams palielināt konkrētus naudas sodus šādu produktu nelikumīgas izplatīšanas gadījumā.

Atbildot uz deputāta Vitālija Orlova (S) jautājumu par to, cik bieži tiek konstatēti šāda veida pārkāpumi, policijas pārstāve norādīja, ka joprojām ir jārunā par gadījumiem, kur juridiskas personas pārkāpj likumu, norādot neatbilstošas telpas smēķēšanai.

Runājot no pieredzes, viņa uzsvēra, ka šādi likumu pārkāpumi "joprojām ir aktuāli", piebilstot, ka vairumā gadījumu runa ir par konkrētiem smēķēšanas veidiem, piemēram, ūdenspīpēm. "Kaljāna tēma, kuru gadījumā visbiežāk smēķēšanai tiek noteiktas neatbilstošas telpas, joprojām ir aktuāla, it īpaši Rīgas un Jūrmalas centrā," pavēstīja Pavlovska.

Izskatot tabakas izstrādājumu sodu izmaiņas, komisijai nebija neviena iebilduma par likumprojekta virzīšanu pirmajam lasījumam. Arī Tieslietu ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības, Veselības ministrijas (VM) un Valsts policijas pārstāvji atbalstīja šo likumprojektu grozījumu priekšlikumus.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 19.02.2020 21:51
    Minimālās algas apmērā. Diktatoru.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Martā jauno brīvo vakanču skaits sarucis par vairāk nekā 60%

Vidējais jauno pievienoto darba sludinājumu skaits līdz ar ārkārtējā stāvokļa ieviešanu valstī martā, salīdzinot ar februāri, samazinājies par vairāk nekā 60%, liecina "CV-Online Latvia" apkopotie dati.

Ekonomika Rīgas dome piedāvās komersantiem nomas maksas atvieglojumus

Rīgas domes Īpašuma departaments komersantus, kuriem ar pašvaldību ir noslēgts nomas līgums, ārkārtējās situācijas laikā atbrīvos no nomas maksas vai arī to samazinās, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Ekonomika Latvijā 50,4% iedzīvotāju darba devējs ļauj strādāt attālināti

Latvijā 50,4% aptaujāto iedzīvotāju šajā ārkārtējās situācijas laikā darba devējs ļauj strādāt attālināti, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" veiktās aptaujas dati.

Ekonomika Premjers: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Lasiet arī

Sabiedrība Lieldienu laikā ciemošanās ir aizliegta

Latvijā patlaban ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā, tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti, aģentūra LETA uzzināja Veselības ministrijā (VM).

Ekonomika Saulkrastos atceļ lēmumu par atbalstu dabasgāzes terminālim Skultes ostā

Saulkrastu novada domes deputāti šodien attālinātā domes ārkārtas sēdē atcēla 2016.gadā pieņemto lēmumu, ar kuru tolaik tika konceptuāli atbalstīta sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecība Skultes ostas akvatorijā.

Sabiedrība Ušakovs pārsūdzēs tiesas spriedumu par viņa atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Bijušais Rīgas mērs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (S) pārsūdzēs viņam nelabvēlīgo tiesas spriedumu par atstādināšanu no galvaspilsētas domes priekšsēdētāja amata, aģentūrai LETA pastāstīja politiķis.