• Aivija,
  • Vidaga,
  • Vija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Par 50 miljoniem eiro Daugavpilī varētu tapt starptautiska lidosta

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:58, 15.02.2020 1

Starptautiskas lidostas izveidei Daugavpilī ir būtisks politiskais atbalsts, apgalvoja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).


Avots: LETA

Bondars pastāstīja, patlaban noritot darbs pie idejas priekšizpētes. Politiķa ieskatā nepieciešams saprast, kādu infrastruktūras objektu varētu attīstīt, lai Daugavpils būtu labāk un ciešāk savienota ar Latviju un pasauli.

Viņaprāt, Daugavpils lidosta varētu kļūt kā otra lidosta Latvijai, kalpojot tostarp par rezerves lidostu starptautiskajai lidostai "Rīga".

Tuvākajā laikā varētu tikt sākta priekšlikuma priekšizpēte, kam līdzekļi varētu tikt meklēti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžetā. Bondars pauda, ka minēto ideju atbalsta parlamenta Latgales apakškomisijas deputāti, kā arī Daugavpils vadība.

"Iecerei ir būtisks politisks atbalsts," akcentēja Bondars.

Kā ziņots, lai Daugavpilī esošo lidlauku pārveidotu par komerciālu lidostu, būtu jāiegulda vismaz 30-50 miljoni eiro, iepriekš Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē sacīja Latvijas Aviācijas asociācijas prezidents Artūrs Kokars.

Komisijas sēdē pārrunāja jautājumu par aviācijas nozares iespējamiem mērķiem 2021-2027.gadā saistībā ar "Nacionālā attīstības plāna 2027" izstrādi, cita starpā pievēršoties arī Daugavpils lidostas attīstībai.

Komisijas deputāti bija vienisprātis, ka Daugavpils lidosta būtu attīstāma, tomēr jābūt skaidram attīstības plānam un finansējumam.

Deputāti vienojās, ka Daugavpils lidostas attīstīšanas plāni ir jāiestrādā "Nacionālajā attīstības plānā 2027", jo lidostas attīstīšana varētu veicināt pilsētas izaugsmi, investoru piesaisti un arī ārvalstu studentu piesaisti.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 16.02.2020 17:07
    :))) Un, cik izmaksās pati lidosta?
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika 949 uzņēmumiem VID piešķīris nodokļu nomaksas pagarinājumus

Līdz piektdienas pēcpusdienai Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu piešķīris 949 uzņēmumiem.

Ekonomika Vairākām viesnīcām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku dīkstāves režīmā

Neskatoties uz to, ka vairākas Latvijas viesnīcas uz nenoteiktu laiku pārtrauc darbību, tām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku, pastāstīja viesnīcu pārstāvji.

Ekonomika Degvielas cenas nokritušas zem eiro par litru

Degvielas mazumtirdzniecības cenas - gan benzīna, gan dīzeļdegvielas - vairākās Latvijas degvielas uzpildes stacijās, tostarp Rīgā "nokritušas" zem viena eiro par litru, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika "Tallink Hotel Riga" darbinieki pieteikti dīkstāves pabalsta saņemšanai

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" atbildīgajām iestādēm pieteicis "Tallink Hotel Riga" darbiniekus dīkstāves pabalsta saņemšanai, pastāstīja "Tallink Grupp" komunikācijas direktore Katri Linka.

Lasiet arī

Sabiedrība Kristieši atzīmē Pūpolsvētdienu
Rīga, 5.apr., LETA. Šodien kristieši atzīmē Palmu jeb Pūpolu svētdienu. Pūpolsvētdienā sākas Klusā nedēļa, kas ir Jēzus dzīves pēdējā nedēļa. Kristus šajā dienā ieradās Jeruzalemē, kur ļaudis, viņu sagaidot, gavilēja un...
Sabiedrība Aizputes novadā avārijā cietušais vilciens uzcelts atpakaļ uz sliedēm un tiks nogādāts Kalvenes stacijā
Rīga, 4.apr., LETA. Sestdienas rītā Aizputes novadā sadursmē ar kravas automašīnu cietušais vilciena vagons ir uzcelts atpakaļ uz sliedēm, un vilciena sastāvs drīzumā tiks aizvilkts līdz tuvākajai dzelzceļa stacijai - "K...
Sabiedrība Latvijas Onkoloģijas centrā un aprūpes centrā "Stella Maris" atklāts vēl pa vienam Covid-19 slimniekam
(Papildināta 2.rindkopa, pievienota 4.-9.rindkopa.) Rīga, 4.apr., LETA. Covid-19 slimība konstatēta vienam Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) un vienam sociālā aprūpes centra "Stella Maris" darbiniekam, aģentūrai LETA ap...