• Aivija,
 • Vidaga,
 • Vija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Izsolē pārdod Maligina jaunākās meitas un Dzīvokļi.lv īpašumu Jūrmalā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:12, 15.02.2020 2

Elektroniskajā izsolē piedāvā iegādāties zāļu ražotāja "Olainfarm" mirušā īpašnieka Valērija Maligina jaunākajai meitai Annai Emīlijai Maliginai un SIA "Dzīvokļi.lv" piederošu kopīpašumu - zemesgabalu un divas ēkas, kas atrodas Kāpu ielā 60, Jūrmalā, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē.


Avots: LETA

Zemesgabala platība ir 712 kvadrātmetri. Uz tā atrodas dzīvojamā ēka ar kopējo platību 173,9 kvadrātmetri un šķūnis ar kopējo platību 7,2 kvadrātmetri.

Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 173 600 eiro. Izsoles solis ir 3000 eiro. Izsoles sākumcena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN). Īpašuma vērtēšanu veica SIA "Interbaltija".

Kopīpašnieki ir Anna Emīlija Maligina un "Dzīvokļi.lv", piedzinējs ir "Dzīvokļi.lv". Annai Emīlijai Maliginai kopīpašumā pieder viena trešdaļa domājamo daļu, "Dzīvokļi.lv" - divas trešdaļas.

Elektroniskā izsole sākās 2020.gada 16.janvārī, bet noslēgsies pirmdien, 17.februārī, plkst.13. Izsoli rīko zvērināts tiesu izpildītājs Mārtiņš Eglītis.

Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze aģentūrai LETA sacīja, ka Valērija Maligina meitas Nika Saveļjeva un Irina Maligina atsavināja viņām piederošās Kāpu iela 60 īpašuma domājamās daļas SIA "Dzīvokļi.lv". Likums nosaka, ka nevienu personu nevar atstāt kopīpašumā, ja tā nevēlas. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā apmierināja "Dzīvokļi.lv" prasību par kopīpašuma sadali.

"Šajā situācijā viens no kopīpašniekiem ir mana meita, un diemžēl mantojuma lietā situācija ir tāda, kāda tā ir, tāpēc bērnam ne vienmēr ir iespējas realizēt savas tiesības pastāvošo likumu dēļ. Likums nosaka noteiktu procedūru - kārtību, kādā šis tiesības tiek realizētas, diemžēl abu pusmāsu - Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas - lēmumi ir pretēji Annas Emīlijas Maliginas interesēm, taču likums šādu situāciju pieļauj. Arī Jūrmalas pilsētas Bāriņtiesas viedoklis nesaskanēja ar tiesas nolemto," skaidroja Baldere-Sildedze.

Viņa pieļāva, ka, visticamāk, ja kopīpašnieces būtu visas trīs Valērija Maligina meitas un būtu iespēja vienoties, tad gadījumā, ja tiktu pieņemts lēmums par šī īpašuma pārdošanu, brīvā tirgū visticamāk būtu iespēja iegūt augstāku cenu.

Tāpat Baldere-Sildedze informēja, ka šī ir pirmā izsole, kurā tiek pārdotas kāda Annas Emīlijas Maliginas kopīpašuma daļas, bet vēl esot kādi seši vai septiņi īpašumi, kuriem arī gaidāmi tiesas spriedumi par kopīpašuma izbeigšanu.

Kompānija "Dzīvokļi.lv" reģistrēta 2010.gadā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Marks Peisahovičs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgas rajona tiesa pērn 18.jūlijā lēma nodrošināt Annas Emīlijas Maliginas prasību pret Irinu Maliginu un Niku Saveļjevu par mantojuma sadali. Tiesa aizliedza vecākajām māsām atsavināt viņām piederošās domājamās daļas SIA "Olmafarm", ierakstot Uzņēmumu reģistrā aizlieguma atzīmi par labu Annai Emīlijai Maliginai. Šis tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Baldere-Sildedze iepriekš informēja, ka Anna Emīlija Maligina 2019.gada 19.jūnijā vērsās tiesā ar prasības pieteikumu par tēva atstātā mantojuma sadali, jo ar vecākajām māsām nav iespējama labprātīga vienošanās.

Tāpat Baldere-Sildedze apgalvoja, ka Irina Maligina un Saveļjeva jau atsavinājušas praktiski visus no tēva mantotos nekustamos īpašumus sabiedrībām SIA "Pūcēni" un "Dzīvokļi.lv", neinformējot par to jaunāko māsu un nepiedāvājot izmantot likumā noteiktās pirmpirkuma tiesības.

"Turklāt jaunie īpašnieki veic iegādāto īpašumu maiņas darījumus un cēluši prasības tiesās par kopīpašumu izbeigšanu, lai nepilngadīgo līdzmantinieci izstumtu no šiem īpašumiem, pārdodot tos piespiedu izsolē, kā rezultātā nav iespējams saņemt līdzvērtīgu samaksu par īpašumiem. Tas neatbilst nepilngadīga bērna interesēm, un nav pieļaujams," uzsvēra Baldere-Sildedze.

Valērijs Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā. Maligins tieši un pastarpināti caur SIA "Olmafarm" bija lielākais "Olainfarm" īpašnieks. "Olmafarm" pilnībā piederēja Maliginam. "Olmafarm" piederēja 42% daļu, bet Maliginam 26% akciju, liecina biržas "Nasdaq Riga" dati.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

 • Nu gan 15.02.2020 16:09
  Pēc raksta virsraksta: 'Izsolē pārdod Maligina jaunākās meitas un īpašumu Jūrmalā' ir skaidrs, ka es varu nopirkt Maligina meitas - lieliski! Kad? Kur? par cik? :))
  Сообщить редактору Ответить
 • lasītāja 15.02.2020 12:06
  Bagātie arī raud! Nabagiem nav tādu problēmu!
  Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika 949 uzņēmumiem VID piešķīris nodokļu nomaksas pagarinājumus

Līdz piektdienas pēcpusdienai Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu piešķīris 949 uzņēmumiem.

Ekonomika Vairākām viesnīcām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku dīkstāves režīmā

Neskatoties uz to, ka vairākas Latvijas viesnīcas uz nenoteiktu laiku pārtrauc darbību, tām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku, pastāstīja viesnīcu pārstāvji.

Ekonomika Degvielas cenas nokritušas zem eiro par litru

Degvielas mazumtirdzniecības cenas - gan benzīna, gan dīzeļdegvielas - vairākās Latvijas degvielas uzpildes stacijās, tostarp Rīgā "nokritušas" zem viena eiro par litru, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika "Tallink Hotel Riga" darbinieki pieteikti dīkstāves pabalsta saņemšanai

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" atbildīgajām iestādēm pieteicis "Tallink Hotel Riga" darbiniekus dīkstāves pabalsta saņemšanai, pastāstīja "Tallink Grupp" komunikācijas direktore Katri Linka.

Lasiet arī

Sabiedrība Ārkārtas situācijas laikā būs iespēja ilgāk saņemt vecāku pabalstu
Rīga, 5.apr., LETA. Šodien stājas spēkā grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", kas paredz turpināt nodrošināt vecāku pabalsta izmaksu tiem, kuriem pabalsta izmaksas termiņš būs beidzies ārkārtas s...
Sabiedrība Stājas spēkā bargāki sodi par ārkārtējās situācijas dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpšanu
Rīga, 5.apr., LETA. Šodien stājas spēkā grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz, ka tiesībsargi varēs piemērot administratīvo atbildību par dažāda veida informācijas slēpšanu saistībā ar Covid-19 ...
Sabiedrība Kristieši atzīmē Pūpolsvētdienu
Rīga, 5.apr., LETA. Šodien kristieši atzīmē Palmu jeb Pūpolu svētdienu. Pūpolsvētdienā sākas Klusā nedēļa, kas ir Jēzus dzīves pēdējā nedēļa. Kristus šajā dienā ieradās Jeruzalemē, kur ļaudis, viņu sagaidot, gavilēja un...