• Leonora,
  • Svens
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas ostā janvārī pārkrauto kravu apmērs sarucis par 25%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:25, 11.02.2020

Rīgas brīvostā šogad janvārī pārkrauti 2,13 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, tostarp pārkrauto ogļu daudzums, kas veido lielāko īpatsvaru ostā pārkrauto kravu struktūrā, samazinājies 2,6 reizes, liecina brīvostas publiskotā informācija.


Avots: LETA

Visvairāk ostā 2020.gada janvārī pārkrautas beramkravas - 1,265 miljoni tonnu, kas ir par 33,1% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Vienlaikus ģenerālkravas ostā pārkrautas 606,2 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir kritums par 9,2%, bet lejamkravas - 259,3 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir kritums par 8,5%.

Pēc ostas sniegtās informācijas, pārkrauto kravu struktūrā lielāko īpatsvaru šogad janvārī joprojām veidoja ogles, taču šo kravu īpatsvars pārkrauto kravu struktūrā ir būtiski samazinājies - no 36,2% pērn janvārī līdz 18,3% šogad janvārī. Vienlaikus 2019.gadā kopumā pārkrauto ogļu īpatsvars veidoja 31,6%, 2018.gadā - 39%, 2017.gadā - 35%, bet 2016.gadā - 35,9%.

Ogles šogad janvārī Rīgas ostā pārkrautas 389,9 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir 2,6 reizes mazāk nekā gadu iepriekš.

Seko konteinerizētās kravas, kuru īpatsvars pārkrauto kravu struktūrā šogad janvārī Rīgas ostā veidoja 17,8%, kokmateriāli - 15,7%, naftas produkti - 11,9%, kā arī ķīmiskās kravas - 5,7%.

2019.gadā Rīgas ostā pārkrāva 32,762 miljonus tonnu kravu, kas ir par 10,1% mazāk nekā gadu iepriekš, tostarp janvārī - 2,842 miljonus tonnu.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra un arī apkalpoto pasažieru skaita ir lielākā osta Latvijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nozare: Papildu ierobežojumus Latvijas restorānos nav jāievieš

Latvijas restorāni līdz šim iespējami atbildīgi ievēro Covid-19 prevencijas pasākumus un nav tajos nav jāpastiprina ierobežojumus apmeklētājiem konstatētas saslimšanas dēļ divos Rīgas restorānos, aģentūrai LETA pauda Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

Ekonomika Teju katastrofa! Lūk, kā Latvijā samazinājies tūristu skaits (+INFOGRAFIKA)

Latvijā tūristu mītnēs šogad maijā apkalpoti 30 tūkstoši viesu, kas ir par 88,5% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Ekonomika Centrāltirgū apturēts PVN izkrāpēju un naudas atmazgātāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgas Centrāltirgū apturējusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu, kas darbojās gaļas tirdzniecības jomā, aģentūru LETA informēja VID.

Ekonomika Lux Express pastāsta, kuros reisos patlaban ir lielākais pieprasījums

Starptautiskajam pasažieru pārvadātājam "Lux Express", atsākot regulāros braucienus, lielākais pieprasījums ir reisos Tallina-Rīga un Rīga-Viļņa, informēja "Lux Express" pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Ventspils ostas termināļos janvārī pārkrāva par 42,8% mazāk kravu

Ventspils ostas termināļos šogad janvārī pārkrauti 1,185 miljoni tonnu kravu, kas ir par 42,8% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, bet par 20,2% vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Ventspils ostas publiskotā informācija.