• Aivija,
  • Vidaga,
  • Vija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas ostā janvārī pārkrauto kravu apmērs sarucis par 25%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:25, 11.02.2020

Rīgas brīvostā šogad janvārī pārkrauti 2,13 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, tostarp pārkrauto ogļu daudzums, kas veido lielāko īpatsvaru ostā pārkrauto kravu struktūrā, samazinājies 2,6 reizes, liecina brīvostas publiskotā informācija.


Avots: LETA

Visvairāk ostā 2020.gada janvārī pārkrautas beramkravas - 1,265 miljoni tonnu, kas ir par 33,1% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Vienlaikus ģenerālkravas ostā pārkrautas 606,2 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir kritums par 9,2%, bet lejamkravas - 259,3 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir kritums par 8,5%.

Pēc ostas sniegtās informācijas, pārkrauto kravu struktūrā lielāko īpatsvaru šogad janvārī joprojām veidoja ogles, taču šo kravu īpatsvars pārkrauto kravu struktūrā ir būtiski samazinājies - no 36,2% pērn janvārī līdz 18,3% šogad janvārī. Vienlaikus 2019.gadā kopumā pārkrauto ogļu īpatsvars veidoja 31,6%, 2018.gadā - 39%, 2017.gadā - 35%, bet 2016.gadā - 35,9%.

Ogles šogad janvārī Rīgas ostā pārkrautas 389,9 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir 2,6 reizes mazāk nekā gadu iepriekš.

Seko konteinerizētās kravas, kuru īpatsvars pārkrauto kravu struktūrā šogad janvārī Rīgas ostā veidoja 17,8%, kokmateriāli - 15,7%, naftas produkti - 11,9%, kā arī ķīmiskās kravas - 5,7%.

2019.gadā Rīgas ostā pārkrāva 32,762 miljonus tonnu kravu, kas ir par 10,1% mazāk nekā gadu iepriekš, tostarp janvārī - 2,842 miljonus tonnu.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra un arī apkalpoto pasažieru skaita ir lielākā osta Latvijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika 949 uzņēmumiem VID piešķīris nodokļu nomaksas pagarinājumus

Līdz piektdienas pēcpusdienai Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu piešķīris 949 uzņēmumiem.

Ekonomika Vairākām viesnīcām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku dīkstāves režīmā

Neskatoties uz to, ka vairākas Latvijas viesnīcas uz nenoteiktu laiku pārtrauc darbību, tām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku, pastāstīja viesnīcu pārstāvji.

Ekonomika Degvielas cenas nokritušas zem eiro par litru

Degvielas mazumtirdzniecības cenas - gan benzīna, gan dīzeļdegvielas - vairākās Latvijas degvielas uzpildes stacijās, tostarp Rīgā "nokritušas" zem viena eiro par litru, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika "Tallink Hotel Riga" darbinieki pieteikti dīkstāves pabalsta saņemšanai

Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" atbildīgajām iestādēm pieteicis "Tallink Hotel Riga" darbiniekus dīkstāves pabalsta saņemšanai, pastāstīja "Tallink Grupp" komunikācijas direktore Katri Linka.

Lasiet arī