RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijas dzīvojamais fonds - katastrofāls, pat salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:57, 18.01.2020 2

Par valsts politiku dzīvojamā fonda atjaunošanai varēs lemt pēc Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pētījuma, aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).


Avots: twitter

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šonedēļ, balstoties uz Valsts kontroles konstatēto, izdeva rezolūciju ekonomikas ministram apzināt pašvaldību apsaimniekoto dzīvojamo ēku atbilstību drošuma prasībām un piedāvāt risinājumus situācijas uzlabošanai.

Nemiro atzina, ka Ekonomikas ministrija (EM) nemitīgi "tur roku uz pulsa" par situāciju ar dzīvojamo fondu, tomēr par konkrētāku rīcību, kas saistīta ar dzīvojamā fonda atjaunošanu, varētu spriest pēc tam, kad noslēgsies OECD pētījums. Viņš gan neprecizēja, kad tas varētu notikt.

"Latvijas dzīvojamais fonds, salīdzinot ar situāciju Lietuvā un Igaunijā, ir bēdīgā stāvoklī. Kopš 1991.gada no visa dzīvojamā fonda jaunuzbūvēti ir tikai 4%, kas ir ļoti maz. Jaunā [plānošanas] perioda nacionālajā attīstības plānā esam ietvēruši mājokļu politiku, bet tam būs nepieciešams finansējums, kas mērāms vairāku valsts budžetu apmērā," skaidroja Nemiro.

Ministrs norādīja, ka līdzekļu trūkums nepieciešamā apjomā drīzāk liek domāt par dzīvojamā fonda pakāpenisku sakārtošanu, tajā skaitā īstenojot mājokļu renovēšanas programmu ar "Altum" starpniecību.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa, informējot par Valsts kontroles revīzijā konstatēto, šonedēļ paziņoja, ka dzīvojamo ēku drošība Latvijā pasliktinās un to drošības kontrole nedarbojas pietiekami labi.

"Revīzijā konstatētais rada nopietnu satraukumu. Likumi it kā ir, kontrolētāji it kā kontrolē, īpašnieki it kā uztur, bet namu stāvoklis mūsu acu priekšā pasliktinās. Ir nepieciešama valsts politika, kā šo situāciju risināt," sacīja Krūmiņa.

Viņa piebilda, ka tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju dzīvo savos vai īrētos dzīvokļos pašvaldību apsaimniekotos daudzdzīvokļu namos, no kuriem daudzi ir veselībai un dzīvībai bīstami.

Valsts kontrole pievērsās tieši daudzdzīvokļu māju uzturēšanas jautājumam, jo tās ir apmēram 1 000 000 jeb 70% no visiem Latvijas mājokļiem. Revīzijā secināts, ka kopš denacionalizācijas atbildīgās institūcijas nav veicinājušas dzīvokļu īpašnieku atbildību ne par savu mājokli, ne arī par pašu ēku - kāpņutelpām, liftiem, jumtu, balkoniem u.c. elementiem.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

  • pensionāre 18.01.2020 18:25
    Nu forši atkal vainīgi paši darba rūķi,jo lūk viņi negrib ņēmt kredītus,lai remontētu dzīvojamās ēkas,bet par kādiem līdzekļiem par minimālo algu,kuras pietiek knapi ,lai varētu izdzīvot?Kur bija gudrinieks godmanis ar savu blici,kad atļāva privatizēt dzīvokļus sabrukušos namos.Uz šo brīdi Rīgā vien ir ap 600 ēkam,ko apsaimnieko RNP pirms avārijas stāvoklī.Starp citu,tas nemaisā nokāst no nabaga tautas neadekvāti lielās naudas ,kas saistīts ar māju it kā apsaimniekošanu.Beigās vēl ši sistēma nekaunas paņēmt nodoklus vairāku miljonu lielumā np apsaimniekošanas darbības tas ir atkal no nabaga uzmestās tautasKrievu laikos bija bardāks ar māju apsaimniekošanu,nu bet tāda nebija.Starp citu visi,kas interesejas var pajautāt saviem vecāka gājuma radiem,ka par dzīvokli tad bija jāmaksa ap 3 līdz 5 rbļ. mēnesī.,pie minimālas algas 60 rbļ.Ja un tramvaja biļete bija 0,03 rbļ.Bet par elektrību dzīvokļi maksāja ap 4 rbļ,tas par 100 kvt, gāzes balons 50 l kopā ar atvešanu maksāja 1-85 rbļ.Ta ka ir ko salīdzināt.
    Сообщить редактору Ответить
  • evalds 18.01.2020 17:51
    Labu laiku senāk nācās darboties valsts dzīvojamā fonda uzturēšanā. Dažus gadus. Pirms ko saku, gribētu ztnāt, ko saka patreizējie šīs jomas darboņi, ar kādām problēmām viņiem jasastopas, kas neļauj atbilstīgi darboties, kā cīnīties par teicamu dzīvojamā fonda uzturēšanu. Izsakieties lūdzu.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Šķēles pavadā? Politiķi aiz slēgtām durvīm lēmuši par zemi koncertzālei

Valdību veidojošās partijas vienojušās, ka Nacionālā koncertzāle Rīgā būvējama uz privātas zemes, to ar laiku atpērkot, vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Ekonomika Ventspils brīvosta slēdz 297 000 eiro reklāmas līgumu ar BK "Ventspils"

Ventspils brīvostas valde piektdien nolēma slēgt reklāmas līgumu ar basketbola klubu "Ventspils" uz šā gada pirmo pusgadu par 297 520 eiro, sacīja Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa.

Ekonomika Nelegālo cigarešu īpatsvars esot sasniedzis rekordzemu līmeni

Pagājušajā gadā Latvijā iegādāto nelegālo cigarešu īpatsvars nokrities līdz vēsturiski zemākajam līmenim kopš 2010.gada un ceturtajā ceturksnī bija vien 16,8%, liecina informācijas un mērījumu kompānijas "Nielsen" informācija.

Ekonomika Veselības ministrija iebilst pret alkohola tirdzniecību internetā

Veselības ministrijai (VM) ir iebildumi pret Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajiem grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, ar kuriem paredzēts atļaut alkoholu tirgot internetā.

Lasiet arī

Sabiedrība ZZS vēl joprojām nevar atrast kandidātu Rīgas mēra amatam

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs, bijušais Ministru prezidents Māris Kučinskis cer, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vienosies par cita kandidāta virzīšanu Rīgas mēra amatam, tikmēr politiķis pats vēl nesaka "nē".

Sabiedrība Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas notiks masu nekārtības... Imitētas!

Silenes robežkontroles punktā piektdien, 28.februārī notiks Latvijas un Baltkrievijas mācības, kurās imitēs masu nekārtības, informēja Valsts robežsardze.

Pasaule Itālijā ar "Covid-19" inficējušies vairāk nekā 200 cilvēki un pieci miruši

Itālijā ar jauno koronavīrusu "Covid-19" inficējušies jau vairāk nekā 200 cilvēki un pieci cilvēki ir miruši, pirmdien paziņojušas Itālijas varasiestādes.