RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Piensaimnieki tērēs 3 mlj, lai iekarotu Izraēlu, AAE, Saūda Arābiju un Ukrainu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:07, 10.01.2020 1

Noslēdzies Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) izsludinātais iepirkumu konkurss, kas paredz par 2,953 miljoniem eiro Izraēlā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), Saūda Arābijā un Ukrainā ar dažādu pasākumu palīdzību veicināt Latvijas piena produktu patēriņu.Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks aģentūrai LETA pastāstīja, ka ik gadu Latvijā palielinās saražotā piena apmērs, taču dažādu faktoru dēļ, tostarp iedzīvotāju skaita samazināšanas dēļ, sarūk piena produktu patēriņš vietējā tirgū.

Šolks arī atzina, ka tāpat vietējo piena produktu noietu negatīvi vērtē patlaban mazumtirdzniecībā Latvijā plaši pieejamais importa piena produktu klāsts, ko veikalnieki nekādi neierobežo.

LPCS piebilda, ka minēto iemeslu dēļ ar visiem iespējamajiem resursiem ir jāveicina Latvijas piena produktu eksports. Tāds ir arī attiecīgā iepirkumu konkursa mērķis, kurā īstenotie pasākumi tiks realizēti, tostarp ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu.

Pēc Šolka teiktā, iepirkumu konkursā "Eiropas Savienībā ražotu pārtikas produktu veicināšanas pasākumi trešajās valstīs' divu pretendentu vidū uzvarējusi personu apvienība SIA "ex2" un SIA "Baltic Exposervice", kura bija izstrādājusi saimnieciski izdevīgāko un pārliecinošāko piedāvājumu. Iepirkuma uzvarētājai jāīsteno kompleksus mārketinga pasākumus, tostarp jānodrošina uzņēmumiem dalību starptautiskās tirdzniecības misijās, degustācijas, potenciālo klientu iepazīstināšanu ar produktiem un reklāmas kampaņu koordinēšanu un vadību.

Iepirkumu konkursam pievienotajā tehniskajā specifikācijā teikts, ka to plānots īstenot Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) atbalsta programmas "Informācijas un veicināšanas pasākumi attiecībā uz lauksaimniecības produktiem trešās valstīs" projektā "Eiropas Savienībā ražotu pārtikas produktu veicināšana trešajās valstīs". Līguma ar iepirkumu konkursa uzvarētāju laiks ir 36 mēneši kopš līguma noslēgšanas brīža.

Projektu plānots sākt īstenot šā gada februārī, un tā mērķis ir palielināt produktu tirgus daļu izraudzītajās mērķa valstīs - Izraēlā, AAE, Saūda Arābijā un Ukrainā.

LPCS apvieno piena pārstrādes uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 12.01.2020 16:17
    Made in Ļetuva?
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Visā Eiropas Savienībā grib noteikt vienotu minimālo algu

Ideja par vienotu minimālo algu Eiropas valstīs turpina savu ceļu Briseles gaiteņos. Šonedēļ Eiropas Komisija ir izsludinājusi konsultācijas ar dažādām iesaistītajām pusēm par to, kā labāk panākt, lai visās bloka dalībvalstīs tiktu maksāta pienācīga minimālā alga, vēsta Latvijas Radio. Tomēr ziemeļvalstis atturīgi raugās uz šo ieceri, jo tajās algas tiek noteiktas nevis ar likumu, bet gan arodbiedrību sarunās ar darba devējiem.

Ekonomika "Latvijas dzelzceļš" līdz gada beigām plāno atlaist apmēram 1500 darbinieku

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1500 darbiniekiem, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Ella Pētermane.

Ekonomika Eiropas Investīciju banka atbalstīs "Bolt" ar 50 miljonu eiro finansējumu

Eiropas Investīciju banka ir parakstījusi riska parāda finansējuma instrumentu ar Igaunijas transporta pakalpojumu platformu "Bolt" 50 miljonu eiro vērtībā, un finansējumu ar savām garantijām atbalstīs Eiropas Stratēģisko Investīciju fonds, aģentūru LETA informēja "Bolt" pārstāvji.

Ekonomika Augusi investoru gatavība palielināt investīcijas Latvijā

2019.gadā augusi ārvalstu investoru gatavība palielināt investīcijas Latvijā, teikts Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) pētījumā "Ārvalstu investīciju vides indekss 2019".

Lasiet arī

Pasaule Kremlis Polijas pretošanās kustību apsūdz ebreju iznīcināšanā

Krievijas Aizsardzības ministrija piektdien apsūdzējusi Polijas pretošanās kustību, kas 1944.gadā sarīkoja Varšavas sacelšanos, ebreju iznīcināšanā.

Sabiedrība Naktī uz sestdienu piesals; uz ceļiem veidosies apledojums

Naktī uz sestdienu Latvijā gaisa temperatūra pazemināsies līdz +1..-4 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Pasaule Žurnālistes slepkavības izmeklēšanas dēļ atkāpjas Maltas policijas priekšnieks

Maltas policijas priekšnieks Lorenss Kutadžārs piektdien atkāpies no amata saistībā ar apsūdzībām, ka viņš ir pavirši strādājis pie žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicijas slepkavības izmeklēšanas un vairākām korupcijas lietām.