RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Baraņņiks uzdevis RS padomei apkopot bijušās valdes nodarītos zaudējumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:09, 15.11.2019

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks uzdevis uzņēmuma padomei piesaistīt ekspertu, kurš aplēstu uzņēmumam nodarītos zaudējumus un bijušās valdes lēmumu saistību ar tiem.


Avots: LETA

Baraņņika savā rīkojumā padomei uzdod piesaistīt ekspertu, lai izvērtētu iepriekšējo valdes locekļu iespējamos pārkāpumus, ņemot vērā SIA "Ernst&Young Baltic" un zvērinātu advokātu biroja "Novius" atzinumos iekļauto informāciju.

Eksperta pienākums būs "analizēt cēloņsakarības attiecībā uz tiem iespējamajiem "Rīgas satiksmes" zaudējumiem, kas saistīti ar dalībnieka rīcību un ietekmi, kā arī uzņēmuma kā pašvaldības kapitālsabiedrības korporatīvās pārvaldības īpatnības kontekstā ar iespējamo zaudējumu prasību".

Tāpat ekspertam "jāizvērtē cēloņsakarības attiecībā uz tiem iespējamiem zaudējumiem, kas tieši nav saistīti ar dalībnieka rīcību un ietekmi, jāizvērtē, kādas darbības/bezdarbības rezultātā radušies iespējamie zaudējumi, jākonstatē cēloniskās sakarības, jāizvērtē darījumus no to lietderīguma, ekonomiskā pamatojuma, cenas atbilstības tirgus cenām un samērojamības viedokļa un jānosaka zaudējumu apmērs".

Tāpat būs jāizvērtē valdes atbildību par kapitālsabiedrības saistīto uzņēmumu valdes rīcības rezultātā radītiem iespējamiem zaudējumiem.

Eksperta izvērtējums kapitāldaļu turētājam jāiesniedz ne vēlāk kā līdz nākamā gada 14.februārim.

Uzņēmumā aģentūrai LETA norādīja, ka kamēr padome nav saņēmusi Baraņņika rīkojumu rakstiski un izanalizējusi izvirzītās prasības, sīkākus komentārus nesniegs.

Kā ziņots, "Rīgas satiksmes" valde atkāpās aizvadītā gada decembrī, kad Rīgas domes un uzņēmuma darbu satricināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktais kriminālprocess par trim transportlīdzekļu iepirkumiem. Tagad uzņēmumam iecelta pagaidu valde.

Līdz šim Baraņņiks bija paudis viedokli, ka arī pēc advokātu biroja sniegtā atzinuma pagaidām neredz pamatu vērsties tiesā ar regresa prasību pret bijušo "Rīgas satiksmes" valdi.

"Ernst&Young" savā ziņojumā par situāciju "Rīgas satiksmē" norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā bijušās uzņēmuma valdes vadībā uzņēmumam nodarīti desmitiem miljonu eiro zaudējumi, kas radušies, pieņemot nesaimnieciskus lēmumus, noslēdzot neizdevīgus sadarbības līgumus un citos veidos.

Savukārt "Novius" eksperti konstatējuši, ka Rīgas pašvaldībai ir pamats vērsties pret bijušo valdi ar zaudējumu piedziņu tiesā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Bankas Vācijā jau sāk iekasēt komisiju par katru eiro, kas atrodas kontā

Pēc piecu gadu ilgušā negatīvo likmju perioda, Vācijas bankas spērušas jaunu soli, sākot iekasēt naudu no privātajiem klientiem, piemērojot komisijas maksu jau no pirmā eiro, kas glabājas kontā, raksta Bloomberg.

Ekonomika Degvielas cenas: Baltijas valstu galvaspilsētās pilnīgi atšķirīgas tendences

Baltijas valstu galvaspilsētās šajā darba nedēļā bija vērojamas atšķirīgas degvielas cenu tendences. Rīgā degvielas cenas joprojām nemainījās, Viļņā – samazinājās, bet Tallinā - krietni palielinājās, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Ekonomika Uzmanību: Āfrikas cūku mēris! PVD sniedzis jaunāko informāciju

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 12 jaunus Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā, liecina dienesta publiskotā informācija.

Ekonomika Pieaugs biļešu cenas visos vilcienos un reģionālo maršrutu autobusos

No 2020.gada 15.janvāra pieaugs biļešu cenas vilcienos un reģionālo maršrutu autobusos, aģentūrai LETA pavēstīja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Lasiet arī

Veselība Jautājam ārstam. Vai vilnas sega ir tik superveselīga?

Nesen saņēmu zvanu pa telefonu. Zvanīja kāda sieviete no vilnas izstrādājumu izplatītājfirmas, kas pārdod segas un spilvenus. Viņa apgalvoja, ka, iegādājoties vilnas segu, tas būs milzīgs ieguvumu veselībai. Tā kā uzskatu šādus zvanītājus par šarlatāniem, uzreiz pārtraucu sarunu. Varbūt kāds speciālists varētu izskaidrot, ar ko labāka būtu aitas vilnas sega par manu parasto, ko lietoju jau ilgus gadus?
Laila (67)

Pasaule Sākta jaunā Volkswagen Golf 8 tirdzniecība. Lūk, kādas ir cenas! (+FOTO)

Vācijā sākta jaunā Volkswagen Golf 8 tirdzniecība. Sākumā pircējiem tiek piedāvāts Golf Life ar 1,5 litru 130 Zs motoru un cenu no 27 150 eiro, bet 20 000 eiro vērtā bāzes versija kļūs pieejama nākamgad, vēsta iauto.lv.

Izklaide 17 gadu svētdienas rituāls ar SuperBingo liepājniekiem atnesis 231 tūkstoti eiro

Svētdienu rituāls jau no pirmās SuperBingo TV šova pārraides, – tā savas attiecības ar šo skaitļu loteriju raksturoja kāds vīrietis no Liepājas, kuram ar atzīmēto skaitļu starpniecību izdevās laimēt SuperBingo uzkrājumu, Bingo, Pirmo rāmi un Centru. Laimesta kopsumma – 231 086,70 eiro, informē Latloto.