RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Maligina daļas medikamentu tirgotājā "Briz" nonākušas Dmitrijeva īpašumā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:26, 06.11.2019

Aizsaulē aizgājušajam uzņēmējam Valērijam Maliginam piederējušās medikamentu vairumtirgotāja SIA "Briz" kapitāldaļas nonākušas Aleksandra Dmitrijeva īpašumā, liecina "Firmas.lv" informācija.


Avots: LETA

Dati atklāj, ka 2017.gada nogalē mirušajam Maliginam piederēja 9,02% "Briz" kapitāldaļu.

Šogad jūlija sākumā minētās kapitāldaļas reģistrētas kā pašam uzņēmumam piederošas, bet oktobra beigās līdzdalību kompānijas kapitālā attiecīgajā apmērā palielinājis Dmitrijevs.

Tādējādi šobrīd "Briz" īpašnieki ir Bulgārijā reģistrētā "Sopharma JSCo" (68,14%), Dmitrijevs (23,95%) un Aleksandrs Raicis (7,92%).

Uzņēmumu reģistrā aģentūrai LETA skaidroja, ka atbilstoši Komerclikumam kompānijas dalībnieka nāves gadījumā viņam piederošās daļas pāriet mantojumā viņa mantiniekiem, ja statūtos nav noteikts, ka daļas pāriet pašam uzņēmumam. Ja statūtos paredzēts, ka mirušā dalībnieka daļas pāriet uzņēmumam, tad tam ir pienākums izmaksāt mantiniekiem atlīdzību atbilstoši tai likvidācijas kvotai, kuru saņemtu mirušais dalībnieks mantojuma atklāšanās brīdī.

Pēc Uzņēmumu reģistrā minētā, "Briz" statūtos noteikts, ka kompānijas dalībnieka nāves gadījumā viņam piederošās daļas atbilstoši dalībnieku lēmumam, kas pieņemts ar vairāk nekā 90% no dalībnieku sapulcē pārstāvētām balsīm, pāriet mirušā dalībnieka mantiniekiem vai kompānijai.

"Sabiedrības dalībnieku sapulcē tika nolemts, ka sabiedrība pārņem Maligina daļas un izmaksā Maligina mantiniekiem atlīdzību atbilstoši tai likvidācijas kvotai, kuru saņemtu mirušais dalībnieks mantojuma atklāšanās brīdī. Līdz ar to daļas pārgāja pašam uzņēmumam, nevis viņa mantiniekiem," skaidroja reģistrā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Dmitrijevam pieder arī 30% SIA "VIP Pharma" kapitāldaļu, kā arī 50% SIA "Format A3" kapitāldaļu, kurai gan 2019.gada oktobrī sākts likvidācijas process.

Tāpat Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka šogad vasarā veiktas izmaiņas īpašnieku sastāvā arī citos uzņēmumos, kuros kapitāldaļas piederēja Maliginam, taču šajos uzņēmumos kā attiecīgo kapitāldaļu līdzmantiniece ierakstīta Irina Maligina.

Tostarp Maligina ierakstīta kā līdzmantiniece iepriekš Maliginam piederošajiem 19,79% kapitāldaļu SIA "HB19", 59,99% kapitāldaļu SIA "Vega MS", 50% kapitāldaļu SIA "Olalex", 47,5% kapitāldaļu SIA "Olfa Press" un 25% kapitāldaļu SIA "Lano Serviss".

2018.gadā "Olfa Press" apgrozījums, pēc "Firmas.lv" datiem, bija 1,189 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 95 900 eiro, "Vega MS" apgrozījums bija 487 000 eiro, bet peļņa - 44 000 eiro, "HB19" apgrozījums bija 216 300 eiro, bet zaudējumi - 83 500 eiro, "Lano Serviss" apgrozījums bija 55 900 eiro, bet zaudējumi - 1400 eiro, savukārt "Olalex" ieņēmumus no pamatdarbības neguva, kā arī cieta zaudējumus 17 100 eiro apmērā.

Maligins bija arī vienīgais īpašnieks SIA "Olmafarm", kura savukārt ir zāļu ražotāja "Olainfarm" lielākā īpašniece. "Olmafarm" vienādās daļās kopš šā gada februāra pieder visām trim Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā. Atbilstoši Maligina testamentam, kas tika nolasīts 2018.gada janvārī, mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkst atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvija nenonāks pelēkajā zonā? "Moneyval" uzlabojuši valsts novērtējumu

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja "Moneyval" uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē, liecina publiskotā informācija.

Ekonomika Kreditēšanas nozares jaunumi 2020 gadā

Svētku laikā bieži vien cilvēki iepērkas impūlsu vadīti, iegādājoties dažādas lietas, kas varbūt sadzīvē nav tik ļoti vajadzīgas.

Ekonomika LDz darbinieku skaita samazināšanu sāka jau pērnā gada nogalē

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, aģentūrai LETA norādīja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Ekonomika No visa patērētā alus Latvijā uz vietas ražo mazāk nekā pusi

Mazāk nekā pusi jeb 41% no visa Latvijā patērētā alus patlaban saražo pašmāju tirgū uz vietas, bet 59% importē no citām valstīm, secinājusi Konkurences padome (KP) tās veiktajā tirgus uzraudzībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Traģiskā apšaude Kandavas ielā varētu būt saistīta ar miljonos mērāmām summām

Janvārī sākumā Rīgā, biroju ēkā Kandavas ielā 41A, notikušo apšaudi izraisījis SIA "TMB Motors" īpašnieks Jānis Špatcs un tā varētu būt saistīta ar "līdz divu miljonu eiro" pazušanu no uzņēmuma kontiem, raksta "Neatkarīgā".

Sabiedrība Rīgā no Daugavas izcelts cilvēka līķis

Aizvadītajā diennaktī Rīgā no Daugavas izcelts noslīcis cilvēks, tādējādi kopumā šogad no Latvijas ūdenstilpēm izcelti jau trīs noslīkušie, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība "Repharm": Aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumi zāļu gala cenā ir piliens jūrā
Rīga, 24.janv., LETA. Aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumi zāļu gala cenā ir piliens jūrā, intervijā aģentūrai LETA norādīja farmācijas un veselības aprūpes grupas AS "Repharm" līdzīpašnieks Andrejs Leibovičs.  Viņš no...