RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Maligina daļas medikamentu tirgotājā "Briz" nonākušas Dmitrijeva īpašumā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:26, 06.11.2019

Aizsaulē aizgājušajam uzņēmējam Valērijam Maliginam piederējušās medikamentu vairumtirgotāja SIA "Briz" kapitāldaļas nonākušas Aleksandra Dmitrijeva īpašumā, liecina "Firmas.lv" informācija.


Avots: LETA

Dati atklāj, ka 2017.gada nogalē mirušajam Maliginam piederēja 9,02% "Briz" kapitāldaļu.

Šogad jūlija sākumā minētās kapitāldaļas reģistrētas kā pašam uzņēmumam piederošas, bet oktobra beigās līdzdalību kompānijas kapitālā attiecīgajā apmērā palielinājis Dmitrijevs.

Tādējādi šobrīd "Briz" īpašnieki ir Bulgārijā reģistrētā "Sopharma JSCo" (68,14%), Dmitrijevs (23,95%) un Aleksandrs Raicis (7,92%).

Uzņēmumu reģistrā aģentūrai LETA skaidroja, ka atbilstoši Komerclikumam kompānijas dalībnieka nāves gadījumā viņam piederošās daļas pāriet mantojumā viņa mantiniekiem, ja statūtos nav noteikts, ka daļas pāriet pašam uzņēmumam. Ja statūtos paredzēts, ka mirušā dalībnieka daļas pāriet uzņēmumam, tad tam ir pienākums izmaksāt mantiniekiem atlīdzību atbilstoši tai likvidācijas kvotai, kuru saņemtu mirušais dalībnieks mantojuma atklāšanās brīdī.

Pēc Uzņēmumu reģistrā minētā, "Briz" statūtos noteikts, ka kompānijas dalībnieka nāves gadījumā viņam piederošās daļas atbilstoši dalībnieku lēmumam, kas pieņemts ar vairāk nekā 90% no dalībnieku sapulcē pārstāvētām balsīm, pāriet mirušā dalībnieka mantiniekiem vai kompānijai.

"Sabiedrības dalībnieku sapulcē tika nolemts, ka sabiedrība pārņem Maligina daļas un izmaksā Maligina mantiniekiem atlīdzību atbilstoši tai likvidācijas kvotai, kuru saņemtu mirušais dalībnieks mantojuma atklāšanās brīdī. Līdz ar to daļas pārgāja pašam uzņēmumam, nevis viņa mantiniekiem," skaidroja reģistrā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Dmitrijevam pieder arī 30% SIA "VIP Pharma" kapitāldaļu, kā arī 50% SIA "Format A3" kapitāldaļu, kurai gan 2019.gada oktobrī sākts likvidācijas process.

Tāpat Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka šogad vasarā veiktas izmaiņas īpašnieku sastāvā arī citos uzņēmumos, kuros kapitāldaļas piederēja Maliginam, taču šajos uzņēmumos kā attiecīgo kapitāldaļu līdzmantiniece ierakstīta Irina Maligina.

Tostarp Maligina ierakstīta kā līdzmantiniece iepriekš Maliginam piederošajiem 19,79% kapitāldaļu SIA "HB19", 59,99% kapitāldaļu SIA "Vega MS", 50% kapitāldaļu SIA "Olalex", 47,5% kapitāldaļu SIA "Olfa Press" un 25% kapitāldaļu SIA "Lano Serviss".

2018.gadā "Olfa Press" apgrozījums, pēc "Firmas.lv" datiem, bija 1,189 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 95 900 eiro, "Vega MS" apgrozījums bija 487 000 eiro, bet peļņa - 44 000 eiro, "HB19" apgrozījums bija 216 300 eiro, bet zaudējumi - 83 500 eiro, "Lano Serviss" apgrozījums bija 55 900 eiro, bet zaudējumi - 1400 eiro, savukārt "Olalex" ieņēmumus no pamatdarbības neguva, kā arī cieta zaudējumus 17 100 eiro apmērā.

Maligins bija arī vienīgais īpašnieks SIA "Olmafarm", kura savukārt ir zāļu ražotāja "Olainfarm" lielākā īpašniece. "Olmafarm" vienādās daļās kopš šā gada februāra pieder visām trim Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā. Atbilstoši Maligina testamentam, kas tika nolasīts 2018.gada janvārī, mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkst atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Smagā avārija Ventspilī: sākts kriminālprocess, slimnīcā 2 bērni un 2 policisti

Jau vēstīts, ka sestdien notikusi smaga automašīnu sadursme Ventspilī. Policijas pārstāve Gita Gžibovska svētdien apstiprinājusi, ka cietuši divi Valsts policijas darbinieki un divi bērni.

Sabiedrība NBS komandieris brīdina: Latviju neapdraud tikai Krievija, bet arī citas valstis

Latvija savā aizsardzības koncepcijā nedrīkst pieņemt, ka tai var būt tikai viens potenciālais pretinieks, intervijā Aizsardzības ministrijas (AM) izveidotajā portālā "Sargs.lv" norādījis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Virpuļviesulis kapsētā: Valdība dos naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Virpuļviesuļa postījumu novēršanai Bērzpils pagasta Golvaru kapsētā valdība plāno piešķirt 6784 eiro, liecina Ministru kabineta otrdienas, 19.novembra, sēdes darba kārtība.

Sabiedrība VIDEO. Vēl viena traģēdija uz šosejas pie Rīgas; atkal bojā gājis cilvēks

Vieglās automašīnas un baļķvedēja sadursmē Ropažu novadā gājis bojā cilvēks, bet vēl viens cietis, apliecināja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Sabiedrība Traģiski: Ventspilī pazudusī sieviete atrasta mirusi (+FOTO)

Ventspilī bezvēsts prombūtnē esošā pensionāre Aleksandra Korņejeva atrasta mirusi, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Sabiedrība Noskaidrots, kā iedzīvotāji vērtē gūstamo profesionālo un augstskolu izglītību

Lielākā daļa jeb 54% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības saturs aroda un profesionāli tehniskajās skolās un augstskolās atbilst darba tirgus prasībām, liecina sadarbībā ar pētījumu centru SKDS tapušais Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss.

Sabiedrība Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu organizētājiem bloķēs maksājumus

Atbildīgās iestādes plāno bloķēt maksājumus Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu un izložu organizētajiem.

Sabiedrība Džemmas Skulmes dēls atklāj, ko māksliniece nepaspēja izdarīt

"Pēdējais laiks mammai bija ļoti smags, bet viņa centās to slēpt," atklājis mākslinieces dēls Juris Dimiters atklājis. Kā vēstīts, vasarā Skulme, neveiksmīgi pakrītot, salauza gūžas kaulu. Kad pēc operācijas jau sāka staigāt, vēlreiz krita, salauza otru gūžu, un pēc otrās operācijas vairs neizdevās atlabt.

Sabiedrība Smagi cietuši, no gūtajām traumām miruši - konkrētu pārkāpumu sekas uzņēmumos

Valsts darba inspekcija (VDI) par būtiskiem darba aizsardzības prasību pārkāpumiem, kas rada paaugstinātu risku nodarbināto drošībai, veselībai un dzīvībai, sodījusi 23 uzņēmumus - vairākos no tiem strādājošie smagi cietuši vai no gūtajām traumām miruši, liecina inspekcijas publiskotais pārskats par šī gada pirmo pusgadu.