RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tirdzniecības centra "Mols" īpašnieks sniedzis skaidrojumu par ēkas drošību

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:45, 04.11.2019

Tirdzniecības centrs "Mols", kurā oktobra beigās konstatētas plaisas griestos, ir drošs apmeklētājiem un darbiniekiem, aģentūru LETA, atsaucoties uz vārdā neminēto neatkarīgu būvekspertu starpziņojumu, informēja centra attīstītāja SIA "Linstow Center Management" pārstāve Ilze Aizsila.


Avots: LETA

Uzņēmums pēc visa objekta tehniskā apsekojuma un padziļinātas tehniskās izpētes esot saņēmis neatkarīgu būvekspertu starpziņojumu, kurā atkārtoti esot apstiprināts, ka "Mols" ir apmeklētājiem un darbiniekiem ekspluatācijā drošs.

"Eksperti ir apsekojuši visu tirdzniecības centra "Mols" monolītā pārseguma konstrukciju un nekādus citus bojājumus nav konstatējuši. Detalizēti apsekojot lokāli bojātā pārseguma vietu, vienai no trim sijām ir konstatētas tehniskas atkāpes," apgalvoja Aizsila.

Līdz pilnīgai un detalizētai izpētes pabeigšanai "Narvesen" veikala zonā tiks saglabāti pagaidu balsti, pilnībā nodrošinot pārseguma nestspēju.

Attīstītāja pārstāve arī pauda, ka eksperti, balstoties uz pārbaudē iegūtajiem aprēķiniem, izvērtēs, vai nepieciešams veikt papildu nostiprināšanas darbus sijas stiegrojuma konstrukcijā, līdz ar to iespējami vien īslaicīgi atsevišķu nelielu zonu ierobežojumu saglabāšana remontdarbu veikšanas laikā.

TV3 raidījums "Bez tabu" oktobra beigās ziņoja, ka "Mola" griestos izveidojusies plaisa, kā dēļ atsevišķās zonās izvietoti pagaidu metāla balsti, bet no ēkas īpašniekiem novembra sākumā tiek gaidīti detalizētas tehniskās izpētes rezultāti.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) neizslēdza, ka pēc padziļinātās izpētes var tikt pilnībā vai daļēji pārtraukta tirdzniecības centra ekspluatācija. Savukārt, ja izpētē tiks secināts, ka nav apdraudējuma mehāniskajai stiprībai un stabilitātei, ēkas lietošana netiks ierobežota, uzsvēra biroja pārstāve Elīna Balgalve.

Raidījuma komanda "Mola" apmeklējuma laikā pārliecinājās, ka netālu no tirdzniecības centra galvenās ieejas redzama gara plaisa, kas turpinās arī paralēlajā gaitenī. Gaiteņiem pa vidu esošais veikals "Narvesen" bijis slēgts.

"Šobrīd ir saņemts ekspertu atzinums, ka, realizējot atbalsta risinājumus plaisas zonās, ēkas konstrukcija ir apmeklētājiem un darbiniekiem droša," raidījumam sacīja Aizsila. Paralēli tam ir nepieciešama papildu detalizēta izpēte, lai izprastu plaisas rašanās apstākļus, izstrādātu esošās konstrukcijas pastiprināšanas projektu un realizētu to, viņa piebilda.

BVKB pārstāve Balgalve raidījumam norādīja, ka biroja būvinspektors devās uz objektu, lai to apsekotu. "Ņemot vērā, ka pats ēkas īpašnieks jau nodrošinājis pastiprināšanas pasākumus, kas ir atbilstoši ēkas īpašnieka pieaicināto būvspeciālistu norādēm, BVKB nebija nekāda pamata aizliegt ēkas ekspluatāciju," viņa sacīja.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvija nenonāks pelēkajā zonā? "Moneyval" uzlabojuši valsts novērtējumu

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja "Moneyval" uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē, liecina publiskotā informācija.

Ekonomika Kreditēšanas nozares jaunumi 2020 gadā

Svētku laikā bieži vien cilvēki iepērkas impūlsu vadīti, iegādājoties dažādas lietas, kas varbūt sadzīvē nav tik ļoti vajadzīgas.

Ekonomika LDz darbinieku skaita samazināšanu sāka jau pērnā gada nogalē

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, aģentūrai LETA norādīja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Ekonomika No visa patērētā alus Latvijā uz vietas ražo mazāk nekā pusi

Mazāk nekā pusi jeb 41% no visa Latvijā patērētā alus patlaban saražo pašmāju tirgū uz vietas, bet 59% importē no citām valstīm, secinājusi Konkurences padome (KP) tās veiktajā tirgus uzraudzībā.

Lasiet arī

Sabiedrība JKP piebremzējusi kopīga saraksta veidošanu ar VL-TB/LNNK un JV

Līdz janvāra beigām apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un "Jaunā Vienotība" ("JV") gaida Jaunās konservatīvās partijas (JKP) atbildi par kopīga saraksta veidošanas iespējām potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, raksta "Latvijas Avīze".

Sabiedrība Traģiskā apšaude Kandavas ielā varētu būt saistīta ar miljonos mērāmām summām

Janvārī sākumā Rīgā, biroju ēkā Kandavas ielā 41A, notikušo apšaudi izraisījis SIA "TMB Motors" īpašnieks Jānis Špatcs un tā varētu būt saistīta ar "līdz divu miljonu eiro" pazušanu no uzņēmuma kontiem, raksta "Neatkarīgā".

Sabiedrība Rīgā no Daugavas izcelts cilvēka līķis

Aizvadītajā diennaktī Rīgā no Daugavas izcelts noslīcis cilvēks, tādējādi kopumā šogad no Latvijas ūdenstilpēm izcelti jau trīs noslīkušie, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).