RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


PTAC brīdina iedzīvotājus, kas iegādājas ceļojumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:11, 04.11.2019

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina iedzīvotājus ceļojumus iegādāties tikai pie licencētiem un Tūrisma operatoru un aģentu datubāzē reģistrētiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, informēja PTAC pārstāve Evija Lene.Viņa atgādināja, ka no šā gada 1.jūlija tūrisma operatora un tūrisma aģenta pakalpojumus ir tiesīgi sniegt tikai tie pakalpojumu sniedzēji, kas ir saņēmuši speciālo atļauju jeb licenci kompleksu tūrisma pakalpojumu sniegšanai un ir reģistrēti PTAC Tūrisma operatoru un aģentu datubāzē. Tāpat datubāzē ir jāreģistrējas saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Šogad 31.oktobrī bija 304 spēkā esošas licences kompleksu tūrisma pakalpojumu sniegšanai. Datubāzē bija reģistrēti 144 tūrisma operatori, 260 tūrisma aģenti, kā arī astoņi saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

Lene atzīmēja, ka visās nozarēs, tostarp arī starp tūrisma pakalpojuma sniedzējiem ir atrodami negodīgi komersanti, kuri darbojas bez licences, tādējādi radot riskus ceļotājiem. "Iegādājoties ceļojumu no nelicencēta tūrisma pakalpojumu sniedzēja, pastāv riski, ka tūrisma operatora likviditātes problēmu gadījumā nenotiks ceļojumi, netiks nodrošināta iemaksātās naudas summas atmaksas par nenotikušajiem ceļojumiem, kā arī vajadzības gadījumā netiks nodrošināta ceļotāju repatriācija," viņa skaidroja.

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārpratumiem, PTAC aicina patērētājus pirms ceļojuma iegādes iepazīties ar informāciju Tūrisma operatoru un aģentu datubāzē, salīdzināt dažādu tūrisma pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus, pievērst uzmanību ne tikai cenai, bet arī, kādi pakalpojumi iekļauti piedāvājumā, kā arī iepazīties ar pirmslīguma informāciju un līguma noteikumiem.

Kad izvēlēts tūrisma pakalpojumu sniedzējs, pie kura ir vēlme iegādāties ceļojumu, PTAC aicina atcerēties, ka pirms ceļojuma iedzīvotājiem ir tiesības saņemt detalizētu informāciju par plānotā ceļojuma iekļauto pakalpojumu īpašībām, tostarp informāciju par galamērķi, maršrutu, transportu, izmitināšanu, ēdienreizēm, ekskursijām, cenu un maksāšanas kārtību, kā arī nepieciešamajiem dokumentiem. Tāpat iedzīvotājiem ir tiesības saņemt informāciju par medicīniskajām formalitātēm galamērķa valstī un brīvprātīgo vai obligāta veselības apdrošināšanu.

Tāpat PTAC atgādina, ka patērētājam ir tiesības atteikties no ceļojuma, nemaksājot līguma izbeigšanas maksu, ja tūrisma pakalpojumu sniedzējs piedāvā būtiski mainīt kādu no galvenajām ceļojuma sastāvdaļām, nevar izpildīt kādu no ceļotāja īpašajām prasībām, kurām sākotnēji piekrita vai palielina ceļojuma cenu par vairāk nekā 8%.

Savukārt, ja kāds no ceļojumā iekļautajiem pakalpojumiem netiek sniegts atbilstoši noslēgtajam līgumam, tūrisma operatoram ir jānovērš neatbilstība un gadījumā, ja tas netiek darīts, ceļotājam ir tiesības uz cenas samazinājumu un kompensāciju par zaudējumiem vai izbeigt līgumu, ja tūrisma operators nepiedāvā ceļotājam piemērotu atbilstošu alternatīvu risinājumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Tuvinieki, ugunsdzēsēji un amatpersonas Zolitūdē piemin lielveikala sabrukšanas sesto gadadienu
(Pievienota 7.rindkopa.) Rīga, 21.nov., LETA. Zolitūdē ceturtdienas vakarā pirms sešiem gadiem sabrukušā veikala "Maxima" teritorijā pulcējušies aptuveni 150 cilvēku, lai pieminētu traģēdijā 54 bojāgājušos cilvēkus, nov...
Sabiedrība Policija veic kratīšanu "Rīgas centrāltirgus" administrācijas ēkā
Rīga, 21.nov., LETA. Ceturtdienas vakarā Valsts policija (VP) veic kratīšanu Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas centrāltirgus" administrācijas ēkā, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV). Kratīšanu veic VP Ekonomisko noziegum...
Sports Rīgā nākamgad notiks pasaules čempionāta rallijkrosā posms

Rīgā nākamgad tomēr notiks pasaules čempionāta rallijkrosā posms, ceturtdien preses konferencē paziņoja etapa rīkotāji.

Sabiedrība Izvēlētas trīs galvenās Rīgas Ziemassvētku egles

Ceturtdien, 21. novembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova kopā ar SIA „Rīgas meži” pārstāvjiem, žurnālistiem, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas kori „Sono” un Rīgas pamatskolas „Rīdze” skolēniem „Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā izvēlējās trīs galvenās pilsētas Ziemassvētku egles.

Izklaide Šodien pirmizrādi piedzīvos Hermaņa izrāde ar Mihailu Barišņikovu

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) šodien plkst.19 pirmizrādi piedzīvos režisora Alvja Hermaņa izrāde "Baltais helikopters" ar pasaulslaveno baletdejotāju Mihailu Barišņikovu, aģentūra LETA noskaidroja teātrī.

Sabiedrība Latvijas tiesa attaisnoja dzērāju pie stūres

Tiesas priekšā stājušies divi Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, kas piespieda iereibušu vīrieti, kurš mierīgi gulēja savā automašīnā, iedarbināt motoru un braukt. Tas gandrīz beidzās ar nopietnu sodu autovadītājam.

Izklaide Dailes teātrī pasniegs ikgadējās "Spēlmaņu nakts" balvas

Dailes teātrī 23.novembrī plkst.21.25 notiks "Spēlmaņu nakts 2018/2019" svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, aģentūru LETA informēja "Latvijas Teātra darbinieku savienībā".

Sabiedrība Rīgas domes opozīcija savākusi parakstus, lai rosinātu Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) atstādināšanu, aģentūru LETA informēja partijas "Latvijas attīstībai" pārstāve Ieva Graudiņa-Šutko.

Sabiedrība Tiesa noraida pārmetumus par Zolitūdes traģēdijas lietas vilcināšanu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Zolitūdes traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.