• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


PTAC brīdina iedzīvotājus, kas iegādājas ceļojumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:11, 04.11.2019

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina iedzīvotājus ceļojumus iegādāties tikai pie licencētiem un Tūrisma operatoru un aģentu datubāzē reģistrētiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, informēja PTAC pārstāve Evija Lene.Viņa atgādināja, ka no šā gada 1.jūlija tūrisma operatora un tūrisma aģenta pakalpojumus ir tiesīgi sniegt tikai tie pakalpojumu sniedzēji, kas ir saņēmuši speciālo atļauju jeb licenci kompleksu tūrisma pakalpojumu sniegšanai un ir reģistrēti PTAC Tūrisma operatoru un aģentu datubāzē. Tāpat datubāzē ir jāreģistrējas saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Šogad 31.oktobrī bija 304 spēkā esošas licences kompleksu tūrisma pakalpojumu sniegšanai. Datubāzē bija reģistrēti 144 tūrisma operatori, 260 tūrisma aģenti, kā arī astoņi saistītu tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

Lene atzīmēja, ka visās nozarēs, tostarp arī starp tūrisma pakalpojuma sniedzējiem ir atrodami negodīgi komersanti, kuri darbojas bez licences, tādējādi radot riskus ceļotājiem. "Iegādājoties ceļojumu no nelicencēta tūrisma pakalpojumu sniedzēja, pastāv riski, ka tūrisma operatora likviditātes problēmu gadījumā nenotiks ceļojumi, netiks nodrošināta iemaksātās naudas summas atmaksas par nenotikušajiem ceļojumiem, kā arī vajadzības gadījumā netiks nodrošināta ceļotāju repatriācija," viņa skaidroja.

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārpratumiem, PTAC aicina patērētājus pirms ceļojuma iegādes iepazīties ar informāciju Tūrisma operatoru un aģentu datubāzē, salīdzināt dažādu tūrisma pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus, pievērst uzmanību ne tikai cenai, bet arī, kādi pakalpojumi iekļauti piedāvājumā, kā arī iepazīties ar pirmslīguma informāciju un līguma noteikumiem.

Kad izvēlēts tūrisma pakalpojumu sniedzējs, pie kura ir vēlme iegādāties ceļojumu, PTAC aicina atcerēties, ka pirms ceļojuma iedzīvotājiem ir tiesības saņemt detalizētu informāciju par plānotā ceļojuma iekļauto pakalpojumu īpašībām, tostarp informāciju par galamērķi, maršrutu, transportu, izmitināšanu, ēdienreizēm, ekskursijām, cenu un maksāšanas kārtību, kā arī nepieciešamajiem dokumentiem. Tāpat iedzīvotājiem ir tiesības saņemt informāciju par medicīniskajām formalitātēm galamērķa valstī un brīvprātīgo vai obligāta veselības apdrošināšanu.

Tāpat PTAC atgādina, ka patērētājam ir tiesības atteikties no ceļojuma, nemaksājot līguma izbeigšanas maksu, ja tūrisma pakalpojumu sniedzējs piedāvā būtiski mainīt kādu no galvenajām ceļojuma sastāvdaļām, nevar izpildīt kādu no ceļotāja īpašajām prasībām, kurām sākotnēji piekrita vai palielina ceļojuma cenu par vairāk nekā 8%.

Savukārt, ja kāds no ceļojumā iekļautajiem pakalpojumiem netiek sniegts atbilstoši noslēgtajam līgumam, tūrisma operatoram ir jānovērš neatbilstība un gadījumā, ja tas netiek darīts, ceļotājam ir tiesības uz cenas samazinājumu un kompensāciju par zaudējumiem vai izbeigt līgumu, ja tūrisma operators nepiedāvā ceļotājam piemērotu atbilstošu alternatīvu risinājumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Enerģētikas uzņēmums nosauc divus galvenos faktorus, kas noteiks cenas

Nākotnes elektroenerģijas cenas galvenokārt noteiks laikapstākļi un Covid-19 pandēmijas turpmākā attīstība, norādīja enerģētikas uzņēmuma "AJ Power" pārstāvji.

Ekonomika Izsolē pārdod valstij piederošo Lēnu pili. Lūk, kāda ir sākumcena!

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) elektroniskajā izsolē pārdod Lēnu pili Skrundas novadā, Nīkrāces pagastā, liecina informācija VNĪ mājaslapā.

Ekonomika "Saules aptieka" par 3,8 miljoniem eiro piegādās maskas valsts iestādēm

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC) šonedēļ noslēdzis 3 821 160 eiro vērtu līgumu par ķirurģisko masku piegādi valsts iestādēm ar uzņēmumu "Saules aptieka", kas saistīts ar bijušā veselības ministra Gunta Belēviča ģimeni.

Ekonomika "Akropole" piektdien sveikusi savu desmit miljono apmeklētāju

Iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole" piektdien sveicis savu desmit miljono apmeklētāju, pavēstīja tirdzniecības centra komunikācijas konsultante Lauma Laube.

Lasiet arī

Pasaule No šodienas Igaunijā bez karantīnas var ieceļot nu jau 16 valstu pilsoņi

No šodienas Igaunijā būs atļauts ieceļot 16 Šengenas valstu pilsoņiem, vairs neizvirzot viņiem Covid-19 krīzes dēļ noteikto prasību par obligātu 14 dienu karantīnu, nolēmusi valdība.

COVID-19 Beidzot! Pirmdien nav atklāts neviens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

Pagājušajā diennaktī, veicot kopumā 652 Covid-19 testus, nav atklāti jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Sabiedrība Rinkēvičs nosauc datumu, līdz kuram lielākā daļa Eiropas kļūs ceļot brīva

Līdz 15.jūnijam lielākā daļa Eiropas varētu kļūt "ceļot brīva" - tās ietvaros varētu būt iespējams brīvi pārvietoties, vairs neprasot ievērot 14 dienu pašizolācijas prasību pēc robežu šķērsošanas, šorīt intervijā TV3 pieļāva ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).