• Ineta,
  • Inta,
  • Intra
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Baraņņiks RS likšot aprēķināt iespējamos bijušās valdes nodarītos zaudējumus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:17, 03.11.2019

Konsultantu līgumos izšķērdēto pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" (RS) varētu piedzīt no bijušajiem valdes locekļiem, šāda nostāja pausta advokātu biroja "Novius" atzinumā par RS valdes darbību un atbildību, kas nonācis Latvijas Televīzijas raidījuma "De facto" rīcībā.


Avots: LETA

RS kapitāldaļu turētājs, Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks (NDF) par vēršanos tiesā joprojām ir atturīgs, tomēr sola, ka tuvākajā laikā dos RS uzdevumu aprēķināt iespējamos zaudējumus: "Es nekad neteicu, ka nē, nekādā veidā, nekad mūžā ne pret vienu valdes locekli nekāds process netiks uzsākts."

Politiķis gan atkārtoti pavēstījis, ka viņam esot "jāuztraucas par to, ka, ja šis process tiks uzsākts, tad lai rezultējas ar kaut kādiem rezultātiem un vismaz nenes uzņēmumam papildu zaudējumus".

Atzinumā norādīts, ka RS bijušo valdes locekļu darbā saskatāmi iespējami pārkāpumi, kurus krietns un rūpīgs saimnieks nedrīkstētu pieļaut, taču precīza RS nodarīto zaudējumu apmēra noteikšanai būtu vēlams īstenot speciālu revīziju, tajā izpētot, piemēram, daudzo "politkonsultantu" lietderību un izmaksas.

Šis atzinums jau vairākus mēnešus ir pie Baraņņika, taču prasība pret bijušajiem valdes locekļiem nav celta, par ko Baraņņiku kritizē gan Rīgas domes opozīcija, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Pēc ministrijas iesnieguma pārbaudi par šo faktu sākusi Ģenerālprokuratūra.

Atzinumā secināts, ka RS agrāko valdes locekļu darbā saskatāmas pazīmes, kas liecina par vairāku pārkāpumu pieļaušanu. Tomēr, ceļot prasību tiesā, jāpierāda nodarīto zaudējumu apmērs. Tā noteikšanai RS būtu vēlams īstenot speciālu revīziju vai auditu.

"Zaudējumi ir specifiska lieta, kas ir jāaprēķina, ko, pieņemsim, kāda konkrēta darbība, cik lielus zaudējumus būtu radījusi. Un šādā situācijā tas nav tik vienkārši pasakāms. To mēs esam arī norādījuši, ka ir nepieciešama papildus diezgan rūpīga un, es pat teiktu, pamatīga izpēte, lai konstatētu, cik un kāda darbība, ja ir, cik daudz tā ir radījusi zaudējumus," izteicies "Novius" vadošais partneris, advokāts Kaspars Novicāns.

Kā piemērs "Novius" atzinumā ir minētas augstās konsultāciju izmaksas. Lai noskaidrotu, vai šajā aspektā RS ir nodarīti zaudējumi, būtu jāvērtē gan tas, vai šādi pakalpojumi bija objektīvi nepieciešami, gan to cenas atbilstība tirgus cenām un samērojamība ar uzņēmuma finansiālo stāvokli. Šie konsultanti bija saistīti ar "Saskaņu" vai bijušo Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Policija šobrīd kriminālprocesā izmeklē, vai fiktīvi konsultāciju līgumi RS nav nodarījuši kaitējumu.

"Novius" atzinumā norādīts uz valdes locekļu solidāro atbildību, tāpēc RS prasības celšanas gadījumā lietderīgāk esot pretenzijas izvirzīt pret visiem valdes locekļiem. "Ja kāds valdes loceklis spēj pierādīt, ka, pieņemsim, viņa vainas konkrētajā etapā vai par konkrēto lietu nav, ka viņš par to nav vainojams, tad tas ir attiecīgā valdes locekļa pierādīšanas pienākums, ka viņu par to nevajadzētu saukt pie atbildības. Bet prasītājam ir likums devis šo prezumpciju, ka visi valdes locekļi ir solidāri atbildīgi, un viņš ar šādu prasību visbiežāk arī vēršas," skaidrojis Novicāns.

Neviens uzvārds "Novius" atzinumā nav nosaukts. Neviens no RS valdē strādājušajiem Rīgas domniekiem neuzskata, ka būtu uzņēmumam nodarījuši zaudējumus.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā sarukuši akcīzes nodokļa ieņēmumi

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2020.gada pirmajā ceturksnī ir 241,6 miljoni eiro, kas ir par 7,6 miljoniem eiro jeb 3% mazāk kā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija.

Ekonomika Krīzes piedāvājums: Novatours rīko ceļojumus uz vairākiem Lietuvas kūrortiem

Tūroperators "Novatours" rīkos ceļojumus uz vairākiem Lietuvas kūrortiem - Palangu, Birštonu, Druskininkiem, Neringu, Traķiem, Anīkšķiem un Pakroju, informē uzņēmums.

Ekonomika Pašiem naudas šobrīd nav: Mecenāti grib LLMM projektu atdāvināt valstij

Mecenāti pabeigto Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) projektu vēlas atdāvināt valstij, cerot, ka Covid-19 krīzes stimulētie ieguldījumi infrastruktūrā ļaus to uzbūvēt, jo pašiem tiem līdzekļu šim nolūkam pašlaik nav, vēsta Latvijas Radio.

Ekonomika Covid globāli mainījis alkohola lietošanas paradumus: Topa augšgalā ir degvīns

Jaunā koronovavīrusa izraisītās krīzes laikā pasaulē pieaug degvīna pārdošanas apmēri, intervijā aģentūrai LETA sacīja alkoholisko dzērienu ražotāja "Latvijas balzams" valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns.

Lasiet arī

Sabiedrība ZM piedalīsies diskusijā par EK aprīlī grozītajiem tiesību aktiem Covid-19 dēļ
Rīga, 3.jūn., LETA. Zemkopības ministrijas (ZM) speciālisti šodien piedalīsies Eiropas Komisijas Tiešo maksājumu vadības komitejas tiešsaistes diskusijā, kurā skaidros EK aprīlī grozītos tiesību aktus dalībvalstīs ievies...
Sabiedrība Pilnībā atjaunota visu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana
Rīga, 3.jūn., LETA. No šodienas ir atļauts sniegt visus plānveida stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, kas nozīmē, ka ir pilnībā atjaunoti visi veselības aprūpes pakalpojumi, aģentūru LETA informēja VM komunikācij...
Sabiedrība Sākot ar šodienu pēc ieceļošanas Latvijā no vairuma Eiropas valstu vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā
Rīga, 3.jūn., LETA. Sākot ar šodienu pēc ieceļošanas Latvijā no vairuma Eiropas valstu vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā, otrdien lēma valdība. Ministru kabinets veica grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācij...