• Anvars,
  • Oskars,
  • Ritvars
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Skandāls! "Maxima" grib vērsties KP pret kosmētikas "Keune" izplatītāju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:13, 16.10.2019

Mazumtirgotājs "Maxima Latvija" pieļauj iespēju vērsties Konkurences padomē (KP) par nepatiesiem publiskajiem pārmetumiem un maldinošu informāciju par viltotu "Keune" produkcijas pārdošanu no zīmola oficiālā izplatītāja Latvijā SIA "Orange Cosmetic", informēja "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.


Avots: LETA

Viņa skaidroja, ka "Maxima Latvija" saņēmusi aicinājumus no Nīderlandes skaistumkopšanas produktu ražotāja "Keune" un tā pārstāvja Latvijā pārtraukt "Keune" produkcijas tirdzniecību par pircējiem draudzīgu cenu. "Maxima Latvija" ieskatā tas apdraud pircēju iespējas izvēlēties produktus par labākām cenām, tādēļ mazumtirgotājs izvērtē iespēju vērsties KP un tiesību sargājošās institūcijās.

Dupate-Ugule norādīja, ka "Maxima Latvija" rīkotajam "Skaistuma festivālam" izvēlējās "Keune" skaistumkopšanas produktus, kas tika iepirkti no "Keune" oficiālā izplatītāja Lietuvā, piedāvājot "Maxima Latvija" klientiem izdevīgu cenu. Vienlaikus zīmola "Keune" oficiālais izplatītājs Latvijā, kas nenodrošināja produktu piegādi, sociālajos tīklos izvērsis sabiedrību maldinošu kampaņu par "Maxima Latvija" piedāvājumu "Skaistuma festivālā", norādot, ka "Maxima Latvija" tirgo nezināmas izcelsmes skaistumkopšanas produkciju, izmantojot "Keune" preču zīmi, iespējams, viltojumu.

"Tā ir nepatiesas un maldinošas informācijas izplatīšana, diskreditējot "Maxima Latvija" labo vārdu klientu un partneru acīs. Norādot, ka tikai pie viena komersanta iegādāta produkcija ir atzīstama par oriģinālu un kvalitatīvu, tiek mēģināts ierobežot konkurenci, samazinot Latvijas patērētāju izvēles iespējas," teica Dupate-Ugule.

Savukārt "Maxima Latvija" valdes loceklis Viktors Troicins atzīmēja:

"Nespējot nodrošināt konkurētspējīgas cenas piedāvājumu, "Keune" oficiālais pārstāvis Latvijā konkurētspējīgas cenas piedāvājuma vietā sāka maldinošu kampaņu, izplatot pircējiem nepatiesu informāciju, lai atturētu pircējus no "Maxima Latvija" veikalos tirgotās skaistumkopšanas produkcijas iegādes, tādējādi rīkojoties pretēji pircēju interesēm un godprātīgas tirgus konkurences principiem."

Pēc viņa teiktā, "Keune" zīmola pārstāvji norādījuši, ka "Maxima Latvija" organizētajā "Skaistuma festivālā" iekļautā zīmola kosmētika tiek pārdota par pārāk zemu cenu. "Tas savukārt rada bažas par iespējamu aizliegtu vienošanos "Keune" produkcijas izplatītāju un ražotāja starpā, regulējot cenu līmeni, kas, pretēji pircēju interesēm, mākslīgi sadārdzina šo produktu," sacīja Troicins.

Iestājoties par pircēju interesēm un godprātīgu konkurenci, "Maxima Latvija" tuvākajā laikā izskatīs iespēju vērsties KP, lūdzot izvērtēt "Keune" rīcību. "Mēs aicinām "Keune" zīmola oficiālos izplatītājus Latvijā "Orange Cosmetic" skaidrot savu rīcību, nespējot atpazīt ražotāja oriģinālu produkciju, un atvainoties Latvijas sabiedrībai. Savu pircēju interesēs esam gatavi vērsties atbildīgajās institūcijās, to skaitā tiesā," norādīja Troicins.

Par "Keune" zīmola un preču autentiskumu Latvijas teritorijā atbildīgās kompānijas "Orange Cosmetic" valdes loceklis Roberts Zušmanis vērsa uzmanību, ka publiskajā telpā izskanējusi nepilnīga informācija - uzņēmums savos sociālo tīklu kontos ir izvietojis informatīvus ziņojumus, kuros minējis, ka ne "Keune", ne zīmola produkcijas ražotājam nav zināma konkrētās "Maxima Latvija" preču partijas izcelsme, tādēļ arī neuzņemas atbildību par preču kvalitāti un lietošanas drošumu.

"Lūdzot "Maxima Latvija" mums vai ražotājam darīt zināmu faktisko preču izcelsmi, saņēmām atbildi, ka tā iegādāta pie oficiālā "Keune" izplatītāja Lietuvā - šī informācija nav patiesa, "Maxima Latvija" minētais uzņēmums nav "Keune" oficiālais izplatītājs Lietuvā, tādējādi arī uzlīmes uz šīs preču partijas iepakojuma satur patērētāju maldinošu informāciju," skaidroja Zušmanis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka "Orange Cosmetic" neapgalvo, ka "Maxima Latvija" piedāvātā preču partija būtu viltojums. Taču tā kā "Maxima Latvija" atteikusies par "Keune" zīmola un preču autentiskumu Latvijas teritorijā atbildīgajai kompānijai atklāt tālāku preces piegādes ķēdi, no "Maxima Latvija" atbildes nevar izdarīt secinājumus par preces patieso izcelsmi un "Orange Cosmetic" norobežojas no atbildības par preču lietošanas drošumu.

Zušmanis sacīja, ka neredz pamatojumu atsaukt "Orange Cosmetic" publikāciju, jo uzņēmuma ieskatā tā nesatur "Maxima Latvija" reputāciju ietekmējošu informāciju.

LETA jau ziņoja, ka "Maxima Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 776,624 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 5,6% un bija 21,915 miljoni eiro.

Kompānija "Maxima Latvija" reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Lincoln Land Erste", bet patiesais labuma guvējs - bagātākais Lietuvas iedzīvotājs Nerijs Numavičs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Liepājā beidzot būs jauni tramvaji; sāk pielāgot esošo infrastruktūru

Liepājā sāk pielāgot esošo infrastruktūru jauno tramvaju vajadzībām, informēja Liepājas pilsētas pašvaldībā.

Ekonomika Par 54 miljoniem eiro pārbūvēs Zaķusalas TV torni. Kas tur būs?

VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) ir izsludinājis slēgta konkursa pirmo kārtu Zaķusalas televīzijas (TV) torņa pārbūves veicēja atlasei, aģentūru LETA informēja LVRTC pārstāvji. Paredzamā līgumcena ir 54 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Ekonomika VID atklāj, cik izmaksāts dīkstāves pabalstos (+INFOGRAFIKA)

Dīkstāves pabalstos Valsts ieņēmumu dienests (VID) izmaksājis 53,6 miljonus eiro kopumā 55 179 darbiniekiem, pirmdien preses konferencē sacīja VID Nodokļu maksātāju uzvedības analīzes un prognozēšanas pārvaldes direktora vietniece Natālija Fiļipoviča.

Ekonomika Atverot 2 kontus Citadelē, vīrietis centies legalizēt 20 000 netīrus eiro

Daugavpils prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu par noziedzīgi iegūtu 20 000 legalizēšanu, kas ar viltu tika izkrāpti no bankas konta Īrijā, pavēstīja ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Lasiet arī

Sabiedrība Pārdzēries šoferis aizmieg pie stūres un izraisa smagu autoavāriju

Svētdien Vārves pagastā, Ventspils pusē notikusi smagaa autoavārija - sadauzītās automašīnas šoferis bijis iesprostots salonā un viņu atsvabinājuši policisti, aculiecinieks pastāstīja TV3 raidījumā "Degpunktā".

Pasaule Pēc pandēmijas 9,7 miljoni bērnu varot tā arī nekad neatgriezties skolās

Jaunā koronavīrusa pandēmija izraisījusi bezprecedenta situāciju izglītības jomā, un 9,7 miljoni bērnu var tā arī nekad neatgriezties skolās, pirmdien brīdinājusi labdarības organizācija "Save the Children" ("Glābiet bērnus").

Izklaide No valsts naudas miljonu eiro sadalīs seriālu tapšanai

Nacionālais kino centrs (NKC) ir izsludinājis divus konkursus, kuros filmu projektiem plāno sadalīt nepilnus 1,2 miljonus eiro.