RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Skandāls! "Maxima" grib vērsties KP pret kosmētikas "Keune" izplatītāju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:13, 16.10.2019

Mazumtirgotājs "Maxima Latvija" pieļauj iespēju vērsties Konkurences padomē (KP) par nepatiesiem publiskajiem pārmetumiem un maldinošu informāciju par viltotu "Keune" produkcijas pārdošanu no zīmola oficiālā izplatītāja Latvijā SIA "Orange Cosmetic", informēja "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.


Avots: LETA

Viņa skaidroja, ka "Maxima Latvija" saņēmusi aicinājumus no Nīderlandes skaistumkopšanas produktu ražotāja "Keune" un tā pārstāvja Latvijā pārtraukt "Keune" produkcijas tirdzniecību par pircējiem draudzīgu cenu. "Maxima Latvija" ieskatā tas apdraud pircēju iespējas izvēlēties produktus par labākām cenām, tādēļ mazumtirgotājs izvērtē iespēju vērsties KP un tiesību sargājošās institūcijās.

Dupate-Ugule norādīja, ka "Maxima Latvija" rīkotajam "Skaistuma festivālam" izvēlējās "Keune" skaistumkopšanas produktus, kas tika iepirkti no "Keune" oficiālā izplatītāja Lietuvā, piedāvājot "Maxima Latvija" klientiem izdevīgu cenu. Vienlaikus zīmola "Keune" oficiālais izplatītājs Latvijā, kas nenodrošināja produktu piegādi, sociālajos tīklos izvērsis sabiedrību maldinošu kampaņu par "Maxima Latvija" piedāvājumu "Skaistuma festivālā", norādot, ka "Maxima Latvija" tirgo nezināmas izcelsmes skaistumkopšanas produkciju, izmantojot "Keune" preču zīmi, iespējams, viltojumu.

"Tā ir nepatiesas un maldinošas informācijas izplatīšana, diskreditējot "Maxima Latvija" labo vārdu klientu un partneru acīs. Norādot, ka tikai pie viena komersanta iegādāta produkcija ir atzīstama par oriģinālu un kvalitatīvu, tiek mēģināts ierobežot konkurenci, samazinot Latvijas patērētāju izvēles iespējas," teica Dupate-Ugule.

Savukārt "Maxima Latvija" valdes loceklis Viktors Troicins atzīmēja:

"Nespējot nodrošināt konkurētspējīgas cenas piedāvājumu, "Keune" oficiālais pārstāvis Latvijā konkurētspējīgas cenas piedāvājuma vietā sāka maldinošu kampaņu, izplatot pircējiem nepatiesu informāciju, lai atturētu pircējus no "Maxima Latvija" veikalos tirgotās skaistumkopšanas produkcijas iegādes, tādējādi rīkojoties pretēji pircēju interesēm un godprātīgas tirgus konkurences principiem."

Pēc viņa teiktā, "Keune" zīmola pārstāvji norādījuši, ka "Maxima Latvija" organizētajā "Skaistuma festivālā" iekļautā zīmola kosmētika tiek pārdota par pārāk zemu cenu. "Tas savukārt rada bažas par iespējamu aizliegtu vienošanos "Keune" produkcijas izplatītāju un ražotāja starpā, regulējot cenu līmeni, kas, pretēji pircēju interesēm, mākslīgi sadārdzina šo produktu," sacīja Troicins.

Iestājoties par pircēju interesēm un godprātīgu konkurenci, "Maxima Latvija" tuvākajā laikā izskatīs iespēju vērsties KP, lūdzot izvērtēt "Keune" rīcību. "Mēs aicinām "Keune" zīmola oficiālos izplatītājus Latvijā "Orange Cosmetic" skaidrot savu rīcību, nespējot atpazīt ražotāja oriģinālu produkciju, un atvainoties Latvijas sabiedrībai. Savu pircēju interesēs esam gatavi vērsties atbildīgajās institūcijās, to skaitā tiesā," norādīja Troicins.

Par "Keune" zīmola un preču autentiskumu Latvijas teritorijā atbildīgās kompānijas "Orange Cosmetic" valdes loceklis Roberts Zušmanis vērsa uzmanību, ka publiskajā telpā izskanējusi nepilnīga informācija - uzņēmums savos sociālo tīklu kontos ir izvietojis informatīvus ziņojumus, kuros minējis, ka ne "Keune", ne zīmola produkcijas ražotājam nav zināma konkrētās "Maxima Latvija" preču partijas izcelsme, tādēļ arī neuzņemas atbildību par preču kvalitāti un lietošanas drošumu.

"Lūdzot "Maxima Latvija" mums vai ražotājam darīt zināmu faktisko preču izcelsmi, saņēmām atbildi, ka tā iegādāta pie oficiālā "Keune" izplatītāja Lietuvā - šī informācija nav patiesa, "Maxima Latvija" minētais uzņēmums nav "Keune" oficiālais izplatītājs Lietuvā, tādējādi arī uzlīmes uz šīs preču partijas iepakojuma satur patērētāju maldinošu informāciju," skaidroja Zušmanis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka "Orange Cosmetic" neapgalvo, ka "Maxima Latvija" piedāvātā preču partija būtu viltojums. Taču tā kā "Maxima Latvija" atteikusies par "Keune" zīmola un preču autentiskumu Latvijas teritorijā atbildīgajai kompānijai atklāt tālāku preces piegādes ķēdi, no "Maxima Latvija" atbildes nevar izdarīt secinājumus par preces patieso izcelsmi un "Orange Cosmetic" norobežojas no atbildības par preču lietošanas drošumu.

Zušmanis sacīja, ka neredz pamatojumu atsaukt "Orange Cosmetic" publikāciju, jo uzņēmuma ieskatā tā nesatur "Maxima Latvija" reputāciju ietekmējošu informāciju.

LETA jau ziņoja, ka "Maxima Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 776,624 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 5,6% un bija 21,915 miljoni eiro.

Kompānija "Maxima Latvija" reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Lincoln Land Erste", bet patiesais labuma guvējs - bagātākais Lietuvas iedzīvotājs Nerijs Numavičs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Burovs: Neatkarīga valsts ir mūsu katra atbildība

Neatkarīga valsts ir mūsu katru atbildība, jo mēs katrs to veidojam ar savu darbu, attieksmi un domām, šodien Rīgas domes svinīgajā sēdē uzrunā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Sabiedrība Par "Gada rīdzinieku" kļuvis komponists Boriss Rezņiks

Rīgas domes balvu "Gada rīdzinieks 2019" un goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba "Atmostas Baltija" radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Sabiedrība Arhibīskaps Vanags: Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli un karteļi

Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli, afēras, kukuļi un karteļi, tomēr jāatceras, ka Latvija ir svarīgāka par blēdībām, šodien Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Sabiedrība Transports bez maksas un citi labumi 18.novembrī

Atzīmējot Latvijas 101.gadadienu, Rīgā šodien notiks ziedu nolikšanas ceremonija, militārā parāde, koncerti un svētku uguņošana, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Sabiedrība Satiksmes ministrijas augstam ierēdnim rājiens un jāatmaksā 61 eiro

Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietniekam pērn piemērots rājiens un uzlikts atmaksāt zaudējumus 61,69 eiro apmērā par dienesta automašīnas izmantošanu personīgajām vajadzībām, rakstīts publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

Ekonomika Uz amatu "Latvenergo" padomē pretendē arī Rebenoks

Konkursā uz AS "Latvenergo" padomi pretendē arī ekonomikas ministra juridiskais padomnieks Pāvels Rebenoks, kurš izvirzījies arī finālā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Ekonomika De Facto: Rīgas brīvostas valdi sašķeļ būvnieku karteļa lieta

Lai gan nevienbalsīgi, tomēr Rīgas brīvostas valde šonedēļ nolēma slēgt gandrīz 40 miljonus eiro vērtu līgumu par satiksmes pārvada no Tvaika ielas uz Kundziņsalu būvniecību ar uzņēmumiem, kuriem ir saikne ar tā dēvētajā būvnieku karteļa lietā iesaistītām personām, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Sabiedrība Likumu par mediķu algām deputāti pieņēma, zinot, ka nepildīs: "Nerada pienākumu"

Šo gadu Latvija aizvada ar iepriekšējā Ministru kabineta izstrādātu tehnisko budžetu. Sagatavojot nākamā gada budžetu, Krišjāņa Kariņa valdībai un 13.Saeimai bija iespēja rādīt, ko viņi spēj un kā pilda pirms vēlēšanām dotos solījumus. Rezultāts radījis vilšanos mediķiem un pedagogiem, kā arī paver iespēju apstrīdēt Saeimas lemtā atbilstību Satversmei, ziņo raidījums "Nekā Personīga".

Sabiedrība Pirmdien, Valsts svētkos vietām smīlās lietus

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā Latvijā būs pārsvarā apmācies laiks, vietām gaidāma smidzināšana un dūmaka, prognozē sinoptiķi.