RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Kariņš gāzes tirgus konferencē aicina ieklausīties Grētas Tūnbergas vārdos

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 11:08, 08.10.2019

Rīgā otrdien notikušajā starptautiskajā gāzes tirgum veltītajā konferencē "Eurogas" Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicināja zālē esošos enerģētikas kompāniju pārstāvjus un nozares ekspertus ieklausīties zviedru vides aktīvistes Grētas Tūnbergas teiktajā.Atklājot Baltijas gāzes tirgus nākotnei veltīto konferenci, Kariņš stāstīja par nepieciešamajām pārmaiņām enerģētikas tirgū, proti, par Eiropas mērķi virzīties uz bezizmešu ekonomiku.

"Eiropā klimata un enerģētikas mērķi vienmēr gājuši roku rokā, lai mazinātu izmešus, veicinātu atjaunojamo enerģiju, energoefektivitāti un diversificētu enerģijas avotus. Tie ir priekšnoteikumi izmešu samazinājumam un klimatneitralitātes sasniegšanai," uzsvēra Kariņš.

Premjerministrs norādīja, ka klimatam nedraudzīgākie enerģijas avoti ir ogles, seko nafta un mazāk kaitīgā gāze.

"Dabasgāze nav gluži zaļa enerģija, bet tā ir enerģijas avots, kas piesārņo mazāk," teica Kariņš, piebilstot, ka zaļās enerģijas veicināšanā aktīvāk jādomā par vēja enerģijas un saules enerģijas izmantošanu, kā arī biomasu.

Viņš pauda pārliecību, ka tuvākajos gados enerģētikas jomā nevarēs iztikt bez gāzes, tomēr šis enerģijas avots kļūs kā papildinājums citiem, zaļākiem enerģijas veidiem.

"Es nesaku, ka gāzes nākotne ir nolemta, tomēr tai ir jārēķinās ar pārmaiņām un jāpalīdz tās veicināt. Daudzas kompānijas pievēršas sašķidrinātajai dabasgāzei, kā arī zaļajai enerģijai, savukārt dabasgāze būs viens no papildus elementiem, kas ļaus virzīties uz mērķi par zemiem izmešiem. Ja es būtu gāzes biznesā, es meklētu iespējas diversificēt resursus, jo uzņēmumiem ir jārēķinās ar politisku spiedienu samazināt izmešus," pauda Ministru prezidents.

Noslēdzot uzrunu Kariņš aicināja ieklausīties "jaunas zviedru aktīvistes" teiktajā.

"Viena lieta, kad pēc pārmaiņām prasa cilvēks ar tādu matu krāsu kā man, bet, kad pēc pārmaiņām prasa skolēni, tad tas ir jādara, jo pēc pāris gadiem mūs nomainīs paaudze, kas tagad pieprasa pārmaiņas," uzsvēra premjers.

Jau vēstīts, ka Rīgā otrdien notiek "Eurogas" konference, kurā spriedīs par reģionālo gāzes tirgu, sašķidrinātās dabasgāzes potenciālu u.c. jautājumiem. Konferencē piedalās arī ASV enerģētikas ministrs Riks Perijs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Baraņņiks ministru Pūci vaino politiskā šantāžā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vēršanās Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību, lemjot par vēršanos pret bijušo SIA "Rīgas satiksme" valdi, ir politiska šantāža, uzskata uzņēmuma kapitāldaļu turētājs un Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks.

Izklaide Rīgas zoodārzs atklātaj "Āfrikas savannu" un aicina nesabiedēt dzīvniekus

Rīgas zoodārzs apmeklētājus aicina ar pietāti izturēties pret šodien atklātajā "Āfrikas savannas" ekspozīcijā aplūkojamajiem dzīvniekiem, jo tiem vēl jāpierod savai jaunajai mītnei un pārmērīgs troksnis var tos izbiedēt.

Sabiedrība Tavars: Pēc iejaukšanās Ģenerālprokuratūras darbā Bordānam jāatkāpjas no amata

Pēc Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) darba grupas paustajām bažām par tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) iejaukšanos Ģenerālprokuratūras darbā un Augstākās tiesas (AT) atzinuma, ka nav pamata Bordāna rosinātajai ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atlaišanai, tieslietu ministram būtu jāatkāpjas, uzskata Latvijas Zaļās partijas un vienlaikus pašlaik arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Izklaide Biļetes uz filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrādi izpārdod nedēļas laikā

Biļetes uz filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrādi "Kino Citadele" tika izpirktas nedēļas laikā, tāpēc seansu plānojumu iecerēts papildināt arī uz visu nākamo svētku nedēļu pēc pirmizrādes, aģentūrai LETA pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Lagzdiņa.

Izklaide Žagars komentējis Dailes teātra direktora Vītola aiziešanu

Dailes teātris nav "bezdibeņa malā" un turpina funkcionēt ar labām izrādēm, labu aktieru trupu un profesionāliem tehniskajiem darbiniekiem, tomēr tam ir nepieciešamas pārmaiņas, aģentūrai LETA norādīja Dailes teātra aktieris Juris Žagars, atklājot, ka amatu pamest nolēmušajam teātra direktoram neizdevās izveidot iecerēto māksliniecisko padomi.

Sabiedrība Rīgas domnieki budžeta grozījumu skatīšanu atliek uz pusotru nedēļu

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja līdz 28.oktobrim atlikusi pašvaldības šī gada budžeta grozījumu skatīšanu.

Sports Kas ir pelnošākie KHL hokejisti? Publicēts ikgadējais saraksts

Krievijas sporta medijs "Sport-Express" publicējis ikgadējo KHL apmaksātāko spēlētāju sarakstu. Sarakstā nav neviena latvieša un, protams, neviena Rīgas "Dinamo" spēlētāja.

Ekonomika "Swedbank" šefs Rubenis neesot oficiāli uzrunāts kandidēt uz LB prezidenta amatu

Latvijas "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Reinis Rubenis nav oficiāli uzrunāts kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu.

Izklaide Sporta bārs – atpūta, izklaide un azarts vienuviet

Mūsdienās izklaižu vietu netrūkst, taču plašais piedāvājums vienlaikus arī liek cilvēkiem lauzīt galvas par to, kur doties, lai izklaidētos kopā ar draugiem, kolēģiem un citiem domubiedriem. Kādam patīk skaļi klubi, kuros jālaužas cauri cilvēku pūļiem, citi dod priekšroku klusiem restorāniem ar intīmu gaisotni. Taču, ko darīt, ja esi no tiem, kas meklē atšķirīgu, aizraujošu pieredzi? Mēs Tev piedāvājam Optibet sporta bāru!