• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Medicīnas muzejā diskutēs par Covid-19 liecību komplektēšanu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 10:58, 18.09.2022

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (MVM) 20.septembrī norisināsies seminārs "Covid-19 liecību komplektēšana: pieredzes apmaiņa", kuru noslēgs ekspertu diskusija, informēja muzeja pārstāve Ilze Sirmā.


Avots: Postimees

Viņa pavēstīja, ka seminārā uzstāsies Latvijas mantojuma un pētniecības institūciju, kā arī sabiedrisko mediju pārstāvji, lai dalītos pieredzē par pandēmijas laika dokumentācijas iekļaušanu savās kolekcijās un arhīvos.

Seminārs būs skatāms tiešsaistē muzeja sociālo mediju "Facebook" un "YouTube" kontos, kā arī apmeklējams klātienē Ukrainas neatkarības ielā 1, Rīgā.

Muzeja pārstāve skaidroja, ka Covid-19 pandēmijas ietekme uz pasaules ekoloģiju, ekonomiku, sadzīvi, veselību, darba organizāciju, izglītību, zinātni, kultūru un citām nozarēm vēl tiek pētīta. Taču empīriskā līmenī jau tagad var apgalvot, ka tā ir būtisku pārmaiņu indikators.

Seminārā tiks meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem: kādas liecības līdz šim ir savāktas, kādas tēmas, nozares, sabiedrības grupas un reģioni atspoguļojas šajā vākumā; cik daudzbalsīgs ir savākto materiālu kopums un cik koordinēti norisinās komplektēšanas darbs.

Muzeja pārstāve atzīmēja, ka pandēmijas apkarošanai ieviestie lēmumi radīja spriedzi sabiedriskajā domā, novedot pie sabiedrības šķelšanās.

Semināra noslēdzošajā diskusijā plkst.14.50 dalībnieki pievērsīsies jautājumam, vai sabiedrības polarizācija atspoguļojas Covid-19 liecību komplektēšanas uzstādījumos un rezultātos.

Diskusijas dalībnieki būs pētījumu centrs "SKDS" pārstāvis Arnis Kaktiņš, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pārstāve Ilze Ļaksa-Timinska, Latvijas Nacionālais vēstures muzeja pārstāve Anita Meinarte, Latvijas Sabiedrisko mediju pārstāve Dagnija Neimane-Vēvere. Diskusijas moderatori būs Kaspars Vanags un Daina Auziņa.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 1685 jauni Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 1685 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Pašvaldībām piešķirs 109 879 eiro par Covid-19 ierobežojumu laiku

Astoņām pašvaldībām tiks piešķirti 109 879 eiro par piesardzības pasākumu ieviešanu sabiedriskajā transportā Covid-19 ierobežojumu laikā, šodien lēma valdība.

COVID-19 Covid-19 gadījumu skaits samazinās, bet pandēmija turpinās

Covid-19 gadījumu skaits un šīs slimības izraisīto nāves gadījumu skaits Eiropā pēdējās nedēļās ir samazinājies, bet pandēmija joprojām turpinās, otrdien norādījusi Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), aicinot valstis sākt revakcinācijas programmas.

COVID-19 Stividorkompānijām bažas rada premjera Kariņa iepriekšējie izteikumi

Stividorkompānijām Latvijā patlaban bažas rada fakts, ko iepriekš uzsvēris premjerministrs - ostu tranzītā neesot saskatāma perspektīva, ostu nozares ekspertu un 14.Saeimas politisko partiju kandidātu diskusijā sacīja Latvijas Stividorkompāniju asociācijas (LSA) padomes priekšsēdētājs Āris Ozoliņš.

Lasiet arī

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Pasaule Viesuļvētra Īens atstāj Kuba bez elektrības

Kubu otrdien skārusi viesuļvētra "Īens", sagraujot elektroapgādes tīklu un izpostot tabakas laukus valsts rietumos.

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.