• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Latvijas iedzīvotāju satraukums par Covid-19 izplatību saglabājas zems

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 14:19, 17.09.2022

Latvijas iedzīvotāju satraukums par Covid-19 pandēmijas izplatību saglabājas kopumā salīdzinoši zems, secināts "Benu aptiekas" un "Gemius" veiktajā aptaujā.


Avots: LETA

Aptaujā ļoti augstu satraukumu par pandēmijas izplatību augustā izjutuši 8% respondentu, kas ir otrs zemākais rādītājs pēdējo 2,5 gadu laikā. Zemākais rādītājs bija šogad maijā, kad 3% aptaujāto izjuta ļoti augstu satraukumu, bet augstākais satraukuma līmenis bija 2021.gada oktobrī, kad šādu atbildi sniedza 24% respondentu.

Vidēji augstu satraukumu par Covid-19 izplatību 2022.gada augustā izjuta 19% aptaujāto iedzīvotāju, bet vidēju - 27% respondentu. Zems vai ļoti zems satraukuma līmenis par pandēmiju savukārt bija 46% respondentu.

Salīdzinot datus pēc respondentu dzimuma, secināts, ka lielu satraukumu par Covid-19 izjūt līdzvērtīgs daudzums vīriešu un sieviešu. Vidēji augstu satraukumu izjūt par deviņiem procentpunktiem vairāk sieviešu nekā vīriešu, bet vidēju satraukumu par trim procentpunktiem vairāk izjutuši vīrieši. Zemu vai ļoti zemu satraukumu atzīmējuši par sešiem procentpunktiem vairāk vīriešu nekā sieviešu.

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas nedaudz augstāku satraukumu izjūt latviešu valodā runājošie - ļoti augsts satraukums ir 8% latviešu un tikpat krievvalodīgo, vidēji augsts satraukuma līmenis ir 20% latviešu un 12% krievvalodīgo, vidējs - 28% latviešu un 20% krievvalodīgo, bet zems vai ļoti zems - 44% latviešu un 60% krievvalodīgo.

Pēc respondentu izglītības līmeņa nedaudz biežāk par Covid-19 izplatību satraucas iedzīvotāji ar augstāko izglītību. Ļoti augsts satraukuma līmenis ir 7% iedzīvotāju ar augstāko izglītību un tikpat aptaujātajiem ar vidējo izglītību, vidēji augsts satraukums - 24% ar iegūtu augstāko izglītību un 9% ar vidējo izglītību, vidējs satraukums - 26% augstāko izglītību ieguvušo un 32% starp respondentiem ar vidējo izglītību, savukārt zems vai ļoti zems satraukums augustā bija 42% ar augstāko izglītību un 53% ar vidējo izglītību.

Aptauja veikta 2022.gada augustā, un tajā piedalījās 1518 Latvijas iedzīvotāji.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 1685 jauni Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 1685 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Pašvaldībām piešķirs 109 879 eiro par Covid-19 ierobežojumu laiku

Astoņām pašvaldībām tiks piešķirti 109 879 eiro par piesardzības pasākumu ieviešanu sabiedriskajā transportā Covid-19 ierobežojumu laikā, šodien lēma valdība.

COVID-19 Covid-19 gadījumu skaits samazinās, bet pandēmija turpinās

Covid-19 gadījumu skaits un šīs slimības izraisīto nāves gadījumu skaits Eiropā pēdējās nedēļās ir samazinājies, bet pandēmija joprojām turpinās, otrdien norādījusi Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), aicinot valstis sākt revakcinācijas programmas.

COVID-19 Stividorkompānijām bažas rada premjera Kariņa iepriekšējie izteikumi

Stividorkompānijām Latvijā patlaban bažas rada fakts, ko iepriekš uzsvēris premjerministrs - ostu tranzītā neesot saskatāma perspektīva, ostu nozares ekspertu un 14.Saeimas politisko partiju kandidātu diskusijā sacīja Latvijas Stividorkompāniju asociācijas (LSA) padomes priekšsēdētājs Āris Ozoliņš.

Lasiet arī

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Vakar ceļu satiksmes negadījumos cietuši 15 cilvēki

Vakar Latvijā reģistrēti 115 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 15 cilvēki, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts kokaīna karalis no Latvijas

Šodien Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu, kurā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.