• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Perevoščikovs komentējis, kas tuvākā mēneša laikā gaidāms Covid-19 sakarā

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
BB.LV 08:48, 14.09.2022

Lai arī saslimstība ar Covid-19 atkal augs, zinātnieku prognozes rāda, ka tuvāko četru nedēļu laikā situācijai slimnīcās nevajadzētu kļūt būtiski sliktākai, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmai" pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.


Avots: LETA

Pašlaik slimnīcu noslodze ar Covid-19 pacientiem ir pieļaujamās robežās, vērtēja eksperts.

SPKC pārstāvis atzīmēja, ka Latvijā atkal sākas slimības pacēlums, kas jau bija sagaidāms līdz ar rudeni un skolu darba atsākšanos. Bērni pašlaik ir visplašāk Covid-19 skartā grupa.

Skaidrojot, kāpēc pašlaik gana plašā saslimstība nav izraisījusi slimnīcu pārslodzi, Perevoščikovs norādīja, ka sabiedrība ar vakcinēšanos un izslimošanu ir ieguvusi zināmu imunitāti un pašlaik dominējošais Covid-19 variants no slimības gaitas viedokļa ir vieglāks nekā pagājušā slimošanas sezonā.

Perevoščikovs uzsvēra, ka revakcinācija ir ieteicama visiem, kuri negrib slimot ar Covid-19, bet riska grupām tā ir ļoti nepieciešama.

Kā iepriekš vēstīja SPKC, nedēļā no 5. līdz 11.septembrim Latvijā par 14,5% pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) 1,04 norāda uz infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā. Turklāt par 6% pieaudzis arī pacientu skaits stacionāros.

Iepriekšējās nedēļas laikā novērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums vecuma grupā līdz 19 gadiem, un biežāk gadījumi tika reģistrēti Rīgā un Kurzemē.

Laika periodā no jūnija līdz augustam nāves gadījumu biežuma uz 100 000 iedzīvotajiem salīdzinājums parāda, ka cilvēku, kuriem bija primārā un balstvakcinācija, nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 4,7 reizes zemāks nekā nevakcinētajiem un daļēji vakcinētajiem.

Savukārt tikai primāro vakcināciju saņēmušajiem nāves risks Covid-19 infekcijas gadījumā bija 4,1 reizi zemāks nekā nevakcinētajiem un daļēji vakcinētajiem.

Analizējot datus par pēdējiem trīs mēnešiem, SPKC norāda, ka no jūlija pieaug atkārtotas inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits. Jūnijā tie bija 17,8%, jūlijā 26,6%, bet augustā jau 31,3% no visiem jaunatklātajiem gadījumiem.

SPKC atgādina, ka "Pfizer" un "Moderna" pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 jau ir pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos.

Abu ražotāju pielāgotās vakcīnas ir paredzētas lietošanai personām no 12 gadu vecuma, kuras saņēmušas vismaz primāro vakcināciju pret Covid-19. Šīs pielāgotās vakcīnas ir oriģinālo vakcīnu "Comirnaty" un "Spikevax" izmainītas versijas, kas paredzētas aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Reģistrēti 1793 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 1793 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Pirmdien par 31 Covid-19 pacientu slimnīcās vairāk

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir palielinājies no 435 līdz 466, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

COVID-19 Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits samazinājies četrās pašvaldībās

Aizvadītās nedēļas laikā lielākajā daļā Latvijas turpināja augt ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits, un nedēļas laikā tas samazinājies vien četrās pašvaldībās, liecina aģentūras LETA aprēķini pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem.

COVID-19 Ar pielāgotajām Covid-19 vakcīnām potēti 4368 cilvēki

Laika posmā no 9. līdz 19. septembrim ar pielāgotajām Covid-19 vakcīnām vakcinēti 4368 cilvēki, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Lasiet arī

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Sabiedrība Tiesībsargi novēros vēlēšanas psihoneiroloģiskajās slimnīcās un cietumos

Sestdien Tiesībsarga biroja darbinieki piedalīsies 14. Saeimas vēlēšanu novērošanā, klātienē dodoties uz psihoneiroloģiskajām slimnīcām un ieslodzījuma vietām visā Latvijā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja pārstāvis Edgars Lākutis.